basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

Salutare. 

Sunt nou pe forum si vin cu o intrebare . 

In condsitiile in care reusesc sa merg cu o media de cca 30km/h singul pe distante de 50-100 km am ce sa caut cu voi la ture sau trebuie sa mai cresc ca sa pot face fata ?

Va multumesc .

depinde cu cine te duci. oricum mersul in pluton nu e ca mersul singur.

oricum o sa vezi tu pe pielea ta, doar asa stii daca o sa poti sau nu. si eu cam aceeasi medie scot, dar in pluton se merge cu medie de 40 pe 50 de km, dupa care mai scade

S-a notat Mishule. La mine masina este deja plina suntem 5 in total. Ramane de stabilit ora plecarii si locul unde ne intalnim cu totii.

Nu este ok deloc! Nu are niciun rost sa ne trezim la 5 ca sa ajungem la 9 cand este inca foarte frig in zona de deal. Din ce am discutat cu baietii cazusem de acord pentru ~ 8.30.

Sergiones trebuie sa ajunga acasa pe la 19:00 de aceea a propus 7:00. Cred ca un 07:45 este ideal. Totusi sunt 210 km ,aproximativ 2-3 ore pana acolo

Propun orele 17:00 pentru un Calugareni-Stalpu-Rahova. Intalnire la CFR Progresul ( capatul tramvaielor )

Sergiones trebuie sa ajunga acasa pe la 19:00 de aceea a propus 7:00. Cred ca un 07:45 este ideal. Totusi sunt 210 km ,aproximativ 2-3 ore pana acolo

Propun orele 17:00 pentru un Calugareni-Stalpu-Rahova. Intalnire la CFR Progresul ( capatul tramvaielor )

In caz ca nu ploua cat sa ude asfaltul, spun prezent si eu  

Bai fratilor, la ora 10 de dimineata erau 12 grade. Nu are rost sa pleci imbracat gros ca peste 2 ore sa mori de cald.

La un 11 sa fim acolo ar fi ok

Eu propun sa plecam de vineri seara si sa facem pe intuneric tura. Asa ne intoarcem de dimineata acasa :))

Bai fratilor, la ora 10 de dimineata erau 12 grade. Nu are rost sa pleci imbracat gros ca peste 2 ore sa mori de cald.

La un 11 sa fim acolo ar fi ok

Eu propun sa plecam de vineri seara si sa facem pe intuneric tura. Asa ne intoarcem de dimineata acasa :))

io vin cu lanternele

Deci daca ne intalnim la 7 pana punem biklele si bem cafeaua plecam la 7.30 ...cu 3ore pe drum ajungem la 10.30 pana despaketam...la 11 suntem pe cai si poate facem mai multi km prin zona ca avem ce vedea

Mda...dupa o sedinta de partid s-a strigat bingo ...s-a stabilit ora 8.00 la avion colentina cu fundeni

Mai aveti vreun loc liber in masina daca o luati prin Urziceni?

Eu vreau sa fac maine o tura pe Ploiesti-Cheia-Bv si probabil intoarcere pe v prahovei. Daca e cineva interesat, pm.

Iti recomand sa iei un tren particular pana in Slanic si de acolo pe bicla. Ajungi in Slanic in jur de 9.45.

Pe langa bucale nu iese nimeni maine??? :(

Eu vreau sa fac maine o tura pe Ploiesti-Cheia-Bv si probabil intoarcere pe v prahovei. Daca e cineva interesat, pm.

Vezi că traseul ăla e cunoscut ca traseul camioanelor ; mai bine vezi-ţi de treabă (dacă vrei să mă asculţi...) .  

Iti recomand sa iei un tren particular pana in Slanic si de acolo pe bicla. Ajungi in Slanic in jur de 9.45.

Pe langa bucale nu iese nimeni maine??? :(

Propune ceva dupa 10 eventual, sa nu fie prea frig, poate vine si Limax daca scapa de la miting.