basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

Pentru maine propun la ora 15:00 o tura Bucuresti-Ploiesti(Benzinaria Lukoil) si retur(100 km)cu intalnire la Arcul de Triumf in principiu daca nu vine cineva pe care sa-l manance pedala media va fi pe la 30-35 km/h in functie si de vant sunt eu,Emanuel si Dani Pasager

Viorele, se pare ca ai dreptate, a inceput sa ploua.

Dar, zi-ne si noua, lucrezi la INMH ? :)

Maine de dimineata in colo scad sansele de ploaie din ce in ce in bucuresti, iar de pe la 12 desi soarele e cam pitit, se poate pleca in tura, si mai sigur de pe la 14, si se mai usuca si baltile mai bine, preferabil traseu spre sud-vest sau vest, Mihailesti, Tartasesti sau ce mai vreti, ca sa nu dati de ploi. Dupa Caracal s-ar putea sa dati chiar de soare.

maine in ce belea ne bagam?

Amator de o tura dar cat mai putine DN-uri. De exemplu catre Tartasesti, in padurea Raioasa la stanga spre Sabareni, Joita, Bacu si mai vedem de acolo. Ora, undeva 13.30-14 la Agip.

• Upvote 1

Gabi, e asfalt perfect pe traseul ala de care zice Viorel.

Eu unul as baga un TDS pe traseul Otopeni-Tunari-Dimieni-Moara Vlasiei-Gruiu-Silistea Snagov-Ciolpani-DN1-Ghermanesti-Snagov Sat-Gruiu-Moara Vlasiei etc

Ramane pentru ora 14.30 la OMV-ul de la giratoriul unde se intalnesc Sos. Petricani cu Sos. Pipera-Tunari (ca sa evitam traficul de pe DN1 care e infernal vineri).

Bagam o tura pana la Snagov via Moara Vlasiei - Caldarusani.

• Upvote 1

Desi un nor putin mai naravas poate fi oriunde, sunt sanse ceva mai mari de ploaie in zona aia. Nu din cale afara pe 30km dar nici nu trebuie mult sa te ude sau sa ude soseaua. Si in fond nu stiu de trebuie neaparat intr-acolo.

@abu dhaby. Nu prea ies cu mtb-ul decat in oras. De fapt nici nu e mtb autentic, e cam de oras cu roti de 26x2 si fara suspensii.

Mâine, sâmbătă un tur la Alexandria şi retur (de comun acord cu băieţii de la terasa Tineretului, aproximativ 175 km. Prognoza nu anunţă ploaie iar vântul între 12-18 km/h. Plecarea la ora 9,00 din Tineretului (Şincai) şi 9,30 Rond Rahova.

Poate vine si d-ul Capruciu,sa-l cunoastem personal,aici fiind foarte activ,mai ales cu stirile privind starea vremii

Poate vine si d-ul Capruciu,sa-l cunoastem personal,aici fiind foarte activ,mai ales cu stirile privind starea vremii

Il cunoastem personal si pe domnul Capruciu, s-ar putea sa te surprinda.

Mâine, sâmbătă un tur la Alexandria şi retur (de comun acord cu băieţii de la terasa Tineretului, aproximativ 175 km. Prognoza nu anunţă ploaie iar vântul între 12-18 km/h. Plecarea la ora 9,00 din Tineretului (Şincai) şi 9,30 Rond Rahova.

Super tura! Promit ca nu intarzii :P

Imi pare rau, prognoza de azi a fost cam asa si asa. De norii aceia amenintatori n-am scapat nici dupa amiaza, desi aseara vazusem ca grosul frontului noros se va deplasa spre est. Pana la urma insa au fost cuminti. Eu mi-am facut tura inspre vest, asa cum am prognozat si am avut si scurte reprize de soare. Nu stiu la catalin cu am fost spre moara vlasiei.

Dl Capruciu nu vine maine la tura si nici prognoze nu mai face. Si nici prea multe postari ca se deranjeaza unii cam usor si n-are rost sa ne stresam inutil. Merg pe bicicleta cum pot, cand pot si atat. Singur sau in grup daca ma primiti si fac faţă. Drum bun.

P.S. Maine dimineata am treaba, nu ca n-as fi vrut sa merg cu voi. O sa ies dar mai tarziu, poate mai e vreun grup sa ma lipesc la ei. Asta ca sotia are si ea treaba toata ziua, ca altfel ieseam amandoi.