basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

S-au ocupat locurile, dar poate mai sunt doritori sa se stranga :) Vrem sa plecam pe la 9:15 din Bucuresti deci undeva la 10:15 o sa fim in Giurgiu.

Vrem sa parcam la Petromul dinainte de granita.

Ce traseu se face si cum se va merge? Eu vroiam sa ma duc la Secaria - dar singur imi e cam urat.

Traseu:  https://www.strava.com/activities/168398436

11 la Arc, turul satelor.

RULAJ, mers mai de primavara. Constant si incet. Stiu ca "pedala nu iarta!" si tocmai de aceea mai facem si rulaj la inceput de sezon, sa putem ajunge ceva mai ok in vara.

Da. La 7,55 tren  Regiotrans pana la Predeal ( 19 lei + 5 lei bike-ul ) si de acolo pe caluti via Sacele-Intorsura Buzaului-Cislau-Valenii de Munte - Ploiesti ( 190 km )

Traseul arata cam asa - https://www.strava.com/activities/151852974  ( este din Cimpina )

S-au mai anuntat Sergione si Tuvia ( nu e sigur )

Grupul urmaritor avand capitan pe Sergiu, maine, va fi numeros.

Asadar, vin si eu.

Se merge decent cu mici pauze de hidratare si poze ...nu e nici un concurs ...zuzumumu(barbaalba) sa te faci bine iti trimitem poze pe whatup

Se merge decent cu mici pauze de hidratare si poze ...nu e nici un concurs ...zuzumumu(barbaalba) sa te faci bine iti trimitem poze pe whatup

Da, sigur!

Daca facem pauze de hidratare si poze ca data trecuta, e clar.

este cineva interesat de un rulaj de 60-70 km, vit medie undeva in jur de 27 km/h(am MTB) , pentru maine? (știu că aici e pt șosea, dar nu vreau pe off-road)

ora 11 la Arcul de Triumf. Facem un tur de aprox 90 de km. Poti veni cu noi.

este cineva interesat de un rulaj de 60-70 km, vit medie undeva in jur de 27 km/h(am MTB) , pentru maine? (știu că aici e pt șosea, dar nu vreau pe off-road)

Uita-te si pe "six o'clock"!

Ce amabil esti Han :))

Fane, stai că nu este singurul. Eu îi propun Anei să vină la ora 11,00 la Progresul pentru a merge cu Geriatria până la Uzunu şi retur (65 km.) unde se "aleargă" liniştit.Oricum este alegerea Anei.

• Upvote 2

Miine la 11 la Progresu si eu rulaj lejer  >>> sper sa nu am probleme si sa ajung cu bine acasa >>> este prima esire pe anul acesta  :P :D 

Nu mai posta d'astea, ca te faci de rusine; ăştia sunt deja tubo; au rupt rulourile şi sălile de spining toata iarna...

• Upvote 1

Nu mai posta d'astea, ca te faci de rusine; ăştia sunt deja tubo; au rupt rulourile şi sălile de spining toata iarna...

Scuze Melcule pt deranj , Promit ca nu mai deranjez si ca o sa evit toate intilnirile .Scuze

Scuze Melcule pt deranj , Promit ca nu mai deranjez si ca o sa evit toate intilnirile .Scuze

Stai linistit Cipo, Melcu vrea sa te "inhibe". Mai sunt unii care se impiedica si cad si merg mai linistiti. Vino si vezi la fata locului unde stai, la trena sau la plasa.

• Upvote 1

Frumoasa poza!

la 11 capat Progresul

O poza de astazi.

2mer7eb.jpg

Pentru maine (Marti) vine cineva cu mine la 8:30 pentru o tura scurta? Ori Casa Poporului, ori Tancabesti

Combinatie joi, dupa 16.00 , ca nu suntem patroni...