basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

Am mai stabilit deja cu 2 prieteni la 11 la Chibrit. Poate faci exceptie si vii si tu. Ne oprim la Tancabesti langa lac la ciorba de peste;)

Vin si eu. :)

Mâine merg până la Câmpina (100 km), pe DN1. Plecare de la Arc. Dacă este cineva interesat, ora de plecare se poate discuta (10-11.00).

O sa ies azi la 10 cu un prieten pe ruta Autovit - glina- Budești si retur. Nu mergem prea tare ca sunt la program de recuperare reconstrucție LIA

Si pe sud, la 10 la Progresu, 100 km prin Comana si Pe drumul nou asfaltat Uzunu-Schitu:

https://www.strava.com/routes/3682771

Mers lejer, venim cu fiarele, cauciucuri moi, franele puse si Cainele agata si un carucior de butelii in spate

Incerc sa fac si eu ceva rute pe sud, imi puteti da detalii despre calitatea asfaltului pentru:

1. Uzunu-Mihai Bravu-Comana?

2. Calugareni- Budeni-Gradistea?(am inteles ca pala la intersectia cu Comana e asfalt abia pus anul asta)

3. Daia-Plolsoru-Frasinu-Mihai_Bravu?

4. Uzunu -Schitu-Ghimpati?(inteleg din post ca e asfalt nou pana la Schitu iar apoi pana la Ghimpati parca era bun).

Multumesc anticipat,

Nelu

Incerc sa fac si eu ceva rute pe sud, imi puteti da detalii despre calitatea asfaltului pentru:

1. Uzunu-Mihai Bravu-Comana?

2. Calugareni- Budeni-Gradistea?(am inteles ca pala la intersectia cu Comana e asfalt abia pus anul asta)

3. Daia-Plolsoru-Frasinu-Mihai_Bravu?

4. Uzunu -Schitu-Ghimpati?(inteleg din post ca e asfalt nou pana la Schitu iar apoi pana la Ghimpati parca era bun).

Multumesc anticipat,

Nelu

Uzunu-Mihai Bravu-Comana:Dupa ce faci dreapta spre MB la 1Km ai o portiune de 100 Metri drum rupt,apoi inca una la fel intr-o curba in sat iar la Comana cam 300 Metri dar aici poti merge pe trotuarul din dreapta(sunt dale proaspat puse),in rest asfaltul este proaspat iar peisajul super.La punctul 2 i-ti spun asa:de la Comana pana la intersectia Calugareni-Gradistea asfaltul este vechi dar OK,Daca faci stanga spre Calugareni ai in primul sat cam 2 Km gropi(in mare parte le poti ocolii)dupa care asfaltul este bun.Daca faci dreapta spre Gradistea sunt cam 3-5 Km asfalt cu santuri din 5 in 5 Metri(la fel ca dalele,i-ti cam rupi bicicleta)dupa care este OK pana la elice la 1Decembrie.Uzunu-Schitu am auzit ca sunt cateva portiuni neterminate dar nu stiu sa dau detalii.

Uni vor la mal benzinarie și alți la capăt la progresul. .așa ca mă opresc la mal și plecam cu toți și ne lipim cu cei de la progresul. Seara buna.

Pina la urma la ce ora s-a plecat ? La 11 am trecut eu pe la capatul Progresului si nu era nimeni iar la Uzunu cobora plutonul :(  

Maine la 11 la Mol Chibrit Racar Tancabesti ritmul lejer