danielp

Brasov - ture,trasee, ieşiri

Recommended Posts

Bravo, la cati mai multi kilometri si sa ai grija de casca :P

A fost suuuuper ! Traseu cu adevarat de exceptie , nu prin lungimea lui ci prin frumusetea peisajelor. Nu vreau sa exagerez dar a fost ceva de vis, nu credeam ca turele pot fi asa de frumoase si antrenante. Asta este avantajul rularii intr-un pluton de ciclisti pasionati, oameni de suflet..PRIETENI..... Am toata stima si tot respectul pentru colegii mei , care , desi veneau dupa o tura obositoare din ziua precedenta, s-au tinut admirabil pe toata durata traseului, mai ales ca s-a mers destul de repejor. " Omul zilei" a fost cu siguranta Cristi,(de altfel " inima" acestui grup minunat)care a dat tot ce a avut mai bun din el si a facut tot posibilul sa ajunga la " sedinta foto" din varful dealului http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif . Nici nu mai conteaza timpul, viteza medie, maxima...etc.... irelevante..

Toata stima !!!

O tura de exceptie, intr-un pluton destul de numeros. Bravo baieti, mai ales lui Cristi care are multa ambitie..Sa nu va suparati pe mine k eu rulez mai tare si poate nu apucati sa va bucurati pe deplin de zonele pe care le parcurgem in turele noastre, dar eu asa sunt obisnuit..Sper sa tine vremea cu noi cat mai mult timp si sa apucam sa facem si niste ture ceva mai lungi prin vreun weekend

Azi a fost cea mai faina tura pe anul asta. Am avut multi colegi de "suferinta", plat, catarare, viteza, peisaje frumoase... cam tot ce doresti atunci cand incepi o tura.

Nu ne suparam deloc Adi, plus de asta castigam mai repede antrenament.

O cursa mai lunga in aceeasi formatie ar fi foarte taree, o sa urmeze neaparat si una din asta

28.09.2010 cursa cu peripetii din partea mea, am facut eu si bicicleta cunostiinta cu un parapet, ea avand de suferit mai multisor decat mine, mi-as fi dorit sa fie invers.

Traseul a fost urmatorul Brasov - Poiana Brasov - Rasnov - Cristian - Brasov

Kilometrii parcursi nu stiu cati au fost exact, kilometrajul nu mi-a mai functionat de la micul accident, dar banuiesc ca undeva pe la 45-50 km.

Cu toate astea, am avut si noroc, ca nu ne-a prins ploaia, pe cer plimbandu-se niste nori negrii si grei.

Pozele care au fost facute in Poiana le voi posta maine, in momentul de fata nu mi-au ajuns.

http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/mellow.gif Poftim....cum nu particip la o tura, cum se intampla cate ceva... http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif Of, of, sper ca atat tu cat si bicicleta sunteti ok. Ceva recorduri azi? Mi-ati simtit lipsa? Maine se anunta o alta tura? :blink:
  • Upvote 1

O tura frumoasa dar destul de solicianta.Avant pe prima parte , oboseala pe la mijloc si iar avant pe ultima parte a catararii. Un mic incident avut de Dan pe coborarea spre Rasnov ne-a mai potolit putin elanul muncitoresc. Portiunea de plat Rasnov- Brasov a fost parcursa fara probleme ajutati si de ceva vanticel din spate. Per ansamblu.... o tura sanatoasa !

Daca maine nu ploua incercam un traseu spre Sf.Gheorghe sau Sacele-Zizin ?:D

• Upvote 1

Ce facem maine? nu plecam nicaieri? E adevarat ca vremea e urata dar putea sa mai iesim, macar asa la plimbare.

Astazi, 1.10.2010 am urcat pana in Poiana Brasov, am facut o plimbare de o ora si doua minute pana sus, n-am mers repede sa nu ajung ud, am admirat peisajul. La coborare i-am mai dat viteza, nu puteam veni prea incet, uzam prea mult sabotii de frana :rolleyes: A fost un aer receeee

Gata cu leneveala ! Astazi iesim la o tura prin imprejurimi.

• Upvote 1

Astazi am fost mai matinal k dupa amiaza am ceva treaba si am facut o tura de unul singur..baieti scuze, dar n-am vrut sa va trezesz cu noaptea in cap..Am plecat cu gandul sa sprintez, sa trag un pic de mine..Am facut traseul BV-Codlea-Vulcan pana la bariera-Rasnov-Poiana BV-BV..Ieri am fost la sala si am facut picioare si azi m-am resimtit.Mi-a fost destul de greu sa urc din Rasnov pana in Poiana.E prima oara cd se intampla asta, dar aveam o febra teribila, simteam fiecare muschi al picioarelor cd ma ridicam din sa.. Si pe Rasnov mai erau si niste raliuri care tot dadeau ture pe acolo si m-au lasat aproate surd..Poate iesim maine la o tura de revenire toti.Spor la pedalat

Din pacate nici eu nu pot ajunge in timp util la intalnire dar daca mai aveti chef , rabdare si putere, cand va intoarceti de la Sf. Gheorghe, poate bagam impreuna si o Poiana.

Cursa medie de 75 km, azi 2 octombrie 2010, destinatia Sfantu Gheorghe.

Traseul a fost urmatorul: (Triaj) - (Centura) - SINPETRU - BOD - ARACI - VALCELE - SFANTU GHEORGHE - CHILIENI - COSENI - CHICHIS - LUNCA CALNICULUI - HARMAN - BRASOV

Vremea a tinut cu noi, in unele momente a iesit soarele dandu-ne caldura.

Atat cat ne-a permis timpul am vizitat orasul, iar la cele doua monumente inchinate unul lui Mihai VIteazul iar celalalt Ostasului Roman, am avut sedinta de fotografie.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Nu stiu exact cred ca admiratoare ...pentru ca se uita insistent . Uita-te in spatele tau, la bloc, la etaj.

Imagine postată

si aici :

Imagine postată

App....sa-ti dau numarul ei de telefon? Sa vorbesti in engleza cu ea...e straina !!!

• Upvote 2

Cine stie, eu cred ca ne-a "filat", vorbea la telefon, daca era intr-adevar o admiratoare venea sa facem toti o poza

Sinaia si Cheia aglomerate pe timpul weekendului.

Fundatica e cam de tras si unii dintre noi sunt deja obositi, lasam alta data

Ce parere aveti de Covasna?