basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

salutare,

vreau sa merg si eu dar sunt incepator :D . Cea mai lunga tura a fost de 100 km(cu cateva pauze de 5-10 min) cu o viteza medie de aprox. 25 km/h.

In week-end am facut 115 km(sambata 50km, duminica 65 km).

V-am spus toate astea ca sa stiti la ce sa va ateptati in caz ca vreti sa ma luati si pe mine.

Cum o sa faceti ?...mergeti pana la Sinaia apoi la intoarcere cu trenul...sau ramaneti peste noapte acolo !?

Numai Bine

Da, mergem la Sinaia in ziua de Sambata, 25 aug.2007 cu plecare la ora 07.00 la Arcul de Triumf din Bucuresti.

Ploiesteni, brasoveni...............va invitam si pe voi. :D

0744.158.497

Sal! Vin si eu; ne intalnim la iesirea din Ploiesti spre Sinaia.

Stefan,

Daca vrei sa te dai tot cu incepator, poti veni cu mine. Fac in weekend Bucuresti-Lehliu si retur. Si eu as vrea sa merg cu baietii in ture lungi pe meleagurile noastre superbe...dar mai tre' sa pun ceva muschi pe mine.

Ma gasesti pe mess la plicu_meu

Stima tuturor !

presupun ca nu te duci la lehliu pe autostrada?

Bineinteles ca nu o iau pe Autostrada ci pe drumul vechi.....drum foarte bun si extrem de putin circulat. Peisajul nu este nici exceptional dar nici urat...campie romaneasca.

:D

Hai ca de la Sinaia ati luat-o la Lehliu in doi. :!:

Hai sa ne bagam si noi in seama.

Dar pentru o plimbare in parc nu va anuntati?

Va invit sa fiti receptivi si sa ne onorati cu prezenta la turele postate aici cu simt de raspundere si seriozitate. Si sa nu ne pierdem vremea cu discutii sterile si cu nu stiu ce plimbari de doi lei.

Multumesc.

Deci va asteptam sambata pentru iesirea la Sinaia.

Pufan,

daca baietii sunt de acord sa ne alaturam si noi la tura spre Sinaia, eu zic sa incercam, mergem pana unde ne tin puterile....vedem noi...nu avem nimic de pierdut...dar nici pe ei nu-i incurcam ca isi vad de drum linistiti daca nu facem fata...(ideea e sa iesim...sa scapam de Bucurestiul asta poluat)

Numai Bine.

OK...eu o sa fiu prezent...

Vorba multa saracia omului...ne vedem la Arc...Sambata ora 7:00.

Si asta pentru ca nu suntem aici ca pe Messenger. Aici postam anuntul, care sa fie rezonabil, si eventual cateva mici discutii despre tura. Dar fara prea multe discutii fara rost.

Uite, deja am umplut spatiul cu discutii fara rost.

Sincer ma bucur sa gasesc si adevarati pasionati ....pentru care pedala este un numitor comun!

Chiar nu ma asteptam la "aere de seniori"...speram doar sa fiu indrumat politicos catre o zona a forumului unde sa postez cu alti incepatori.

Oricum, cinste celor ce merita!

Deci sa trecem la probleme mai serioase.

Da, mergem la Sinaia in ziua de Sambata, 25 aug.2007 cu plecare la ora 07.00 la Arcul de Triumf din Bucuresti.

Ploiesteni, brasoveni...............va invitam si pe voi. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif

0744.158.497

Sal! Vin si eu; ne intalnim la iesirea din Ploiesti spre Sinaia.
Sa mancati ceva de dimineata, si sa fiti pregatiti pentru o tura de o zi.

pufan

Chiar nu ma asteptam la "aere de seniori"..

aparentele cam Inseala man,te asteptam sambata la Arc :wink: si pe tine STEFAN

Cursiera din alta epoca, bascheti in loc de incaltari speciale, pantaloni scurti si tricou care nu au legatura cu ciclismul...dar in primul rand niste fileuri de muschi ce abia fac 60 km. Asta's eu momentan.

Cum as arata langa baietii din bransa?

http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Acum serios...nu ca as avea vreun fel de complexe....dar chiar consider ca tre' sa pot ceva inainte de a ma baga in seama.

Momentan o sa ma limitez la traseul meu si cand voi putea face 120 km sustinut va voi deranja cu prezenta mea.

Merci de invitatie baieti!

Have fun!

Ursu' s-ar putea sa vina cu Gabee cu trenul pana la Ploiesti (07.15 Gara De Nord )ca sa fie sigur ca ajunge pana sus inainte sa se plece inapoi chiar si daca e pe cursiera ! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Hai sa ne incumetam , ca si eu intotdeauna stiu doar cand plec de ajuns ....e mai greu de prevazut ! Da' de ajuns ajung , ca n-o sa raman pa drum !

la 7.15 - in fata casei de bilete.

avem un rapid la 7.30 si un personal la 7.36.

Pana acum si au anuntat prezenta ursu, zgamboy, eu.

Planul este sa mergem pe biciclete de la ploiesti pana in sinaia/cota, inapoi tot pe biciclete pana la ploiesti, apoi tren pana la bucuresti.

noile roti

pai ca sa tina trebuie sa le uzi :wink: poate astea se vor dovedi a fi niste roti mai credincioase decat precedentele :idea:

• Upvote 1

Am fost la tura spre Sinaia, dar am ramas fara energie pe la Ploiesti.Sper sa nu se supere baietii ca am ramas in urma fara sa anunt :) .Efectiv am ramas mai in urma si nu am mai putut sa-i prind sa spun ca nu mai continui. Sper ca nu m-au asteptat pe undeva.

Nu-i problema; pe viitor sa iei numerele de celulare de la prieteni si sa le spui; n-a fost o tura chiar usoara pt incepatori; sa faci 1000-1500 km inainte de o tura de genul asta.

Daca ai fi urcat la Cota 1400, ai fi vazut ursul http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

• Upvote 1

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.