basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

comanda se da maine seara, suntem 6 pana acum, sunati-ma cei care nu m-ati sunat si vreti ceva.

Esti de senzatie omule,bravo.

Chiar vorbeam cu cineva ,ca dupa tura de ieri s-ar putea sa nu-ti mai faci aparitia printre noi,speriat fiind de dificultatile traseelor alese de noi .

Ruta de ieri se ridica la un nivel mediu spre dificil si este unul dintre cele mai frumoase ture pe care le realizam an de an.

Ce nu te ucide,te face mai puternic. Viu fiind sunt constient ca vei veni si la alte ture alese de noi.Sport la antrenamente. Bafta

Cumetre, am auzit ca te-ai cam casat pe Siriu, ti-am mai zis sa lasi bautura, te lesina...
  • Upvote 3

Ce nu te ucide,te face mai puternic.

Te-am cautat pe aci,dar nu te vad

Imagine postată

Ma gandesc cat de puternic deveneai daca urcai si Col du Ciocan,brrr...o 'machine' de pedalat

Noroc ca ne-ai lasat doar pe noi astia mai mici sa mai 'crestem' oleaca

Nu la Arc mah :))

La rond Alexandria,un rulaj batranesc pana la Mihailesti,stanga spre Adunatii Copaceni cu pauza de bere :D/ si Intoarcere pe Sos. Giurgiului

Tot rulaj barbatesc si tot astazi, numai ca e TDS, cu plecare de la Arc; 19.15

Pana acum suntem 2, 445 si eu.

Are cineva idee daca mai circula trenul pe relatia Bucuresti-Campulung? Pe site-ul CFR nu mai apare nici un tren si nici la sectiunea de rezervari nu primesc rezultate, deci înclin sa cred ca nu mai circula, dar am vazut ca unii din voi au fost de curand pe acolo. alte variante de transport în afara de auto care iese din discutie pentru ca vreau sa ma intorc pe valea prahovei?

Poti sa mergi pana la Targoviste cu trenul, sau pana la Pitesti. Se pare ca a fost scos trenul spre Cimpulung, ciudata treaba...

Inainte nu circula in weekend acceleratul de dimineata.

Diseara la 19.00 Cora Pantelimon rulaj la alegere pe Fundulea sau Budesti. Hotaram la fata locului incotro apucam.

salutare!

Sunt nou pe forum si relativ nou si prin Bucuresti. Mentionez ca nu am facut nici o iesire din Bucuresti pana acum cu bicicleta, ci am fost numai prin oras. Asadar, as putea veni si eu pentru iesirea asta?

salutare!

Sunt nou pe forum si relativ nou si prin Bucuresti. Mentionez ca nu am facut nici o iesire din Bucuresti pana acum cu bicicleta, ci am fost numai prin oras. Asadar, as putea veni si eu pentru iesirea asta?

Oricine poate sa vina. Du-te si vezi care este treaba. Nu poti, te intorci ;)

Apropos de incepatori, care este media de viteza aproximativa, pe sosea plata, cu care se merge pe la iesirile in jurul Bucurestiului? Eu cel putin, n-am nimic in palmares mai spectaculos de 50 km ca distanta maxima cu medie de 27 km/h pana acum.

Salutare

Ultima data cand am incercat sa ies cu baietii de pe aici m-au tinut intre 35-40 km/h pana cand am cedat si i-am lasat sa se duca.

Apropos de incepatori, care este media de viteza aproximativa, pe sosea plata, cu care se merge pe la iesirile in jurul Bucurestiului? Eu cel putin, n-am nimic in palmares mai spectaculos de 50 km ca distanta maxima cu medie de 27 km/h pana acum.

peste 35

De obicei mai vin si oameni mai putin antrenati la turele astea, dar, de cele mai multe ori "rulajul" se face pe la 35-40 :)

Dar asta nu e o problema prea mare, daca ramai in urma nu'i bai, orasul e tot acolo.

Salutare

Ultima data cand am incercat sa ies cu baietii de pe aici m-au tinut intre 35-40 km/h pana cand am cedat si i-am lasat sa se duca.

Asa ceva ar fi cam solicitant pentru mine, nu sunt in cea mai buna forma fizica, asta e clar, iar comparativ cu o cursiera, probabil ca si hibridul meu ma incetineste.

De obicei mai vin si oameni mai putin antrenati la turele astea, dar, de cele mai multe ori "rulajul" se face pe la 35-40 :)

Dar asta nu e o problema prea mare, daca ramai in urma nu'i bai, orasul e tot acolo.

Vedem, atunci, mai studiem problema, poate gasesc pe cineva mai de seama mea sau progresez in pregatirea fizica.

Eu ti-am zis la ce sa te astepti, sa nu fii dezamagit dupa. Dar, cel mai important e sa iesi pe sosea, ciclismul se poate face la orice nivel, nu e musai ca toata lumea sa fie la nivelul lui Contador.

Nu uitati sa va inscrieti la KOM ( Paltinis - jud Sibiu )

Concursul pica joi 5 iulie incepand cu orele 17:00

Catarare 14,7 km,panta medie 5,2 %

Detalii aici http://www.kingofthemountain.ro/inscrieri.html

respectiv traseul

http://www.bikemap.net/route/1619026#lat=45.684387931667&lng=23.97438&zoom=12&maptype=ts_terrain

• Upvote 3

Dar "melcisorii' ciclisti nu pot sa iasa la ture separate pana se mai antreneaza?!

Nici eu nu am depasit 30km/h cu o cursiera, iar cu MTB, n-am idee ca de-abia mi-am luat-o. Insa tare as vrea sa merg si eu. Doua oprelisti;

- rulaj peste 35;

- rulaj exclusiv masculin si nu corespund categoriei...