MBZ

NICOLAI Fan Club

Recommended Posts

Sunt impresionat de modul in care sunt construite aceste biciclete.

Nu sunt foarte cunoscute la noi fiind in general facute pe comanda si destul de scumpe.

Am resit sa cumpar un astfel de cadru SH, si sunt foarte incantat de cum este lucrat, sudurile, geometria. Este o opera de arta si merge extraordinar.

Ce am eu este un cadru pentru allmountain, maraton, crosscountry Helius CC

Pentru cine este interesat detalii pe www.nicolai.net

Intru si eu in clubul asta, culmea, cand m-am decis sa-l pun pe Neculai la vanzare pentru ca mi s-a pus pata sa iau un fully. Daca ii place cuiva in mod deosebit, imi poate da un mesaj... daca nu, va aparea la bazar cat de curand:

Imagine postată

Mai bine zis, iesi si tu din fan clubul asta...Orice detalii asupra bicicletei in scopul vanzarii se vor discuta la bazar la momentul respectiv. Mersi!

Mai bine zis, iesi si tu din fan clubul asta

Deci pana la urma nu e club de fani ci de proprietari? http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

In fine, ca sa fie destul de clar pentru toata lumea, nu incercam sa-mi fac publicitate, ma amuzam singur pe seama faptului ca daca ascundeati treaba asta cu fan cluburile un pic mai bine o gaseam dupa ce nu mai aveam bicicleta deloc.

Si tocmai de asta dupa prima fraza mi-am dat seama ca e nevoie de precizari ulterioare, ca sa nu inceapa aici discutii care nu-si au locul.

Mersi si eu.

Niste treburi pe care eu n-as putea sa le fac.

Multumesc unui prieten pt filmuletul asta:

Din cate observ baietii aveau doar foaia mica la angrenaj ca altfel propteau angrenajul in fiecare obstacol.

Cam ce a iesit din carlanul meu.

Mai lipseste un adaptor de la North Shore Billet si s-a incheiat sezonul de remaiat ciorapi.

Imagine postată

Alte cateva imagini se gasesc aici

Unde aghiuta m-ai vazut cu aripile si portbagajul??

Ma spionezi?

Imagine postată

Uite si cu aripile, ca portbagajul nu-l car de nebun dupa mine

Imagine postată

Sper sa nu incepeti ca ma hidratez din bidonul de antigel Imagine postatăImagine postatăImagine postată

• Upvote 1

Aici, am inteles, suntem cu bicicletele Nicolai ...

Nu MBZ ... :P :P :P

Citeste tot doctore si dupa-aia da-i cu scrisul ..... nu vezi ce zice aici ??? :P

Nu sunt foarte cunoscute la noi fiind in general facute pe comanda si destul de scumpe.

Deci poate omu sa si-o personalizeze cum doreste. :P

N-am gasit si eu un gard pe care sa imi scriu IDul si l-am scris pe bicicleta. Efro problema?Imagine postată

La voi nu este penurie de spatiu locativ?

@ MBZ - poza este facuta in I.O.R. ? Ca poate ne intalnim Nicolai-urile sa se cunoasca. Si inca o treaba, am vazut ca ai rotitele de la deraiorul spate schimbate cu KCNC (?!). Voiam sa stiu daca le-ai bagat prin noroaie ca am auzit ca sunt tare pacatoase.

Si inca o treaba, am vazut ca ai rotitele de la deraiorul spate schimbate cu KCNC (?!). Voiam sa stiu daca le-ai bagat prin noroaie ca am auzit ca sunt tare pacatoase.

Eu le-am bagat prin multe noroaie. Se murdaresc imediat si se curata greu, ca intra noroiul in gaurele. In schimb nu am avut nicio problema de functionare, e chiar un pic mai bine la noroi decat cu rotitele standard de XT.

Asta este bicicleta mea de acum. Este facuta cu cadrul prezentat mai la inceputul topicului.

• Upvote 2

@ MBZ - poza este facuta in I.O.R. ? Ca poate ne intalnim Nicolai-urile sa se cunoasca. Si inca o treaba, am vazut ca ai rotitele de la deraiorul spate schimbate cu KCNC (?!). Voiam sa stiu daca le-ai bagat prin noroaie ca am auzit ca sunt tare pacatoase.

Da, IOR

NU, pe noroi o car in brate ca pe logodnica Imagine postatăImagine postatăImagine postată

Inca nu dar nu stie ce o asteapta Imagine postată

Si ce ma? Gloaba mea ie urata? Imagine postată

LE cadrul e tot Argon CC ca al lui andreileeds

Daca nu dadeam rotile CrossMax Enduro puteam sa o fac si eu neagra cioara in 15 minute.

Bine...rohloff n-are taica ca e amarat Imagine postată