basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

Daca predealul e prea departe, poate ai vreo propunere de tura prin imprejurimi pentru maine, sunt amator.

Doar ce am zis mai sus, vreau pe la Campina. Sunt sosele frumoase si libere. Vin eu cu masina si am un suport liber deasupra.

Intre Campina si Predeal sunt 40 de km. Adica 30 de min cu masina :-S Nu mi se pare prea departe totusi.

Sunt 55, 110 km de mers in plus cu masina, 1.5h in plus, cel putin. N-ar fi numai asta, pe Rucar, Izvorul Rece si Cheile Gradistei am mai fost vara asta de cateva ori. E ok, mergeti si va distrati!

maine la 18:00 doreste cineva o tura de 50-60 km ?

duminica, as fi eu interesat de o tura

Maine dupa-amiaza, probabil in jur de ora 15.00, iesim la un TDS.

Azi pe Tunari-Moara Vlasiei etc, nici urma de musculite, probabil pe saptamana sunt si ele la lucru. Deci nici un motiv sa o lasati sub 40.

Am sa vin si eu la o tura in weekend, sambata sau duminica, pentru prima data :) sper sa ma tin de voi, daca nu .. vin si eu mai tarziu

• Upvote 1

Am sa vin si eu la o tura in weekend, sambata sau duminica, pentru prima data :) sper sa ma tin de voi, daca nu .. vin si eu mai tarziu

Ai grija. Cazna de a te tine de grup + lipsa de experienta la mersul in pluton s-a lasat cu tavaleli nasoale. Stai mai la coada, ai si plasa mai buna iar la o adica de doamne fereste, nu mai trantesti si pe altii.

Da, stau la coada.

Singur reusesc sa tin cam 35km/h, fara vant poate si 40, dar .. nu stiu daca pot sa tin multi km constant, bicla e si ea generatie mai veche, cu schimbatoarele pe ghidon, ma rog, abia astept sa vin si eu sa vad cum ma integrez

Ai grija. Cazna de a te tine de grup + lipsa de experienta la mersul in pluton s-a lasat cu tavaleli nasoale. Stai mai la coada, ai si plasa mai buna iar la o adica de doamne fereste, nu mai trantesti si pe altii.

Sau vi gramada peste cei care iti cad in fata, asa cum am patit eu acum doua sambete. :)

Azi am facut si eu, ca omul sarac, 135 de km impreuna cu Nea Marin. Vreme frumoasa, vant bestial.

Traseul a fost placerea lui Nea Marin, pe la Bolintin, Malu Spart, Bucsani, Mihailesti. Pacat de drumul din ce in ce mai prost din zona Bucsani si au inceput sa vajaie niste basculante, de numa...

@.cris, nu te poti uda daca nu intri in apa. Asa ca, go for it.

Poate facem o gasca mai mare pt sambata sa atacam Dichiu direct din Bucuresti .Am fi cam 3 insi interesati .Alti doritori Sau dezbatem la terasa ? :-

Sau vi gramada peste cei care iti cad in fata, asa cum am patit eu acum doua sambete. :)

Din punctul asta de vedere se stie ca cele mai ferite locuri sunt cele din fata, dar acolo e de munca.

Azi am facut si eu, ca omul sarac, 135 de km impreuna cu Nea Marin. Vreme frumoasa, vant bestial.

Traseul a fost placerea lui Nea Marin, pe la Bolintin, Malu Spart, Bucsani, Mihailesti. Pacat de drumul din ce in ce mai prost din zona Bucsani si au inceput sa vajaie niste basculante, de numa...

Eu prefer de departe zona de nord, nu stiu de ce unii o evita.

Daca ati pune turele inainte pe forum poate m-as lipi si eu.

Poate facem o gasca mai mare pt sambata sa atacam Dichiu direct din Bucuresti .Am fi cam 3 insi interesati .Alti doritori Sau dezbatem la terasa ? :-

sunt pentru. 99% ma bag la tura asta. bucuresti - dichiu, mai ales ca asfaltul a ajuns la aprox 500 de metrii de cabana Piatra Arsa.

• Upvote 1

Iashido mi-a trimis pe mail un link la picasa cu un filmulet si citeva poze facute marti la Bucov.

Se pare ca, din toata zona strabatuta ( destul de frumoasa), singurul lucru remarcabil a fost circiuma :)

https://picasaweb.google.com/102370322934670931663/September252012BucovBucov?authkey=Gv1sRgCLGx_ImVrrWPMA

sau, la mine pe server:

http://cc.uauim.ro/2012.09.25%20Bucov/

cc

Azi la 16.00 la Arc pentru un TDS (~100 km). Rulaj un pic mai sustinut, fara opriri dese.

Pentru Sambata dimineata as vrea cu Dani Pasager(in principiu- Dani o sa confirme maine) sa facem o tura prin zona Campina cu intoarcere la ora 15.30 in Bucuresti. Intereseaza pe cineva?

Da maine pana duminica stau In Sinaia,Imi si ciclocrosul sa urc la Babele

Care veniti prin zona dati un 'buz',va astept cu berea la rece ;)

Cum se prezinta calitatea asfaltului pe zona Peris - Moreni - Sinaia ?

Am fost prin vara pe o sectiune de dupa Peris si era offroad.