basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

Rezervat cainele si adi slick. Mai sunt max. 2 locuri la mine. Stabilim o ora convenabila de plecare?

Rezervat cainele si adi slick. Mai sunt max. 2 locuri la mine. Stabilim o ora convenabila de plecare?

Ma poti trece pe lista Manuele...insa vreau sa stiu exact ce aveti de gand

Cineva pentru o tura de 50-60 km pe la ora 15?

Eu as fi interesat, daca se merge rezonabil nu mai mult de 35km/h, din motive personale nu pot mai mult.

Lasa date pentru locatie, eventual nr tel. 

multumesc!

Pai ma gandeam asa DN1, dreapta la balotesti si ne intoarcem prin stefanesti. La 15 la arc? Sau daca aveti alte sugestii…

Bine, la 15 la arc. Sunt aşteptate şi alte persoane. Se merge rezonabil, fără ruperi de ritm şi nu mai mult de 35km/h, bine şi funcţie de cum bate vântul.

Ma poti trece pe lista Manuele...insa vreau sa stiu exact ce aveti de gand

Oki, mai vine cu noi si Stoica Nicu asa ca s-au ocupat toate locurile. Tura este cea pe care a postat-o Han

probabil din cei care nu merg la munte :D

btw . ma bag si eu pt un tds maine.

Mâine o parte din Geri merge la Crama Seciu. Întâlnirea la ora9,00 în Tineretului şi 9,30 Arc.

Cealalta parte poate se intoarce cu mine la iesirea din Ciolpani, ca ne ies 80 de km.

Absenţe mari azi la Arc din rândul "Geriatriei" ; reântregiţi grupul , vă rog...;se va trece la scăderea notei la purtare.

Pentru cei mai puţin informaţi: duminică la 10.00 startul la "PRIMA EVADARE", de la ACADEMIA DE POLITIE din Băneasa. Sosirea va fi la complexul Astoria pădurea Snagov (se intră pe la Snagov Sat-km 27 si se merge drept ; nu ştiu exact cum să explic intrarea în complex,că e si un viraj la stânga acolo şi când am fost eu anul trecut nu prea era vizibilă acea intrare). Oricum, sunt ceva kilometri de la şosea(DN1) până la intrarea în complex... cred că vreo 10 ? nu stiu exact.

Pentru maine un Gruiu, proba de perechi. Deci cine are placerea sa iasa grupir cu sotia/prietena/etc la un rulaj. Plecarea pe la 9, maxim 9.30, sa rulam pe racoare la dus. Punctul de intalnire la Arc si plecarea pe dn1 cam nasol dat fiind cu prima evadare, asa ca propun palatul Ghica, in Colentina (inters. Lacul Tei cu dna Ghica) si plecam direct pe Pipera Tunari. Se ruleaza in pas de vals, undeva la 25/ora.

Daca sunt doritori cu alte propuneri suntem deschisi. 

Absenţe mari azi la Arc din rândul "Geriatriei" ; reântregiţi grupul , vă rog...;se va trece la scăderea notei la purtare.

Pentru cei mai puţin informaţi: duminică la 10.00 startul la "PRIMA EVADARE", de la ACADEMIA DE POLITIE din Băneasa. Sosirea va fi la complexul Astoria pădurea Snagov (se intră pe la Snagov Sat-km 27 si se merge drept ; nu ştiu exact cum să explic intrarea în complex,că e si un viraj la stânga acolo şi când am fost eu anul trecut nu prea era vizibilă acea intrare). Oricum, sunt ceva kilometri de la şosea(DN1) până la intrarea în complex... cred că vreo 10 ? nu stiu exact.

Intre Snagov si Gruiu se vireza, stanga daca vii dispre Snagov sau drepta dispre daca vii Gruiu, in dreptul liniei de cale ferata.

• Upvote 1

Pentru maine un Gruiu, proba de perechi. Deci cine are placerea sa iasa grupir cu sotia/prietena/etc la un rulaj. Plecarea pe la 9, maxim 9.30, sa rulam pe racoare la dus. Punctul de intalnire la Arc si plecarea pe dn1 cam nasol dat fiind cu prima evadare, asa ca propun palatul Ghica, in Colentina (inters. Lacul Tei cu dna Ghica) si plecam direct pe Pipera Tunari. Se ruleaza in pas de vals, undeva la 25/ora.

Daca sunt doritori cu alte propuneri suntem deschisi. 

vin cu copilul si sotia , o sa asteptam la OMV la sensul giratoriu din Pipera

vin cu copilul si sotia , o sa asteptam la OMV la sensul giratoriu din Pipera

Ok. Sa zicem la ora 9.15 la benzinaria respectiva. 

Copilul cati ani are? Ca e vorba de ceva km.

Iti dau un pm cu tel meu, in caz de ceva sa tinem legatura.

Ok. Sa zicem la ora 9.15 la benzinaria respectiva. 

Copilul cati ani are? Ca e vorba de ceva km.

Iti dau un pm cu tel meu, in caz de ceva sa tinem legatura.

9.15 perfect,

copilul 12.5 ani face trasee de sute de km pe cursiera, sper sa nu am nevoie sa imping sotia prea mult :)

E  logic Melcule >>> lumea mai si munceste frate :P  >>> vezi ca dupa 20 intru in concediu si stau numai pe sosea  :P

Nu ati venit voi azi la Snagov sa vedeti miscare ciclista; cred ca au fost trei mii la start...

Multumiri multe sustinatorilor de pe margine ! Luci, Eugen, Radu, Oreste. Sigur mai erati, dar nu am reusit sa ii recunosc pe toti din mers! 

• Upvote 2

Iaca si o poza de la tura de sambata pe Dichiu facuta cu ajutorul lui @rapsohigh83

dscn6783ma.jpg

Uploaded with ImageShack.us
  • Upvote 2