basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

N-am mai iesit pentru Daia ca era ud rau dimineata, acum imi pare rau :(  

Cineva cu chef de pedala pe la 16:00 ? Maxim 2 ore de invartosat pedalierul

Ultimele 3 sambete am facut numai grUzunu,prefer sa mai diversific un pic ,asa ca am sa ies spre Nord

Pentru maine este cineva interesat de o tura mai lunga prin sud? Un Giurgiu, de ex.

Pentru maine este cineva interesat de o tura mai lunga prin sud? Un Giurgiu, de ex.

Daca vrei putem face Buc -Alexandria [sau aproape de ea ]

Merge si asa. Prelungirea turei spre mihailesti de la 11? Eu pot sa ies pe la un 11:20 la rondul de la bragadiru ( unde iese drumul dinspre clinceni,de unde vin eu ).

Care mergeti inspre sud maine? La ce ora si de unde se pleaca? Dar va rog sa-mi dati ceva ce stie gmaps ca Progresu sau alte repere de genul asta nu prea ma ajuta, nu's de-al locului.

Cred ca baietii care se intalnesc la rond pleaca la 11 de aici: 44.400031,26.049478 . Eu personal ii astept aici: 44.364943,25.971183 .

Soselarii! Cineva a uitat un bidon la carciuma din Mihailesti astazi in jurul orei 13.30. Astept semn prin PM cu detalii pentru inapoiere.

Poate da cineva amanunte si despre baiatul lovit astazi. E bine? Ferul e intreg?

Participare numeroasa azi Minim 50  Nu am reusit sa prind toata lumea in poza [scuzele de rigoare]

31032013001.jpg

• Upvote 4

Pt. Luni ora 11.00 la magazinul Unirea punem biclele pe masina si la Ploiesti... Crama...Varbilau...aprox.50km...mai sunt 2 locuri

Salut despre Mihai (cel care s-a accidentat) am ramas cu el, am fost la politie si i-am scris declaratia, Pare sa fie totul in regula, Degetul mare de la mina dreapta e unflat un pic julit la  cap, l-am lasat asteptind o masina care venea din drumul taberei, si de acolo la spital radiografie, gheta la mina etc . Politistii au fost ok pina la urma. 

FOARTE ciudat sustineau teoria cum ca nu avem ce sa cautam cu bicicletele pe DN-uri sau pe E-uri, nu au fost in stare sa produca dovada din cartcica din care citau de zor.

Oricum sunt acolo niste chestii legate de faptul ca trebuie sa circulam cam in sir indian... etc

Poate e interesant sa gasim informatii concrete despre DN-uri si E-uri...

Cred ca ar fi bine sa avem un regulament in legatura cu deplasarile pe cursiere, pe care sa-l cunoastem cu totii. 

Nu stiu daca exista vre-un topic deschis.

Imi pare rau de fiecare data cand aud despre incidente in trafic, sper sa nu fie nimic grav in cazul de mai sus.

Este o cel putin o discutie edificatoare despre DN-uri pe forum, aici.

Si este de asemenea adevarat, dupa cate stiu eu, ca este obligatorie circulatia bicicletelor pe un singur rand, era art. 160 din Regulament parca.

Alt regulament cu privire la regulile de circulatia bicicletelor pe drumurile publice nu exista, in afara de Codul Rutier actualizat si Regulamentul de aplicare.

Pentru maine dimineata de la 8 ar fi cineva tentat de o tura de 3 ore? Mai tarziu nu pot.

Ramane la ora 8.00 la Arc. Mai vin Chibrit si Rocky_marian

Ramane la ora 8.00 la Arc. Mai vin Chibrit si Rocky_marian

Maaama, la 8? Ma intereseaza o tura maine (desi serverul se pare ca are un timp al lui si pentru el e deja luni) dar nu asa de dimineata, plus ca astia dau ca la noapte s-ar putea sa ploua, deci dimineata ar fi soseaua uda.

Imi pare rau de fiecare data cand aud despre incidente in trafic, sper sa nu fie nimic grav in cazul de mai sus.

Este o cel putin o discutie edificatoare despre DN-uri pe forum, aici.

Si este de asemenea adevarat, dupa cate stiu eu, ca este obligatorie circulatia bicicletelor pe un singur rand, era art. 160 din Regulament parca.

Alt regulament cu privire la regulile de circulatia bicicletelor pe drumurile publice nu exista, in afara de Codul Rutier actualizat si Regulamentul de aplicare.

insanatosire grabnica rutierului!

Pentru Maine poate adunam din nou nicul pluton la 16:00-16:30 Cora Pantelimon daca este sosea uscata.