basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

maine la 9 la Arc - tura lunga daca permite vremea

Si daca nu permite o facem tot lunga dar mai repede :))

Si daca nu permite o facem tot lunga dar mai repede :))

amanam putin

la 14.30 la Benzinerie Mol Chibrit - mers lejer

Daca merge cineva la munte maine si are in masina as baga si eu. Multumesc.

Sambata 11 iunie, eu si inca 3 prieteni ne-am gandit sa bagam o mare la o zi pe ruta Lehliu - Slobozia - Vadu Oii - Constanta. Plecarea la ora 4:30 de la Rompetrol Cora Pantelimon. Incercam o viteza de croaziera de aprox. 30km/h daca ne iese + ceva pauze pe traseu. Ne intoarcem cu trenul de ora 20:00 din Constanta. Daca sunt doritori ne vedem acolo.

Sambata 11 iunie, eu si inca 3 prieteni ne-am gandit sa bagam o mare la o zi pe ruta Lehliu - Slobozia - Vadu Oii - Constanta. Plecarea la ora 4:30 de la Rompetrol Cora Pantelimon. Incercam o viteza de croaziera de aprox. 30km/h daca ne iese + ceva pauze pe traseu. Ne intoarcem cu trenul de ora 20:00 din Constanta. Daca sunt doritori ne vedem acolo.

La ce folos sa va intoarceti seara acasa cand ati putea innopta si bucura maine de-o zi superba pe malul marii ? 

• Upvote 1

La ce folos sa va intoarceti seara acasa cand ati putea innopta si bucura maine de-o zi superba pe malul marii ? 

Superba nu stiu, pt ca se anunta ploi duminica, dar ne intoarcem acasa sambata seara pentru a ne bucura (unii dintre noi) de o zi de duminica cu copii si familia :). Cine doreste poa sa ramana cat vrea la mare.

• Upvote 1

Ramane la 11 sau se amana ?

Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

Ramane la 11 sau se amana ?

Daca mai ai loc in barca vin si eu

Și la mine a ieșit soarele se usucă ușor. Vin la 11

Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

Maine dimineata la ora 9 ( din fata stadionului Steaua )...plecam in directia Horezu via Transalpina.

Tura insumeaza 130 km si aproximativ 2700-2800 m diferenta de nivel .

Traseul este Horezu-Vaideeni-Polovragi-Novaci-Ranca- pas Urdele ( 2145 m ),posibil sa coboram in Obarsia Lotrului ,in functie de timp disponibil si resurse

Cine mai doreste,cine mai pofteste ?! :)

Pt cine se trezeste mai de dimineata la 8.00 la Casa Presei o tura mai scurta 120km...spre Ploiesti...fara diferenta de nivel

Doreste cineva sa facem astazi,joi,un Tartasesti cu intoarcere prin sabareni-joita ? La 18.45 la Mol Chibrit.

Sâmbătă, 18 Iunie, facem tura Comarnic - Sinaia - Dichiu - Piatra Arsa - Bolboci, cu întoarcere în Comarnic. Distanta: 95 km, cu diferența de nivel de aprox. 2000 m. Plecare la ora 11 din Comarnic. Oricine este binevenit :)

Sâmbătă, 18 Iunie, facem tura Comarnic - Sinaia - Dichiu - Piatra Arsa - Bolboci, cu întoarcere în Comarnic. Distanta: 95 km, cu diferența de nivel de aprox. 3000 m. Plecare la ora 11 din Comarnic. Oricine este binevenit :)

Sent from my Lenovo A916 using Tapatalk

Hai ma , ca nu cred ca are 3000 m diferenta de nivel , nici daca adaugi cota 1400 

Hai ma , ca nu cred ca are 3000 m diferenta de nivel , nici daca adaugi cota 1400

Corect! E în jur de 1700m. Va faceți tura pe Strava...
  • Upvote 1

Sâmbătă, 18 Iunie, facem tura Comarnic - Sinaia - Dichiu - Piatra Arsa - Bolboci, cu întoarcere în Comarnic. Distanta: 95 km, cu diferența de nivel de aprox. 2000 m. Plecare la ora 11 din Comarnic. Oricine este binevenit :)

Voi fi acolo :)