basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

Mi-ai facut pofta de balaceala...se merge maine la piscina ?

Asa se pare, vezi topicul cu Sixu'.

Maine facem o tura de munte pe traseul: Predeal - Rasnov - Bran - Fundata - Ciocanu - Sirnea si retur (~165 km). Pe drumul de intoarcere facem o catarare scurta si prin cheile Gradistei. Plecare la ora 7.30 de la Arcul de Triumf cu masinile personale.

Imagine postată

Sambata si duminica sunt pe Trans,care are drum pe acolo Il astept la o catarare

Am loc de o bicla pt retur sau chiar pt tur daca ma sunati dimineata Intre 5 si 6

Campez prin zona cabanei Capra

Caut partener(i) pentru o tura la Nisovo http://goo.gl/maps/wtZrN, am inteles ca e o zona frumoasa. Tura dus-intors in aceeasi zi. Potrivita ar fi saptamana asta, cu cat e ziua mai lunga cu atat mai bine. Si temperatura e numai buna de marti, doar sambata si duminica viitoare se pare ca iar e ceva cu vreo 33grade deci cam nasol in weekend. Singur nu m-as duce. Nu de distanta cat de eventuale probleme. La drum lung si mai ales departe de casa e bine sa nu fii singur. Daca nu gasesc amatori din buc am sa caut din Giurgiu, macar in partea de la bulgari sa nu fiu singur.

Astazi,impreuna cu Radu Specialized am facut traseul Comarnic-Paraul Rece-Poiana Brasov-Brasov-Comarnic.Drumul este bun si contine de toate,probabil o sa mai facem acest tur.

Imagine postată

Dupa cum se vede Radu era in culmea fericirii.

Imagine postată

• Upvote 1

Daca mai doreste cineva ceva de pe bike24 o sa dau o comanda luni sau marti. Cine vrea sa ma contacteze

Buna Sunny, am facut si eu de curand acest traseu, dar spre deosebire de tine, eu am mers pe drumul national 71 Targoviste-Pucioasa, un drum prost plin de crapaturi transversale in beton.Am vazut ca tu ai mers pe un drum paralel cu DN 17, cum a fost calitatea drumului pe care ai mers tu de la Trgoviste la Pucioasa? Oricum, nu recomand acest traseu pentru ca la Adunati unde se trece in judetul Prahova, exista o portiune de vreo 4-5 km neasfaltati, cu pietre mari si sleauri, intr-o catarare medie de 7-8%.

Repet postul cu invitatia la o tura barbateasca la Nisovo. http://www.ciclism.r...200#entry548276.

Si inca ceva. Pe forumul asta parca s-au imputinat cam mult propunerile de ture din dauna impresiilor. Asa ca vin cu ideea sa "spargem" cumva forumul asta in doua, adica sa mai adaugam unul pentru impresii, sfaturi etc, iar acesta sa ramana pe cat posibil numai pentru propuneri de ture, asa cum dealtfel se si numeste.

prin poza de mai sus vreau sa spun ca tot pe acolo urcaram si noi :)) Provita va ramane un nume de localitate pe care nu-l vom uita, cu siguranta. nici noi, nici cauciucurie noastre.

cat despre Targoviste - Pucioasa, din pacate n-am mai luat-o pe drumul paralel, asa cum intentionam initial, ci ne-am luat dupa cineva care ne-a spus ca nu merita sa riscam cine stie ce hartoape, asa ca am luat-o tot pe unde ai spus si tu. santurile alea subtiri trasversale tot acolo sunt, de credeam ca suntem tot in tren, desi abia ne dadusem jos din el. si cum de ce ti-e frica nu scapi, a urmat Provita :D

Pentru maine, plecare de la Arc la ora 09.00 in directia Campina. Stabilim de comun acord traseaul. Doritori sunt rugati sa ne contacteze. Semneaza prezenta Emanuel, Adi Slick, Adi Colanago si subsemnatul. ATENTIE!!! SE MERGE TARE :))

Mentionez ca se va pleca cu masina lui Emanuel(5 persoane), sau cu a mea(8 persoane) in functie de numarul celor inscrisi.