basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

Hai facem asa, dar se anunta cam frigut pentru sambata(12 grade la Sinaia). Daca nu, ar merge o Provita si Valea DOftanei :) Luam dealurile la rand si acolo sa vedeti picioare varza :P Un deal lung merge urcat, dar cand vin 5-6 dealuri de peste 8% este greu.

• Upvote 1

Vin si eu la Sinaia / Piatra Arsa. Cum a ramas tren sau are cineva masina ?

Deocamdata nu s-a anuntat nimeni cu masina, deci la tren! Dar mai asteptam, sa vedem cine se mai inscrie.

acum am realizat c-am pus intrebarea cam aiurea, eu ma gandeam ca venim pe bicle la bucuresti :) Nu suna bine ?

Plecarea pentru tura propusa de Octav este la 8.30 de la Arc. Deoarece duba lui danipasager este deja plina, cei care mai vor sa vina se pot organiza cu masinile personale.

acum am realizat c-am pus intrebarea cam aiurea, eu ma gandeam ca venim pe bicle la bucuresti :) Nu suna bine ?

ba da, nr meu de tel este 0751 112190, propun plecarea cu trenul IR1637 din gara de nord la ora 7, care ajunge la ora 8:30 in sinaia, deci ne vedem la 6:30 in gara?

Plecarea pentru tura propusa de Octav este la 8.30 de la Arc. Deoarece duba lui danipasager este deja plina, cei care mai vor sa vina se pot organiza cu masinile personale.

Bun ...Merg si eu. Am 2 locuri disponibile in masina... Cine vrea sa mearga sa ma contacteze.

ceva in jurul Bucurestiului?

Parca nu as vrea sa ma prinda ploaia pe la Piatra Arsa. 8-|

TDS la 9.30 la Arc?

ceva in jurul Bucurestiului?

Parca nu as vrea sa ma prinda ploaia pe la Piatra Arsa. 8-|

acolo de obicei te prinde zapada in aceasta perioada :))

dar nu o sa ninga, asa ca hai la ARC!

Mâine un tur de aprox.180 km. cu plecarea din Tineretului la 9,00 şi Cora Pantelimon 9,30 pe următorul traseu:

Cernica-Tanganu-Fundeni-Vasilaţi-Luica-Mânăstirea-Valea Argovei-Săruleşti-Fundulea-Brăneşti-Buc.

http://www.bikemap.net/ro/route/2157154-buc-cernica-galbinasi-budesti-luica-manastirea-valea-argovei-fundulea-branesti-buc/?newly_saved=true

Mâine un tur de aprox.180 km. cu plecarea din Tineretului la 9,00 şi Cora Pantelimon 9,30 pe următorul traseu:

Cernica-Tanganu-Fundeni-Vasilaţi-Luica-Mânăstirea-Valea Argovei-Săruleşti-Fundulea-Brăneşti-Buc.

http://www.bikemap.net/ro/route/2157154-buc-cernica-galbinasi-budesti-luica-manastirea-valea-argovei-fundulea-branesti-buc/?newly_saved=true

prezent

Au asfaltat in zona Sarulesti - Sarulesti gara? ultima oara cand am fost era griblura.

ba da, nr meu de tel este 0751 112190, propun plecarea cu trenul IR1637 din gara de nord la ora 7, care ajunge la ora 8:30 in sinaia, deci ne vedem la 6:30 in gara?

Ne vedem in gara!

Dom' profesor, ce traseu are mâine "Geriatria"?

[...]

A fost fain astăzi, grup numeros, viteze, sprinturi...

SS%2520011.jpg

SS%2520049.jpg

... şi micile neplăceri ale cicliştilor...

SS%2520057.jpg

... dar şi înţelegere şi conciliere ;)

SS%2520064.jpg

Personal, regret doar faptul că o colaborare de zeci de km s-a sfârşit urât cu o căzătură la intrarea în Brăneşti

a omului cu GIANT (nu am reţinut numele, probabil de supărare că ar putea fi vina mea); sper că bicla a fost ok, el având câteva julituri şi nici nu a mai venit la terasă.

Aici aveţi pozele:

https://d.transfer.ro/tura01iunie-transfer_ro-01jun-716931.rar

TOATE CELE BUNE!

SS%2520011.jpg

SS%2520049.jpg

... şi micile neplăceri ale cicliştilor...

SS%2520057.jpg

... dar şi înţelegere şi conciliere ;)

SS%2520064.jpg

Personal, regret doar faptul că o colaborare de zeci de km s-a sfârşit urât cu o căzătură la intrarea în Brăneşti

a omului cu GIANT (nu am reţinut numele, probabil de supărare că ar putea fi vina mea); sper că bicla a fost ok, el având câteva julituri şi nici nu a mai venit la terasă.

Aici aveţi pozele:

https://d.transfer.ro/tura01iunie-transfer_ro-01jun-716931.rar

TOATE CELE BUNE!

FRUMOS >>> PACAT DE URME :p

Multumesc pentru poze si multumesc si celor care au initiat tura.

Este un traseu frumos si accesibil cu un peisaj deosebit.

Indraznesc sa intreb membrii forumului daca au ceva informatii referitor la drumul care leaga Fundulea de Luica notat pe Google Map cu indicativul 402.

Ar face circuitul de ieri si mai interesant.

Pozele pe care le posteaza Google arata un drum de tara cam desfundat dar stiu ca informatiile nu sint totdeauna actualizate si poate drumul este deja modernizat.

Off topic:

Referitor la tura de azi am postat aici, cu amaraciune, peripetiile ( aproape periplu ):

http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/10140-despre-biciclistul-din-romania/?view=findpost&p=604914

cc

Multumesc pentru poze si multumesc si celor care au initiat tura.

Este un traseu frumos si accesibil cu un peisaj deosebit.

Indraznesc sa intreb membrii forumului daca au ceva informatii referitor la drumul care leaga Fundulea de Luica notat pe Google Map cu indicativul 402.

Ar face circuitul de ieri si mai interesant.

Pozele pe care le posteaza Google arata un drum de tara cam desfundat dar stiu ca informatiile nu sint totdeauna actualizate si poate drumul este deja modernizat.

Off topic:

Referitor la tura de azi am postat aici, cu amaraciune, peripetiile ( aproape periplu ):

http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/10140-despre-biciclistul-din-romania/?view=findpost&p=604914

cc

Asta e Romania din ziua de azi Cristi,nimic nou sub soarele nostru ,eu unul inebunesc cind vad muntii nostri albi acum care odinioara erau verzi si altele chiar mai grave  :P