Sign in to follow this  
Speedwheel

Caut parteneri de pedalat pe sosea, din Valcea

Recommended Posts

Salutare!

Eu sunt din Caciulata, jud. Valcea.

Mi-ar face mare placere sa cunosc si alti pasionati de ciclism din jud. Valcea, eventual de prin zona de pe aici, intrucat sa ne fie mai usor sa luam legatura si sa ne intalnim.

Eu fac plimbari in fiecare zi cu bicicleta, trasee mai scurte, mai lungi, dar ma simt pregatit pentru orice provocare. Cea mai lunga drumetie a mea a fost acum cateva zile, mai exact 110 km in 4h si ceva, pe traseul Caciulata - Voineasa (tur-retur).

Salut!

Eu sunt din Râmnicu Vâlcea. Fac plimbări mai scurte pe dealurile din jurul oraşului. Mă axez mai mult pe off-road decât pe şosea.

b0ss_g3o@yahoo.com

:-)

hay noroc

ma bucur ca exista pasionati si prin judetul nostru.

am o experienta proaspata cu Transul si azi si maine nu vin, dar de poimaine facem.

m-am deplasat Rm. Valcea - Voineasa acum 2 sapt si nu am avut niciun contact, dar in curand va fi mai bine.

adresa mea... la care raspund mai rar, din pacate, este

mugurelsaxo@yahoo....

Si eu sunt interesat de ture cicliste, cross-country si off-road, dar si sosea ture mai scurte si nu in viteza f mare (deocamdata calaresc un MTB, dar pe asfalt ii pun cauciucuri de sosea). Orice tura e binevenita ...

Un mic update.

Am fost plecat din tara in ultimii 2 ani, insa am sa revin in Rm. Valcea la sfarsitul lunii septembrie al acestui an.

In trecut m-am intalnit cu @@mpdesign prin intermedium acestui thread, dar din pacate nu am mai tinut legatura.

Prin urmare, caut si alti pasionati de ciclsm, care vor sa iesim impreuna la diferite ture pe sosea (nu pot pedala pe offroad, intrucat am doar o cursiera in dotare).