basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

Cred ca ma prezint si eu astazi la rond Rahova...dar pt sambata ce idei aveti ? Eu am de gand sa fac Pitesti-Rm Valcea- Sibiu (165 km )cu popas pe Dealul Negru si Calimanesti apoi cazare in Sibiu si intoarcere duminica - Sibiu-Fagaras-Brasov-Sinaia-Cimpina (215 km )..As putea caza 1-2 persoane dornice de o tura mai "greutza" ( aproximativ gratuit )doar daca imi este cunoscuta...si daca vremea ne va fi prielnica..

Nu-ti recomand sa mergi cu bicicleta pe Valea Oltului (Rm. Valcea-Sibiu). Drumul e ingust, aglomerat si pe alocuri prost (in special pe margini si unde sunt apeducte). Eu unul nu m-as baga cu bicicleta pe acolo, sau daca as merge l-as face pe MTB... Daca te incumeti, drum bun si succes! :)

Esti bine intentionat dar eu am mai facut Rm Valcea -Sibiu acum 2 luni si nu este "atat de ingust" cum zici tu( ai loc lejer ) si nici plin de apeducte sau alte inconveniente..Aglomerate sunt majoritatea drumurilor din tara si ar cam trebui sa merg prin parc unde si akolo e plin de lume..PS : Daca este sosea ,de ce sa folosesc un MTB ??

E bine atunci. Credeam ca n-ai fost de curand si nu stii cum se prezinta... Nu vroiam sa ai o "surpriza", atata tot. :)

Eu cand am de mers pe o sosea mai varza prefer MTB cu slickuri. Sufar mai putin cand dau cu roata de MTB intr-o groapa... :P

Esti bine intentionat dar eu am mai facut Rm Valcea -Sibiu acum 2 luni si nu este "atat de ingust" cum zici tu( ai loc lejer ) si nici plin de apeducte sau alte inconveniente..Aglomerate sunt majoritatea drumurilor din tara si ar cam trebui sa merg prin parc unde si akolo e plin de lume..PS : Daca este sosea ,de ce sa folosesc un MTB ??

Confirm, eu stau in Caciulata, ma plimb in fiecare zi pe DN7 cu cursiera si nu am avut niciodata probleme.

tura ce o voi face insumeaza aproape 400 km,ori eu am nevoie de un road bike nu un MTB chiar si cu slick uri...NU fac cicloturism !

Baieti,sa nu va epuizati total astazi,pastrati-va pt maine!Apropo,unde mergem?

As da tarcoale la Crama Seciu.

Bai,cam devreme 15.40 pt gustul meu de astazi.o las tot pt 16.20-16.30,si la Mihailesti fac stanga spre Adunati-as Copaceii

Maine mai bine bagam o Campina,eventual o lungim spre Sinaia,vb la crasma la ora 18.00 ;)

Pentru maine , sambata 2 oct, fac o tura spre Lehliu, ritm lejer, viteza medie 30 km/h . Trec pe la Cora Pantelimon la 10.00. Tel 0747784391.

ciombi merg si eu , ne vedem miine la 10 (si un sfert) la acumulatorul. ma astepti sau te astept tel 0744525688

Sambata dimineata intalnire la arc la ora 9.00 pentru o tura la Crama Seciu. Se anunta participare numeroasa.

Baietii stiu a rula frumos si organizat in pluton,cu cat mai multi cu atat mai bine.DE REGULA se pleaca lejer,fiecare integrandu-se de la sine in grup,iar viteza se va mari progresiv astfel incat toata lumea sa prinda plasa.Nu e cazul ca cineva sa-si faca griji ca nu ar putea tine ritmul.

Cert e ca pe catarare nu mai suntem prieteni :P

ar fi frumos sa mergem si noi o data toti grupati :D Sa aratam a pluton nu a bisericute de cate 3-4 :))

azi 2 octombrie sambata,o iesire la snagov:

la ora 16.20 la arcul de triumf, pentru o tura spre snagov . daca ploua se anuleaza de la sine. azi am lucrat asa ca nu am putut veni la intalnirea de dimineata. imbracati-va pentru vreme rece :)

@relu, stai linistit, am 43 nu este spirtitual, se refera la faptul ca intotdeauna lumea stabileste ca vom merge grupat cu totii si la un moment dat unii o iau mai repede si se sparge gasca. satai linistit, omul e baiat de treaba si nu te-a luat peste picior.

Guest am43

multumesc horia, corect...

frumos astazi, am mers cu plutonul pana la magazinul emmedue din poiesti, dupa care fiind presat de timp m-am intors spre capitala. vremea foarte buna, lume multa, s-a mers grupat, cred ca ne-am vazut frumos pe sosea. vor aparea probabil si cateva poze.

• Upvote 1

S-a mers foarte frumos si grupat, mai putin pe catararea de la Seciu si pe ultimii ~ 30 km la intoarcere cand pe unii ii manca talpa...hi hi hi.

Maine la 11.00 intalnirea este la rond rahova pentru o tura Mihailesti - Ghimpati. Sunt asteptati si cei care au absentat astazi din diverse motive. :D