basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

dimineata mergem In targ[Vitan],acolo ne hotaram Incotro apucam.

• Upvote 1

cine are chef de un Bucuresti Targoviste este asteptat maine 17 Iun. 0ra 11 In P-ta Victoriei.

• Upvote 1

imi pare rau ca am postat tarziu dar astazi(sambata)as vrea sa merg pana la crama---restul baietilor fiind plecati in alta parte---asa ca cine este interesant ne intalnim la ora 11 in piata victoriei

Casa Poporului" nu ? Si ora 11:00

s-a facut man :wink:
  • Upvote 1

Scuze pentru modificarea orei si locului de intalnire pentru plecarea la Crama Seciu.

Hai sa ne intalnim la ora 10.15 la podul Otopeni, linia de centura, langa Macdonalds. Avem placerea sa mergem impreuna cu grupul de ciclisti ai lui George belgianu.

Multumesc pentru intelegere.

La ora 10.25 se da plecarea.

Va rog, daca se poate, sa va anuntati si intre voi despre acesta modificare.

Moaaamaah ! Pai asta inseamna ca ne sculam cu 2 ore mai devreme ! ohhhh unii se suie pe bicla de parca se duc la servici !

Fratilor imi pare rau ca nu m-ati mai vazut, dar eram pe "low" la "baterie"... m-am tarat cu 20-22 la ora, si de-abia la 18:30 eram la Pta Presei Libere.

De atat sunt in stare cu tzoacla mea, imi cer scuze daca m-ati asteptat cumva degeaba :oops:

A iesit o tura memorabila . Ne-am intalnit si cu gasca lui George belgianul , si dupa aia a iesit o fugarealaaaa....intensa rau e tot .

Aici eram la incalzire , cat mai eram toti impreuna ,

Basso,Florin,Avmasi,Kentacul,Ursul,FBRider,George,Ciocan si altii . Despre fugareala intrebati-i pe primii trei mentionai cum a fost , caci eu cu aparatul eram.... depaaaaarte .

De la intrarea in Ploiesti am ramas doar cei de pe www.ciclism.ro sa ne bucuram de bulevardul ciclabil/pietonal :

, si in continuare de crama .

Unii mai usor :

Imagine postată

By kosti_o, shot with

Altii mai greu :

Imagine postată

By kosti_o at 2007-07-10

Dar pana la urma toti am ajuns sus la Crama Seciu :

Imagine postată

By kosti_o, shot with 6680 at 2007-07-10

La intoarcere ne-a intampinat si ScorpionRider , ca nu-l lasa inima sa ne lase singuri ; si am intalnit si un cicloturist Care venise pe bicla din Olanda !!!, si acum se ducea intai in Franta si inapoi acasa in tara lalelelor:

Imagine postată

Imagine postată

R E S P E C T :arrow: :!:

• Upvote 1

A fost o fugareala pe cinste. S-a mers pe portiuni de cativa km cu 50-55 km la ora. Avmasi a simtit asta bine si s-a tinut tare. Asta pentru ca am avut o companie placuta cu prietenii nostri ciclisti din fotografia facuta la intrarea in Ploiesti, de la stanga la dreapta: subsemnatul, Basso, marele campion Ciocan, George belgianu, si inca doi ciclisti de performanta.

Imagine postată

Dupa ce acestia s-au intors spre Bucuresti, eu împreuna cu Basso ne-am regrupat cu ceilalti ciclisti si ne-am continuat drumul spre Crama Seciu.

Basso a fost campion la catarare pe crama, de aceea a castigat tricoul cu buline rosii. (asta este o surpriza pentru Basso pentru cand se intoarce din tura).

Ursul a reusit sa urce pana la capat cu MTB-ul, felicitari.

O pauza de relaxare la terasa Crama Seciu este binemeritata.

Imagine postată

Sambata 21 iulie si Duminica 22 iulie va astept ca sa facem o plimbare cu bicicleta la ora 09.45 la iesire Bucuresti, pod Otopeni, linia de centura la Macdonalds. Acolo vor veni mai multi ciclisti. La ora 10.00 se pleaca spre Ploiesti.

Sambata 21 iulie si Duminica 22 iulie va astept ca sa facem o plimbare cu bicicleta la ora 09.45 la iesire Bucuresti, pod Otopeni, linia de centura la Macdonalds. Acolo vor veni mai multi ciclisti. La ora 10.00 se pleaca spre Ploiesti.

Poti sa imi dai si mie mai multe detalii despre traseu, km, durata, viteza medie? Ma tenteaza si pe mine sa vin cu voi, dar cred ca mai bine mai intai o sa fac cateva iesiri mai aproape de buc. Am o semi de la Neuzer, model Altrix Courier si pana acum am mers doar Buc- Otopeni, drumul casa- servici, adica cam 15 km pe sens.

Iesiti si week-end-ul asta?

Claudel , am iesit o data si eu cu ei , si ca idee gasca asta a lui Belgianu , iese in fiecare Week-end , acelasi punct de intalnire , aceeasi ora .

Tu insa fii hotarat sa iesi , daca au decis ca s-au plictisit de Ploiesti si ies in alta directie week-end-ul asta , tu tine-o inainte si mergi la Ploiesti singur , cum am facut si eu cand am ajuns mai tarziu si nu i-am mai gasit . In felul asta aflii si tu ce poti si singur , si nu depinzi de cat de repede merg baietii .

Si ca sa stii la ce sa te astepti daca-i gasesti , sunt 2-3 ciclisti de performanta , si inca vreo 5-6 amatori si incepatori . Prima jumatate a drumului au mers lejer , in jur de 30 la ora , de m-am tinut de ei cu MTB-ul si intr-a doua au tras care pe care de ne-am insirat binisor , dar asta se poate sa nu se intample daca nu apare cineva de care sa se simta amenintati , atunci a fost cine sa le arate pedala , acum , daca am fi noi poate o tin asa lejer pana la capat (intrarea in Ploiesti) , caci Duminica daca nu am alte planuri as veni si eu . Mai postez aici o data daca e sigur .

In cazul asta cred ca o sa ies Sambata pana la Ploiesti sau pina unde ma tin bateriile. Cred ca o sa plec de la 8.30 de la McD Otopeni, dupa-amiaza am putina treaba si vreau sa fiu sigur ca ma intorc la timp. O sa revin sa va spun cum a iesit.

Am facut prima iesire serioasa din Buc cu bicla. Pana acum mergeam zilnic 28km pana la munca si inapoi (Buc-Otopeni). Azi am plecat de Universitate si am ajuns pana la Ploiesti la intrare, la benzinarie. Cam 51Km facuti in 1h50min. La fel am facut si la intoarcere, cand m-am salutat pe drum cu baietii care trageau tare nu gluma.Eu cred ca a fost destul de bine pentru prima iesire, singurul lucru care ma enerva a fost ca imi amorteau palmele (nu inteleg de ce, poate de la pozitia incorecta) si ca adidasii se incingeau de la soare.

pt O Sinaia sunt doritori?

daca da, ne vedem sImbata ora 7.00 la Arc :wink:

• Upvote 1

Da, mergem la Sinaia in ziua de Sambata, 25 aug.2007 cu plecare la ora 07.00 la Arcul de Triumf din Bucuresti.

Ploiesteni, brasoveni...............va invitam si pe voi. :D

0744.158.497