danielp

Brasov - ture,trasee, ieşiri

Recommended Posts

Ora 9 la giratoriu din Dârste pentru Piatra Mare, suntem 4-5, cine mai vrea să vină este binevenit.

S-a bifat tura de azi pe Piatra Mare, în componenţă, Sorin, Paul şi eu. Urcare pe traseul 7 scări, coborâre pe drumul familiar. Vremea a fost frumoasă, ceva vânt în vârf, din care cauză ne-am mişcat repede. Urmează să postez pozele.

La mulţi ani! Vă doresc un an cu cât mai multe rezultate, atât pe plan sportiv cât şi în viaţa personală!!!

La multi ani ! Sa ne vedem cu bine la anul  m/ Pe 2 ianuarie mai faceam ieseala pe munte ?

După îndelungi dezbateri ne-am hotărât asupra destinaţiei pentru mâine şi anume: Postăvaru pe traseul de sub Tâmpa - Iepure - în continuare pe drumul forestier şi apoi urmăm cărarea până în vârf netrecând prin Poiana Braşov decât doar la întoarcere.

Plecarea ora 9 de la troiţa de pe Dobrogeanu Gherea. Participanţi anunţaţi 5-6

LA MULTI ANI !!! dragii mei sa aveti un an plin de realizari si multa sanatate !!!

Ce fain arata triathlonul de la Brasov, asa ma mananca pedalele si alergatul, cu inotul mai putin.....;))))) . O echipa ceva de stafeta ?????

Mai povestim maine pe drum !!!! O seara faina !!!

Mai e pana la Triatlonul de la Brasov. Anul trecut am participat atat la individual cat si la stafeta cu Sorin. Si anul acesta cred ca o sa facem si stafete, eu o sa fac si individual, traseul de bicicleta a fost unul din cele mai frumoase trasee de sosea de la triatloane.

Pozele de astăzi de la tura tradiţională de 2 ianuarie, la a doua ediţie, de data asta pe Postăvarul.

20140102_124440_zps7c0d0372.jpg

20140102_130702_zpsdd5d0daf.jpg

20140102_130713_zps160baff1.jpg

20140102_130744_zpsff7c09d6.jpg

20140102_130754_zps0d1eed94.jpg

20140102_142550_zps1f68377a.jpg

20140102_142622_zps80f190a0.jpg

20140102_142713_zpsa095ee84.jpg

Azi la ora 12 ies la o tura de revenire dupa tura de ieri , ora 12 profi gemenii astept 5 minute .

Ieri am facut urmatorul traseu :

- profi gemenii-tarlungeni-carpinis-prejmer-stpinii prejmerului-teliu-budila-tarlungeni-profi gemenii .

Azi am facut traseul :

- profi gemenii-ocolitoare brasov-sacele-ocolitoare sacele-sensgiratoriu garcini-tarlungeni-carpinis-prejmer-stupinii prejmerului-teliu-budila-tarlungeni-profi gemenii.

Maine o sa ies tot pe la ora 12 daca o sa fie vreme faina .

Da, maine, 05.01.2014 anuntam o noua tura cu plecare de la 12 de la Profi din parcare, asa ca va asteptam sa puneti calutii la miscare, ne vedem maine !!!

La multi ani! (ca anul asta nu ne-am auzit inca...)

Vreau sa fac o comanda noua pe bike24.com, in jur de 15 Jan, pt cine este interesat.

Mai e un site telemark-pyrenees.com. E mai mult pentru echipament de iarna. Daca ne adunam mai multi poate facem o comanda si aici. Transportul e la 18EUR, si ceva mai mult pentru obiecte voluminoase...

Altfel pentru un munte mai e cineva interesat? As vrea sa ma reapuc si eu de miscare cu ceva ture mai usoare...

La mulţi ani!

Vreau să comand cel puţin un lanţ pentru cursieră pe bike24.com , iar dacă găsesc ceva bocanci pe celălalt la preţ bun, m-ar bate gândul să comand.

Sunt interesat de munte, dar încă nu ştiu când o să mai fiu liber...trebuie să mai explorăm Piatra Craiului :-)

Maine eu vreau sa ies cu bicicleta in jur de ora 11 la o tura de ~100km daca vremea se prezinta ca azi , daca nu mai putin . Daca sunt doritori astept 5 minute la profi gemenii .

• Upvote 1

La multi ani! (ca anul asta nu ne-am auzit inca...)

Vreau sa fac o comanda noua pe bike24.com, in jur de 15 Jan, pt cine este interesat.

Mai e un site telemark-pyrenees.com. E mai mult pentru echipament de iarna. Daca ne adunam mai multi poate facem o comanda si aici. Transportul e la 18EUR, si ceva mai mult pentru obiecte voluminoase...

Altfel pentru un munte mai e cineva interesat? As vrea sa ma reapuc si eu de miscare cu ceva ture mai usoare...

Da, La multi ani!

Ca o manusa pica postarea asta, chiar vroiam saptamana asta sa intreb daca nu comanzi curand. Cat despre munte... ar fi fumos, s-a mai iesit dar eu tot nu am putut ajunge.

• Upvote 1