basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

Ce echipament frumusel aveti.

Si-a facut si Jaroslav echipament cu Romanica ?

Cool.

Tura de Snagov de ieri a fost pt mine foarte tare(prima de altfel). Multumesc colegilor care m-au "tras" si pe mine. Chiar am tras si a fost foarte epuizant mai ales dupa ora 12 cand caldura era foarte mare. Mi-a placut traseul ca are multe zone prin padure sau zone umbrite. Data viitoare o sa umflu mai tare rotile si o sa tin furca blocata. Am consumat in acesta iesire 4.5litrii de apa si o pizza mare. Mi-a placut mult apa la sticla de sticla de la Harghita.

Stie cineva cati km au fost in acesta iesire cu intoarcere prin Stefanesti?

Numai bine!

Adrian

Ce echipament frumusel aveti.

Si-a facut si Jaroslav echipament cu Romanica ?

Cool.

Da, are şi Jaro şi o să-ţi facem şi ţie unul pentru că meriţi.

Foarte aratoase echipamentele. Sa inteleg ca le-ati facut voi? Sau se gasesc de cumparat? Ca m-ar interesa si pe mine daca se pot procura de undeva.

poate in sfarsit ne facem si noi un echipament distinctiv al grupului din Bucuresti. doamna ajuta :)

Dap, sunt super misto :) Eu cel putin as vrea un echipament . Daca ne strangem vreo 10 oameni ar merita sa facem.

Dap, sunt super misto :) Eu cel putin as vrea un echipament . Daca ne strangem vreo 10 oameni ar merita sa facem.

Cred ca ne strangem minim 15-20...cel putin eu sunt interesat

• Upvote 1

Si eu sunt foarte interesat, costumele arata criminal.

Acum, nu stim daca se pot face asa cum sunt alea si nici nu stim ce calitate sunt. Din ce se vede in poze, par foarte calitative.

Poate ne lamureste vreun coleg care stie ceva concret despre asta.

si mie imi place cum arata , sunt si eu interesat daca se pot procura intr-un fel anume ;)

poate in sfarsit ne facem si noi un echipament distinctiv al grupului din Bucuresti. doamna ajuta :)

Hai mai aveti putina rabdare ca poate facem unele misto ;)

Deocamdata comanda a avut 10 beneficiari. Pretul unui costum complet, cu toate taxele de curier si comisionul bancar a fost de 270 ron.

Desigur ca daca vreti puteti sa mai strangeti cel putin 10 insi pentru alta comanda. Chiar si eu m-as baga pentru inca un set, intrucat e de calitate, iar bazonul e de vis.

PS. Pretul e pentru macheta asta, daca doriti alt model, atunci nu mai stiu.

Pentru cine nu a reusit sa ajunga pe la turul Sibiului iata un link cu cateva poze facute in care ii veti putea gasi pe cei doi Stefani(Basso si 445) bine cunoscuti aici pe forum dar si pe ceilalti rutieri din tur. Din ce am vazut eu de pe margine nivelul turului este foarte ridicat cu rutieri foarte bine pregatiti.

@445 Astept de la tine o relatare din mijlocul evenimentelor gen cea de la Cupa Emmedue. Trebuie sa ne inpartasesti si noua aceasta experienta:)

https://picasaweb.google.com/roman.nelu/July9TCS_2012#5763069012809028050 Enjoy

O poză cu Jaro și din partea alor mei care v-au întâlnit pe Transalpina. Nu e ea excepțională, dar se distinge personajul.

Imagine postată

La 7.30 ma vad cu Adi Colnago si Dani Pasager la Agip Piata Chibrit pentru un Tartasesti. Rulaj rapid ca sa ajungem la 9.30 acasa.

omfg ce ore sunt astea?! :-T daca am insomnie la noapte s-ar putea sa apar. rulaj sau fugareala? ;))

Tot pentru cei fara somn sau cu serviciu de la 10, o tura la 7.15 la Arcul de Triumf. Mergem pe Dn1 pana la Balotesti si dupa intoarcere prin Moara Vlasiei- Stefanesti - 65 km.

Nu mai pot sa ajung maine. O sa ramana pentru joi aceeasi tura .

Mai bine ai face o recuperare ca la carte,decat rulaj la Tartasesti.

• Upvote 2

Cam multa letargie pe aici..ceva propuneri idei,sugestii pentru maine ?

As vrea sa raman peste noapte prin Predeal,cazare de bun simt si rezonabil la preis

O propunere pentru maine ar fi

http://www.bikemap.net/route/1701358

sau in sens invers cu plecare din Ploiesteanca

• Upvote 2

Eu si inca alti 3 prieteni vrem sa mergem maine pe Transfagarasan, dinspre Curtea de Arges pana la Balea lac (asta ar fi ideal, acuma o sa vedem si daca ne tin picioarele) si retur. Plecam pe la 7 cu masina pana la Curtea de Arges şi apoi ne urcam pe biciclete. Ce ziceti, e cineva interesat?