basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

s-ar gasi pretendenti pentru o tura la cheia? reteta ideala ar fi mers cu personalul de dimineata pana la ploiesti si apoi o pedalare lejera spre valenii de munte, cheia si apoi brasov, de unde se ia din nou trenul spre bucuresti. toata afacerea ar fi cam 120 de km, asfalt excelent, drum neaglomerat, peisaje nemaipomenite si sate frumoase. se accepta orice soi de bicicleta, fie ea cursiera ori mtb. propunerea ar fi pentru sambata, dar daca sunteti de alta parere, se poate face si duminica.

sincer sa fiu m ar interesa un pic. dar inca nu dau un raspuns. am facut traseul si nu cred ca e chiar asa de neaglomerat drumul. oricum asfaltul e super. tine cont ca e destul de urcat pana la pasul bratocea iar pana la valenii de munte e numai fals plat. daca vrei sa faci tura duminica, la intoarcere din brasov cu trenu'..pregateste ti nervii. se intoarce tot poporu si e mai complicat decat sambata.

s-ar gasi pretendenti pentru o tura la cheia? reteta ideala ar fi mers cu personalul de dimineata pana la ploiesti si apoi o pedalare lejera spre valenii de munte, cheia si apoi brasov, de unde se ia din nou trenul spre bucuresti. toata afacerea ar fi cam 120 de km, asfalt excelent, drum neaglomerat, peisaje nemaipomenite si sate frumoase. se accepta orice soi de bicicleta, fie ea cursiera ori mtb. propunerea ar fi pentru sambata, dar daca sunteti de alta parere, se poate face si duminica.

Merg sambata dimineata pe Bratocea si ma intorc la Ploiesti; trafic este doar intre Ploiesti si Valenii de Munte, dupa aceea se rarefieaza. Daca vii/veniti spuneti-mi la ce ora ajunge trenul in Ploiesti, ca sa ne sincronizam

avand In vedere ca astazi este ziua barbatului :D mergem doar In padure la Cernica, frigem carnati la tepusa si bem bere :wink:

daca sunt doritori pt asemenea activatati ,mai pasnice, Ii asteptam sambata 5 mai ora 12.30 In fata Casei Poporului

eu sunt inscris la gratar.

Duminica 06.05.2007 ies si eu , cine vrea sa vina , zic sa fie intalnirea la 08:00 la Arcul de Triumf , vreo 50-80km tot reusesc sa fac si eu Confused nu stiu daca spre Snagov sau Ploiesti !Cum ziceti si voi ! Va astept!

Am si poza pe mutrele noastre ca sa ne recunoastem ! Mi-a pus-o Florin ca inca nu am eeusit sa invat cum !0765532126

URSULE maine nu pot sa vin,dar daca vrei sa dai de noi ne gasesti la Dragonul Rosu dupa ora 9 :wink:

am incins oleaca gratarul astazi

Imagine postată

Imagine postată

si am turnat carnati cu bere

Imagine postată

pana cand.... :)

Imagine postată

UrsP2Roti, maine mergem la Concurs de sosea la Dragonii Rosii, langa Targul Europa, Colentina - Fundeni din Bucuresti. Incepe la ora 09.30 cu juniorii, iar la 10.30 se da startul la seniori. Particip si eu. dupa ora 12.00 vedem unde mergem.

Cainele (ScorpionRider) tot patruped a ramas. A halit toti carnatii :(

Imagine postată

Pana cand...... :)

Imagine postată

Am vazut si anuntul mersi de invitatie , vin si eu la concurs, e primul ,ne vedem acolo ! :)

Marfa pozele :( :(

Las ca ma fac eu mare si va halesc si pe voi data viitoare :twisted:

-Concurs de strada inseamna ca pot veni si cu MTB-ul ? (Am un fel de slick-uri)

-Juniori/Seniori e in functie de varsta sau de experienta (Ca eu am 30 de ani dar sun incepator ar fi primul concurs!)

-Merge sa vin cu rucsac-ul cu rezervorul de apa (e si cam maricel) sau ma fac de ras si ma bazez doar pe bidon?

-Cine organizeaza concursul ? tre sa am vrun act ceva la mine ?

-Sunt conditii de participare ?

Hai ca m-am ambalat ! :) Majorete sunt ? :( :( :) :)

Concursul este doar pentru cei legitimati la vreun Club de Ciclism. :(

Se vor organiza si alte concursuri de ciclism unde pot participa si amatori, care vor fi anuntate in acest scop.

Vino si tu de data asta ca sa facem apoi o plimbare cu bicla. :)

Bai ce gagica si-a tras Scorpionul 8)

Daca va si servea cu bere ...de vis :)

Bai ce gagica si-a tras Scorpionul

si-a tras doar palme man :)

Nu port ochelaroii aia decat pe bitza ativant !

Asta insa sper sa se califice , sunt cu fii-mea in Tineretului !

Imagine postată

Pasionatii de bicicleta au venit sa vada Concursul de ciclism. Au facut si poze la ciclistii participanti la concurs. Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Pacat ca nu a venit si mass-media pentru mediatizarea ciclistilor si promovarea bicicletei. Oare nu sunt invitati sau nu vor sa vina?:cry:

Apoi o plimbare prin oras pana in Parcul Tineretului la un suc.

Imagine postată

Si in parc am ajuns tocmai cand se lua startul la CROSUL INIMII, miscare pentru sanatate. Nu am putut fi indiferent. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Imagine postată

Cine stie ce o fi fost in mintea copilului? http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Imagine postată

Dupa care am dat si eu in mintea......copiilor. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Imagine postată

Sigmund a participat la Cros la categoria de varsta veterani si a castigat locul 1. Felicitari.

Salut!

Stie cineva cam cati km are soseaua de centura? Ma gandesc ca ar fi buna de un antrenament de dupa servici :?

DURAS spune ca a facut centura http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif si ca ar avea In jur de 100 de km,

eu merg aproape zilnic pe centura In drum spre serviciu,mi se pare cam periculoasa,e cam Ingusta iar traficul de camioane este intens,In multe zone un camion nu te poate depasi decat daca din sens opus nu vine nici o masina.

o sosea buna de antrenament mi se pare Alexandria,dupa 40 de km Incep si ceva dealuri, traficul este acceptabil iar asfaltul impecabil.

Am fost ieri pe soseau de centura.. Si mi se pare oribila.. pe langa cele spuse basso ai si praf, e poluarea mare.. am iesit de pe ea tot pe Alexadriei.. si, da, e fain drumu..

Am fost si eu pe centura de la mogosoaia la otopeni, cativa km, dar e practic imposibil. La fiecare TIR care venea trebuia sa ies de pe drum pt. ca, practic, chiar nu au pe unde sa treaca. Poate doar duminica dimineata daca e trafic mai slab, dar atunci prefer sa merg undeva la munte.