basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

"Centrul Comanei unde am poposit pentru o pană de cameră al unui băiat, iar alţii s-au hidratat."

Dap, eu am fost "norocosul", multumesc mult pentru ajutorul primit la peticit! Am ajuns fara alte probleme inapoi in Bucuresti.

Mi-a placut tare mult iesirea, daca ma mai primiti si cu alt prilej promit sa imi verific mai temeinic bicla inainte de tura :)

Doctore, te rog să pui un diagnostic corect, că de multe ori se fac experimente pe noi.(iar noi pe biciclete). Bănuiesc că aici este secretul performanţei.

da, abia astept sa vad cate "experiemente" a-ti facut anul asta :))

Kashto scula! Ma asteptam insa sa fi captat si cazatura mea de la sina de tren de langa Rompetrol. Niste lipici de coaste are careva? :)

Ar fi captat-o si pe aia, dar l-au bruiat senzorii de la usile automate din benzinarie...

Ai scapat tu de prafuita, gaurita si nisipoasa coborare de la Tătaru si te-a dovedit o amarata de sina de tren?

Am niste poxipol si ceva prenadez, lasa-mi PM daca te intereseaza :)

Ar fi captat-o si pe aia, dar l-au bruiat senzorii de la usile automate din benzinarie...

Ai scapat tu de prafuita, gaurita si nisipoasa coborare de la Tătaru si te-a dovedit o amarata de sina de tren?

Am niste poxipol si ceva prenadez, lasa-mi PM daca te intereseaza :)

Baietii nu moare - bea in continuare! In cateva saptamani sper sa revin in sea, pana atunci..." mananc si plang, mananc"...
  • Upvote 1

Baietii nu moare - bea in continuare! In cateva saptamani sper sa revin in sea, pana atunci..." mananc si plang, mananc"...

pfuaai...tu vorbeai serios cu ruptura de coaste ?!? shiiit...credeam ca-i cine stie ce gluma de-a ta si nu o stiu eu... :( ce ghinionul naibii...da' cum ai reusit, mama draga? te-a furat peisajul si n-ai mai avut timp sa redresezi? viteza? sau cum?

Insanatosire grabnica!

A! Later Edit : De plans poti sa umpli un lighean, dar usor cu mancatu'! :D

Maine Bucuresti - Nenciulesti(Alexandria + 15 km asfalt ) - Bucuresti cu plecare la 11.00 de la rond...se face pauza la jumatatea distantei (100km).Target : medie 38-40km/h la dus....Daca vine cineva este rugat sa fie la maxim 10.50 acolo.... multumesc anticipat

Scuze ignoranta, dar despre ce rond e vorba?

Daca se mergea spre Ploiesti as fi zis ca e vorba de rondul de la Arcul de Triumf, dar asa, ca se merge spre Alexandria, nu-mi dau seama.

Scuze ignoranta, dar despre ce rond e vorba?

Daca se mergea spre Ploiesti as fi zis ca e vorba de rondul de la Arcul de Triumf, dar asa, ca se merge spre Alexandria, nu-mi dau seama.

Rondul de la rahova,

Maine Bucuresti - Nenciulesti(Alexandria + 15 km asfalt ) - Bucuresti cu plecare la 11.00 de la rond...se face pauza la jumatatea distantei (100km).Target : medie 38-40km/h la dus....Daca vine cineva este rugat sa fie la maxim 10.50 acolo.... multumesc anticipat

anulez tura.

pfuaai...tu vorbeai serios cu ruptura de coaste ?!? shiiit...credeam ca-i cine stie ce gluma de-a ta si nu o stiu eu... :( ce ghinionul naibii...da' cum ai reusit, mama draga? te-a furat peisajul si n-ai mai avut timp sa redresezi? viteza? sau cum?

Insanatosire grabnica!

A! Later Edit : De plans poti sa umpli un lighean, dar usor cu mancatu'! :D

Nu stiu exact daca sunt rupte, fisurate sau doar intercostalii intinsi, dar oricum nu mai conteaza; sa vad acu' in cat timp imi revin, sper in 2-3 saptamani cel mult. Nu stiu daca o sa pot pe mtb dar pe cursiera cred ca as putea sa ma risc in vreo 10 zile. Ieri am facut o ecografie sa vad daca nu e ceva pe dedesupt si sunt in regula. Pe radiografie as fi dat banii degeaba. Am noroc ca pot sa ma misc in procent de 80-90% normal, e nasol la tusit, sughit, sranut cat si la asezarile si ridicarile din pat, in rest sunt ok, n-am pronbleme.

Oricum, multam pt incurajari!

Ce este clar e ca o lunga perioada ma voi da jos de pe bicla la trecerile de cale ferata.

Sambata,in timp ce unii baieti serveau o Kamenitza iar altii se antrenau pe traseul Cupei Emmedue ori testau cursierele pe off road am luat si noi o "bucata" de aer curat pe la altitudine

Eu,Mihai,Vali si Radu

Am plecat din Cimpina

Imagine postată

Am luat-o agale spre Comarnic

Din pacate din lipsa antrenamentului pe munte, 2 baieti au cedat la primul restaurant din zona Busteni pentru alimentare/hidratare, dupa care au facut cale intoarsa spre Ploiesti

Eu si Vali am continuat sa pedalam pana in Brasov,oprind un pic pe Timis sa ne facem cateva poze

Imagine postată

Imagine postată

In Brasov am fost sa vizitam Piata Sfatului,am baut cate o bere si servit niste paste dupa care am luat-o spre casa in ciuda norilor amenintatori

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

La munte nu-i ca la ses, intocmai sintagmei vara nu-i ca iarna :P

Imagine postată

• Upvote 5

Nu stiu exact daca sunt rupte, fisurate sau doar intercostalii intinsi, .........- e nasol la tusit, sughit, sranut cat si la asezarile si ridicarile din pat, in rest sunt ok, n-am pronbleme.

Oricum, multam pt incurajari!

Ce este clar e ca o lunga perioada ma voi da jos de pe bicla la trecerile de cale ferata.

of-of, mai-mai! :)

probabil ai doar o contuzie minora; ai scapat usor, nu era nimic ascutit/taios pe jos unde ai cazut, cineva acolo sus te iubeste.

Ai si tu mai multa grija de tine cand esti pe bicla. Si nu numai la trecerile de cale ferata.

Ratezi vreun concurs (triada?) de MTB la care iti doreai sa ajungi? Da-le naibii, o sa mai fie destule.

Stefane, din pacate punctele de reputatie au ramas la postarea de baza, adica doua si s-au chierdt cele trei de la foto pluton. :|

Am efectuat un rulaj cu popas la vechea terasa de la Mihailesti unde am ramas surprins de fapul ca s-a renovat si arata foarte curat. Vreme perfecta de pedalat!

• Upvote 1

OFFTOPIC:Exista cineva care vrea sa plece pe Transfagarasan luni seara(30 aprilie)pentru 2 zile?

Vreau pe 1 mai sa fac Cartisoara-Fagaras-Brasov-Sinaia-Cimpina-Bucuresti

Luni seara voi fii in Cartisoara dar voi veni pe bicicleta dinspre Sibiu

• Upvote 1

Daca e sa ajung cumva sa urc si eu de 1 mai pe Trans pe 2 mai ma intorc pe ruta asta cu Dani Pasager

la 17:20 la arc cu intarziere de maxim 10 minute pt cine vrea sa dea o pedala inainte sa vina ploaia