basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

@vlad29 ce viteza medie estimati? intreb pentru ca m-ar tenta dar am 2 neajunsuri in situatia de fata, sunt abia iesit din categoria incepator si am mtb. Nu vreau nici sa incurc nici sa ma rup in doua.

doresc o tura lejera, fara ruperi de ritm. zic eu cam pe la 29-30 la ora se va stabilii media pe 60-70km.

Nu poti sa te duci la o tura de felul asta pe MTB. Unii nu se duc nici pe cursiere. Zic si eu....

• Upvote 1

eu vorbesc de un ritm lejer pe parcursul a 60-70km(sper eu) cu medie de 29-30km/h. zic eu ca este decent pentru o tura de weekend.

Pai eu n-am zis ca nu e decent.

Da, din pacate, nu ma incadrez, am medie maxima de 26km/h pe sosea plata si asta in conditii de efort maxim. Imi place soseaua dar MTB-ul e foarte polivalent de aceea nu voi renunta la el. Urmeaza sa imi achizitionez o cursiera.

3 hours ago, Invitat special said:

@vlad29 ce viteza medie estimati? intreb pentru ca m-ar tenta dar am 2 neajunsuri in situatia de fata, sunt abia iesit din categoria incepator si am mtb. Nu vreau nici sa incurc nici sa ma rup in doua.

Nu ai ce cauta cu oamenii astia, la 30 km /h se doarme pe bicicleta 

• Upvote 2

19 minutes ago, krazyeone said:

Nu ai ce cauta cu oamenii astia, la 30 km /h se doarme pe bicicleta 

Eh, lumea e prietenoasa, nu suntem in concurs, valoarea turei vine 30% din efort si 70% din companie.

• Upvote 1

@Invitat special  ououou te bagi deja la ture cu baietii ?! sa nu te prind :)

Se merge tare pentru tine si vei ramane rapid in urma.

+Mersul in pluton e alta experienta si ala trebuie invatat altfel risti sa dobori tot ce misca inclusiv pe tine nu mai zic de cazutul prin fata masinilor.Doame fereste!

Vezi ca au si cei cu mtb-uri un planificator din asta cu iesiri in grup mai pasnice baga-te cu ei mai bine.

Sper sa nu fi suparat pe cineva ca am vorbit mai off topic sau daca am exagerat.Scuze anticipat!

• Upvote 1

Ora 10.00  cap Progresu pentru maine In El clasico

Prezent! [emoji6]

Maine Luni ne vedem la 8.30 la tabela .Plecam la Sinaia Unde facen Piatra Arsa si indarat pana la Ploiesti pe bite de unde o sa luam trenu spre Buc .

On 5/25/2017 at 14:59, Mookyama said:

Salut, cautam al 6 lea om pentru GR9. Am ramas fara unul din membri intre timp. Poate fi un tip, o tipa. Am pus anuntul aici. Mersi fain!

Ei ne povestesti si noua cum a fost? Ca am inteles ca au fost peripetii cu vremea, printre altele.

Astazi dupamasa, miercuri, propun un antrenament spre Tartasesti(intoarcere posibil pe Corbeanca) cu plecare de la Mega Image (pod Constanta) de la ora 18.30.

Dornici de pedala?

• Upvote 1

Ei ne povestesti si noua cum a fost? Ca am inteles ca au fost peripetii cu vremea, printre altele.

Sa scap nițel de treabă. Plus că de când am discutat noi de povești din ture, încurajat și de altcineva, m-am gândit sa pun pe un blog personal una alta. Dar o sa mai dureze.

în urmă cu 43 minute, vlad29 said:

Astazi dupamasa, miercuri, propun un antrenament spre Tartasesti(intoarcere posibil pe Corbeanca) cu plecare de la Mega Image (pod Constanta) de la ora 18.30.

Dornici de pedala?

Incerc sa ajung si eu.

Dornici de pedala?

Prezent!

Cei care si-au anuntat ptezenta spre Tartasesti... cum facem? Mai este o tura de la ora 18.30 la Arc spre Snagov.

Participam acolo ca sa fim mai multi sau ramane sa iesim spre Tartasesti?

On 6/3/2017 at 6:42 PM, Invitat special said:

Eh, lumea e prietenoasa, nu suntem in concurs, valoarea turei vine 30% din efort si 70% din companie.

Uite ce inseamna "nu suntem la concurs"

• Upvote 1

15 hours ago, krazyeone said:

Uite ce inseamna "nu suntem la concurs"

Da ti-ai reparat monitoru cardiac sau ala afisat nu e pulsu tau? :)