danielp

Brasov - ture,trasee, ieşiri

Recommended Posts

Salutare,

Felicitari pentru cursa de sambata. Superbe pozele. Tare, tare rau imi pare ca n-am venit dar m-a tinut serviciul. Bag seama ca a fost destul de frig dupa cat erati cu totii de infofoliti.

De curiozitate, cam la ce temperaturi s-a rulat? Cat era la Sugas, Intorsura, culmea Teliului? ... daca a avut cineva timp sa se uite.

Duminica am fost cu Cip la Moinesti si ne-am dat printre sonde. Am facut ca de obicei: cate un purece jumate' fiecare.

Spor.

Cristi

La ora 9 erau -3 grade, la plecare cred ca trecuse de zero, apoi a iesit soarele si a fost chiar placut !

Dupa atata oboseala avem nevoie si de un loc de odihna in Brasov, eu ma ales o oferta de la pensiunea office. Cred ca ar trebui sa deschida cineva si un topic despre cazare brasov .

Aveți idee cât măsoară stratul de zăpadă între Babele și Omu? Aș vrea să dau o tură în weekend.

ajunge si la 1 metru sau poate sa fie si iarba, depinde cum s-a pus cum a viscolit-o, 

daca vrei sa ajungi pe acolo cu bita........ hmmmm ia-ti schiuri!!!

Doamne cum de e posibil ? Nici o programare de iesire sambata si duminica ? Inca nu a venit zapada !

Aprox 140~150 Km, apa , batoane sau orice cu care te-ai obisnuit, oricum se pot cumpara pe drum, si bine inteles bicicleta si multa voie buna ;)

O idee pentru mistici: veniti pe sensul contrar al traseului si faceti jonctiunea undeva la mijloc.

Oricum pare (doar o idee) mai abrupta urcarea de la Zagon in sens invers. But ... nothing u guys cannot handle. ;)

Hmmm ... makes me wonder: daca ne vedem la Profi, inseamna ca facem traseul in sens invers?

Cristi.

Aprox 140~150 Km, apa , batoane sau orice cu care te-ai obisnuit, oricum se pot cumpara pe drum, si bine inteles bicicleta si multa voie buna ;)

Sper sa nu par ridicol, unde este acest Profi ? Nu stiu unde se afla nu am fost niciodata acolo. Pt. mine cred ca e prea mult pt. prima data nu stiu daca voi reusi sa va insotesc, dar sper sa vin la aceasta intalnire macar pt. a ne cunoaste. Deci daca imi explicati unde este acest Profi si la ce ora voi incerca sa fiu in acel loc.

Va multumesc !

E cel de la intersectia Gemenii (str Zizin cu b-dul Saturn). E loc traditional de intalnire al baietilor. ;)

Alte locuri mai sunt:

McDonalds de pe calea Bucuresti

Parcarea de langa gara Bartolomeu

Livada Postei

depinde de directia in care se merge

E cel de la intersectia Gemenii (str Zizin cu b-dul Saturn). E loc traditional de intalnire al baietilor. ;)

Alte locuri mai sunt:

McDonalds de pe calea Bucuresti

Parcarea de langa gara Bartolomeu

Livada Postei

depinde de directia in care se merge

Si deci ora care este ? 10 ?

Banuiesc ca Profi e un magazin ?

Pentru duminica aparent ora e 10 conform propunerii lui @@atilakis.

Da, Profi e un magazin.

Dar, Profi e si un magazin unde se intalnesc "profii" (intr-ale biciclitului). :D

C.

Da, Profi e un magazin.

Dar, Profi e si un magazin unde se intalnesc "profii" (intr-ale biciclitului). :D

C.

Da, Profi e un magazin.

C.

Da voi va puteti numi profii, eu sunt inca un novice.....

Oricum iti multumesc pt. informatii. Chiar daca nu voi participa la aceasta tura voi incerca sa ne intalnim dimineta acolo macar sa incerc sa va cunosc !

@@dannnyyy

Vin si eu maine dimineata la 9:30 la Profi, sunt liber pana pe la 13:00.. Zicea Rares ca iese si el, il sun maine dimineata. Vreo idee despre traseu?