basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

Errm... parca nu era vorba si de Buftea la inceput, ci de niste offroad pe la Balaceanca :D

@Trevizes: lista este acolo, pentru a stii si eu cu cine ma duc, nu pentru credibilitate.

@E-1: E la cativa km distanta... ca in Balaceanca nu prea gasesti o terasa acceptabila pentru o bere si ceva haleala :D

@Ballto: Da.

Hmm.. e cumva alta Buftea decat aia cu vechile studiouri fondate de sovietici ? Ca aia pe care o stiu eu se situeaza cumva diametral opus fata de Bucuresti, la vreo 30km distanta taind prin oras, sau vreo 36-40 mergand pe centura (ambele variante presupunand sosea, care mi-e mai putin agreabila X_X )

@basso

tura la Omu, din Sinaia pe unde atzi mers:

- cota 1400-2000-piatra arsa-babele-omu ?

sau

- pe sosea/drum forestier pana la Padina/Pestera/in sus cu bicla la spinare pana la Babele/Omu ?

Multumesc

edit:

In a 3a poza se vede complexul piatra arsa parca, deci pe la cota.

pe la cabana Cuibul Durului>Piatra Arsa am luat-o man

Pentru maine(sambata) se anunta vreo tura pe sosea in jurul Bucurestiului ?

off-topic

@E-1: E la cativa km distanta ... ca in Balaceanca nu prea gasesti o terasa acceptabila pentru o bere si ceva haleala :X

este vorba despre Branesti, nu Buftea. ai fost acolo, dar nu ai retinut chiar totul :). cel putin asa a propus axe, "terasa din Branesti".

vreme faina maine pt toti !

Maine plecare de la 7.30 din Gara de Nord cu Acceleratul spre munte. Ne intalnim 7 in fata la intrarea dinspre Casa de bilete

este vorba despre Branesti, nu Buftea

Aseaaaa !! Multumex ! Si nu e niciun offtopic, discutam despre tura ^:)^

In acest caz vin cu draga inima - ma simt mult mai bine pe offroad sau in traficul urban decat la drum lung pe sosea aleargat de altii X_X

Maine plecare de la 7.30 din Gara de Nord cu Acceleratul spre munte. Ne intalnim 7 in fata la intrarea dinspre Casa de bilete

si pentru cei care vor sa mearga pe langa bucucresti intalnire la 7 dimineata intrarea in parcul tineretului lic sincai plecare pe cursiere spre ghimpati.cu dl.drof viorel.

luati cu voi fas de ploaie.

Deci pentru cei cu Branesti ne vedem la ora 9:00 la Cora Pantelimon.

cine vrea astazi o tura scurta pana la mihailesti,de preferat sa veniti pe mtb,se merge incet.

intalnire ora 11 rond rahova.se asteapta 10 minute dupa ora 11,va rog nu intarziati!

cine vrea astazi o tura scurta pana la mihailesti,de preferat sa veniti pe mtb,se merge incet.

intalnire ora 11 rond rahova.se asteapta 10 minute dupa ora 11,va rog nu intarziati!

daca dai mesajul la ora 10.00, si intalnirea este la 11, ma tem ca vor fi foarte multi pretendenti

daca dai mesajul la ora 10.00, si intalnirea este la 11, ma tem ca vor fi foarte multi pretendenti

man,atunci am stabilit cu niste prieteni,daca poate veni cineva bine,daca nu iar bine;)

am facut tura,dar doar cu trenul:-SS

e cam din scurt,dar daca cineva ajunge la ora 14 la capatul tramvaiului [Alexandria] dam o pedala pana la Ghimpati

sper sa nu vina ploaia,din nou.

tura mica (pt mine) pana la mihailesti, azi-dimineata la 7.

de acolo, dom' prof si inca 5 au mers mai departe pana la vlasca.

poza de la intoarcere. solo :)

Imagine postată

Edited by maurice

Imi cer scuze ca nu am mai putut ajunge, dar am iesit de la munca pe la aproximativ 8 AM, si eram frant de oboseala, facand toata noaptea "inventare cu amanuntul?" si am avut multe, multe diferente.

Poate pentru maine, ceva?

inventare cu amanuntul?" si am avut multe, multe diferente.

Poate pentru maine, ceva?

'diferente',Insa dupa ce le pui cap la cap tot minusuri se numesc:))

care are ceva chef de o tura de batranete,maine la ora 11 obisnuita tura la Mihailesti,cu Intalneala in acelasi loc,rondul intersesctie Calea Rahovei cu Antiaeriana,capatul tramvaiului 32

nu conteaza,cu ce ai

tura de duminica la Mihailasti se vrea a fi o tura de relas,se merge la bere mici PASTRAMA si voie buna;)

tura mica (pt mine) pana la mihailesti, azi-dimineata la 7.

de acolo, dom' prof si inca 5 au mers mai departe pana la vlasca.

poza de la intoarcere. solo ^:)^

Imagine postată

am mers azi pe un traseu frumos de cursiera pana la videle apoi spre bolontin sin intoarcere in bucuresti. a fost o zi frumoasa oameni de treaba. viorel paul lucian nea marin si marius. o zi foarte frumoasa . tura asta merita facuta din cand in cand. cam 170 de km total cu 2 pauze.