basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

misto baietii. Drum bun. Eu as vrea sa bag maine un TDS de dimineata inainte de serviciu. De la 7 la 10. Daca sunt oameni tentati , nrul meu de telefon este 0723.33.77.69

haideti fratilor ca nu mergem tare

Ba daaaaaa..... :-bd >:) se merge la rupere :)) puls +200 muah ha ha ha

P.S.:VA ASTEPTAM!!!

pai de acolo chiar ca incepe drumul bun

da, mah, stiu...doar ca dupa drumul parcurs pana aici devii inconsolabil si cand ajungi sus si vezi indicatorul cu 'DRUM BUN!' cel mai civilizat raspuns care iti vine in minte este SA VA FIE RUSINE!...mie asa mi s-a parut, ca e o de o ironie sadica, dar e posibil sa fi avut viziunea asta apocaliptica si din cauza celor 30 si' de grade la care ne-am gasit noi sa facem drumul asta

Pentru sâmbătă facem o plimbare la Ruse şi de acolo (aprox.15 km.) mai departe la Mănăstirile de la Basarabovo. Plecarea la 7,30 din Tineretului şi 8,00 Giurgiului-Progresul. Detalii vineri la terasă.

Pentru sâmbătă facem o plimbare la Ruse şi de acolo (aprox.15 km.) mai departe la Mănăstirile de la Basarabovo. Plecarea la 7,30 din Tineretului şi 8,00 Giurgiului-Progresul. Detalii vineri la terasă.

Sambata sunt liber, si probabil ca am sa ma prezint si eu la tura, sa postati mai multe detalii daca este cazul...(in afara de buletin,ceva bani si cele necesare biclei)

Vremea superba ce se anunta pentru week-end ma imbie la o noua " aventura" prin Ardeal,o zona de un pitoresc aparte

Asadar ,pentru,fiindca si deoarece...ANUNT !!!

Cineva interesat de o tura de 3 zile (vineri,sambata,duminica ) prin zona Transilvaniei care sa cuprinda o bucla incepand din Predeal-Fagaras-Sibiu-Cluj-Turda-Tg Mures-Sighisoara si terminand in Brasov (duminica ). Ofer cazare gratis in Turda,Cluj sau Tg Mures.

Plecarea ar fii pt maine dimineata cu trenul de 09:50 pana in Predeal .

Tura ar avea in jur de 400-600 km in functie de traseul care il voi stabili ulterior si va include 3 etape

Conditii - ceva antrenament ,100-200 lei pentru mancare/tren ,curaj si chef de aventura

Voi revenii cu detalii mai tarziu. Cei interesati ma pot contacta

• Upvote 1

Sambata sunt liber, si probabil ca am sa ma prezint si eu la tura, sa postati mai multe detalii daca este cazul...(in afara de buletin,ceva bani si cele necesare biclei)

Evident, vineri seara voi mai adăuga detalii dacă este cazul. În prezent s-au anunţat Jaroslav, Eugen Fratello, cred că şi Doru (90%) şi cu mine. Bineânţeles că fiecare trebuie să aibă cele necesare pentru bicicletă (camere de rezervă, pompă etc), precum şi buletinul sau cartea de identitate pentru vamă. Pentru prânzul de la terasa din Ruse,la întoarcere, minim 30 lei care se vor schimba în leva. Distanţa totală aprox.180 km. Viteza de croazieră variabilă, aprox. 30-32 km./h cu vânt din faţă şi 36-38 cu vântul din spate.

@viopatinaj

Ati putea sa-l rugati pe Jaroslav sa publice pozele pe care le-a facut simbata trecuta la Cheile Gradistei ?

Multumesc,

CC

Jaro nu are cont pe ciclism.ro. Postez eu pozele lui şi ale mele făcute la Complexul Cheile Grădiştei cu Lucian

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Jaro nu are cont pe ciclism.ro. Postez eu pozele lui şi ale mele făcute la Complexul Cheile Grădiştei cu Lucian

Multumesc pentru poze; ramin dator.

Mi-ar fi placut sa vin cu Dvs.simbata in Bulgaria dar nu mai am acte de identitate si nu pot trece granita.

Sper insa ca ne veti bucura pe toti cu niste fotografii frumoase cum numai Dvs. stiti sa faceti.

CC

O alta propunere pentru sambata ar fi Transalpina sau Transfagarasan. Urcare pe sud, coborare pe nord si retur. Plecare cu masinile personale sambata dimineata pe la 6-7. Eu am 5 locuri.

Care se baga maine la o cursa prin nordul Bucurestiului? Traseul ar fi: Pasaj Aurel Vlaicu, Tunari, Moara Vlasiei, Gradistea, Stefanestii de Jos, Pasaj Aurel Vlaicu.

Drumul are ~70 km, este bun si destul de liber. Eu il fac in aproximativ 3 ore. Propun ora 9:30 pentru plecare.

Emanuel,pastreaza-mi un loc,te rog.

@445 - Am rezervat.

Masina mea s-a cam umplut. Daca mai sunt doritori care pot veni cu masinile personale, sa anunte. Stabilim diseara la terasa destinatia exacta, ora si locul de plecare.

Cat facurati pe urcarea aia?

Cat facurati pe urcarea aia?

Am înţeles de la băieţi că urcarea avea cam 3 km. aşa că pe căldura aia eu şi Lucian am rămas în Complexul Cheile Grădiştei unde am văzut piscina şi am băut câte două beri de fiecare până s-au întors ei. N-avea rost să ne mai chinuim pe caniculă, oricum se întorceau pe acelaşi drum, aşa că i-am aşteptat în Complex. Trebuie să-i întrebi pe cei care au făcut poza de grup în cât timp au urcat.

As zice chiar 5km, o panta medie de 6% si maxime de 11% in citeva locuri.

Eu am facut 32min, dar era chiar prima urcare si priveam mirat prvelistea, nu ciclocomputerul pt.cine stie ce performanta.