basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

A cazut faza cu Adamclisi maine, asa ca astept propuneri, merge si o crama, dar maine tot bucuresteanul iese sa mance un mic la munte si o sa fie cam aglomerat pe DeNeu la dus, dar nici asa nu as zice nu. Cu mos Craciun nu mi-e frica ca raman ultimul.

Cine are chef de o pedala pe munti si vai pentru ziua de maine ?! Sunt disponibil tot week-end ul si chiar zilele de luni si marti.. Astept propuneri din partea celor puternici ( si nu numai ) :))

PS. Exista sanse mari de a face dus gratis in natura .

A cazut faza cu Adamclisi maine, asa ca astept propuneri, merge si o crama, dar maine tot bucuresteanul iese sa mance un mic la munte si o sa fie cam aglomerat pe DeNeu la dus, dar nici asa nu as zice nu. Cu mos Craciun nu mi-e frica ca raman ultimul.

O varianta de evitare partiala a dn1. 

http://goo.gl/maps/K1ue1

Asta pt cine are km in picioare si cativa in plus nu conteaza, dar drumul e bun si f. linistit. In Tinosu sunt pompe de apa la strada si un supermarket de tara cu umbrelute, bun de energizat, mai ales la intoarcere daca nu o faceti in Boldesti dupa crama.

Din Buc evident se poate iesi pe pipera tunari iar in Balotesti, dupa ce ati facut la stanga spre dn1, dupa nici un km faceti la dreapta pe str IC Bratianu (e si un butic-carciuma acolo pe colt) si va scoate in dn1 dar mai inspre Ploiesti conforam hartii:

http://goo.gl/maps/QLc9n

Maine am zi grea (tura cu sotia) ca veneam si eu, mai ales pe drum ocolit.

• Upvote 1

Cine are chef de o pedala pe munti si vai pentru ziua de maine ?! Sunt disponibil tot week-end ul si chiar zilele de luni si marti.. Astept propuneri din partea celor puternici ( si nu numai ) :))

PS. Exista sanse mari de a face dus gratis in natura .

astepti propuneri :))))) hahahaha...ce fel?????

Mi-a soptit o pasarica ca se merge la Voina (20 km de Cimpulung ) si imprejurimi.....mai e cineva intersat? Mai umplem o masina..oameni sa fie

Mi-a soptit o pasarica ca se merge la Voina (20 km de Cimpulung ) si imprejurimi.....mai e cineva intersat? Mai umplem o masina..oameni sa fie

ce pasarica ?

Prezent!

Ati fost astazi pe DN1? Am trecut prin dreptul Ikea de un grup de biciclisti (si eu la randul meu pe bicicleta)

Bah, maine ce facem si noi? eu unul m-am saturat de clasicele de Snagov si de Mihailesti, mai vine cineva cu vreun traseu interesant pe langa catunul nostru?

Eu as incerca la Campina de pe la 14. De vreo 2 ore, plec din Ploiesti cu masina si pot sa mai iau pe careva de aici ca am un suport in plus.