basso

Planificator ture pentru bucuresteni (SOSEA)

Recommended Posts

Am fost.

Până la ieșire din 1 Decembrie totul a fost lejer, după care la benzinăria TSV ce coboară spre Călugăreni s-a accelerat brutal și nu am mai putut ține pasul cu 29er-ul meu.

Am întors la Călugăreni împreună cu  un alt coleg cursierist.

Eu nu vroiam să merg până la Giurgiu, adică acolo unde se ducea grupul mare de cicliști.

Mai postați și pentru dățile viitore!

Numai bine!

Adrian

Edited by IonutA
benzinărie

2 hours ago, IonutA said:

nu am mai putut ține pasul cu 29er-ul meu.

Ai mers la tura de sosea pe MTB?!

Apropo, ai reusit sa faci aceea tura la mare de care vorbeai acum 2-3 saptamani?

@chris 93 unde s-a anuntat tura? In sensul in care se pare ca a fost un mare numar de ciclisti.

Da, eu de când mă știu ies de la ture scurte de șosea cu mtb-ul, împreună cu colegii cursieriști.

Legat de tura la mare, da, am fost, am scris câteva cuvinte și am postat și poze pe topicul potrivit, sper.

Numai bine!

Adrian

Cool. Nu am stiut ca mergi pe mtb, dar daca a fost ok ma bucur pentru tine. Ieri imi povestea fiul meu cum ca de la calugareni sa intors cu un coleg mtb-ist.🤣 Eu nu am reusit sa ajung din cauza unei raceli care m-a tinut la pat.

@Invitat special In fiecare weekend se merge spre Giurgiu cu plecare de la benzinaria Mol giurgiului in apropiere de intersectia cu uioara. Ture se mai tin si in cursul saptamanii dar nu stiu la ce ore.

în urmă cu 1 oră, chris 93 said:

Ture se mai tin si in cursul saptamanii dar nu stiu la ce ore.

De la 17:30

Bun de știu, 17:30 L-V.

Dacă fiul tău vorbea despre tura de sâmbătă, înseamnă că m-am întors chiar cu el.

Astazi impreuna cu Ionut Fratelli am bifat o 9 premiera ciclistica, dupa Progresu (CL) din urma cu aproximativ o luna. Am purces catre vestita comuna Nana (CL) prin Budesti - Luica, distanta 121,5 km si medie 30,2 in extravilan. Vreme super, masini putine, o tura deosebit de placuta. O recomand ciclistilor cu pregatire medie dar si incepatorilor ambitiosi care vor sa isi testeze limitele. Spor la pedalat!

• Haha 1

Este cineva din București interesat de un antrenament pentru RGT “The Wall” la Pucioasa? Pot oferi transport cu mașina dus întors și sunt dispus sa alegem ziua / ora de plecare pentru ieșire. Facebook: Bogdan Parvu, 0722876593

Desi pe ziua de azi imi propusesem mai mult o plimbarica, vremea frumoasa de afara m-a facut sa ma aventurez un pic si sa realizez cea de-a treia premiera la distanta de doua zile de cea anterioara. Am descoperit cu surprindere ca s-a asfaltat ultrarapid si bucata Progresu - Sohatu, astfel incat nu m-am putut abtine sa nu fac bucla Cucuieti-Progresu-Sohatu-Galbinasi...de vis.

Iese cineva maine la o tura inafara Bucurestiului, eventual pe la munte ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vă salut,

Pentru mâine și poimâine iese cineva la o tură de șosea, în apropiere de București sau poate chiar și la munte?

Numai bine!

Adrian

Salut,

Propun o tură de cernica-budești-popești leordeni, pentru azi.

Loc întalnire: Petrom Cora Pantelimon

Ora: 12:00

Traseu: Cernica - Fundeni-Gălbinași-Budești si retur pe Pasărea-Popești Leordeni

Loc final: Lukoil Olteniței/Vitan Bârzești

Ora: 15:00

Dacă mai vine cineva vă rog sms la numărul: 0724 262 163

Numai bine!

Adrian

Edited by IonutA
ziua

Salut,

Pentru azi o să ies pe traseul călugăreni-singureni-stâlpu-mihăilești.

Cine mai dorește?!

Salut,

Azi la 13:00 la Gara de Nord, tură de bicicletă pe traseul: Tărtășești, Crevedia, Buftea, Corbeanca, Balotești, Moara Vlăsiei, Dascălu, Ștefănești.

Cine vrea să vină să dea un semn la numărul: 0724 262 163

Numai bine!

Adrian

On 12/28/2018 at 11:43 AM, IonutA said:
Salut,

Azi la 13:00 la Gara de Nord, tură de bicicletă pe traseul: Tărtășești, Crevedia, Buftea, Corbeanca, Balotești, Moara Vlăsiei, Dascălu, Ștefănești.

Cine vrea să vină să dea un semn la numărul: 0724 262 163

Numai bine!
Adrian

Salutare! Ai cumva turele astea pe o aplicație ceva gen Strava sau Ride with GPS sa poată fi urmat traseul? Mi-ar plăcea sa le încerc. Merci!

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Salut,

Da, le-am înregistrat pe polar.com.

Am să îți trimit link-urile.

Numai bine!

Adrian

Salut,

Iese cineva la pedalat în acest weekend?

Dacă da, da-ți un semn să ne strângem mai mulți

Numai bine!

Adrian

On ‎27‎.‎12‎.‎2018 at 10:58, IonutA said:

Salut,

Pentru azi o să ies pe traseul călugăreni-singureni-stâlpu-mihăilești.

Cine mai dorește?!

Maine la 11 00 ne strangem la Rompetrol pantelimon iesire pe Galbinasi .Daca.ti face cu ochiu 

Mulțumesc pentru informație!

Tocmai vroiam să postez că mâine la 10:30 ne adunăm la Petrom - Cora Pantelimon.

Traseu: Cernica, Gălbinași, Budești și retur pe acelasi traseu dar cu o mică buclă la Sohatu - Progresu.

Momentan suntem 5 persoane, posibil să vină și al 6-lea.

Dacă doriți să veniți un pic mai devreme (15min) și noi am putea să plecăm un pic mai târziu, astfel facem un grup mare.

Dacă nu, noi oricum nu cred că o să pedalăm cu o medie mai mare de 30km/h iar voi dacă sunteți mai rapizi ne puteți ajunge pe drum.

Numai bine!

Adrian

Salut!

Sambata, 02.02.2019 am vazut un grup foarte mare de ciclisti pe la Calugareni si m-am gandit ca se organizeaza/aduna pe acest forum, dar nu gasesc nimic in acest sens. Imi aduc aminte din vremuri imemoriale cand se faceau intalniri la iesirea din Bucuresti spre Jilava. Se mai organizeaza astfel de intalniri la "Progresul"? Daca da, unde?!

Multumesc

Salut,

De organizat se organizează doar că nu prea se mai postează pe acest forum.

Dacă e weekend și vremea este bună clar se iese la biciclit.

Sunt două puncte de întalnire pe Giurgiului: 1. Benzinăria Mol, 2. Capătul tramvaielor 7 și 25.

Orele de întâlnire: de la 10:00 până la 12:00.

Numai bine!

Adrian

în urmă cu 15 ore, IonutA said:

Salut,

De organizat se organizează doar că nu prea se mai postează pe acest forum.

Dacă e weekend și vremea este bună clar se iese la biciclit.

Sunt două puncte de întalnire pe Giurgiului: 1. Benzinăria Mol, 2. Capătul tramvaielor 7 și 25.

Orele de întâlnire: de la 10:00 până la 12:00.

Numai bine!

Adrian

Multumesc Adrian