61 members have voted

1. 1. The winner is......

• Andy Schleck
      11
    • Frank Schleck
      14
    • Denis Menchov
      6
    • Vincenzo Nibali
      15
    • Roman Kreuziger
      1
    • Igor Anton
      7
    • Luis Leon Sanchez
      0
    • Carlos Sastre
      3
    • Ezequiel Mosquera
      1
    • Joaquim Rodriguez
      0
    • Tom Danielson
      0
    • Marzio Bruseghin
      0
    • Christian Vande Velde
      2
    • Nicolas Roche
      0
    • Thomas Lofvkist
      0
    • Jose Angel Gomez Marchante
      0
    • Ruben Plaza Molina
      1

Recommended Posts

sa fim seriosi,oricat imi place sastre si pentru mine el e luptatorul anului n-are nicio sansa la victoria finala in vuelta(pentru ca la asta ma refeream).bineinteles ca nu se va da batut,va ataca de cate ori va avea sansa si ma gandesc ca poate va lua o etapa.nimic mai mult.

nibali daca va castiga vuelta,n-ar fi nici cea mai mica surpriza,de altfel e principalul favorit in momentul de fata la casele de pariuri.

sunt foarte curios de evolutia lui gillbert pe xoret del cati.e intr-un fel indreptatita comparatia facuta de multi belgieni cu regretatul frank vandenbroucke,acelasi sprint irezistibil la deal pe catarari scurte dar pare ca atunci cand vrea poate sa stea cu favoritii si pe catarari lungi(cum a fost cea de ieri).ar fi frumos sa tina tricoul rosu pana la andorra,totusi anton si rodriguez sunt prea puternici.

Castiga FARRAR etapa de azi

Da da.....a castigat Hushovd.Pe doi a venit Bennati pe 3 a venit Bole.

Eu unul nu am vazut etapa da observ ca au fost niste borduri semnificative.

Da da.....a castigat Hushovd.Pe doi a venit Bennati pe 3 a venit Bole.

Eu unul nu am vazut etapa da observ ca au fost niste borduri semnificative.

nu a fost nici o bordura astazi ... plutonul s-a rupt asa cum era normal pe ultima catarare la trena dusa de KAtusha :P

as vrea sa salut si eu prestatia lui alexandru ciocan de la microfonul eurosport.sper sa mai colaboreze si pe viitor.

astazi:xoret del cati...

as vrea sa salut si eu prestatia lui alexandru ciocan de la microfonul eurosport.sper sa mai colaboreze si pe viitor.

adevarat graiesti! Alex a fost peste cei 2 comentatori tot timpul, Eurosport ar trebui sa se gandeasca pe viitor sa coopteze in stafful de comentatori un fost ciclist (CEL PUTIN LA MARILE TURURI), astfel spun eu ar atrage si mai multa lume privitoare pe micile ecrane la ciclism

Eu deja nu mai zic nimic.Nu a trecut o saptamana si deja GC arata asa:

1.Anton

2.Rodriguez

3.Nibali +2

....

7.Mosquera +1.18

....

13.F.Schleck 1.47 :o

....

17.Sastre +2.11

....

20.Menchov +3.11 :o :o

Nibali daca nu are o zi proasta si va fi constant are turul asta deja castigat fiindca la TT le da 2 minute lui Rodriguez si Anton.

adevarat graiesti! Alex a fost peste cei 2 comentatori tot timpul, Eurosport ar trebui sa se gandeasca pe viitor sa coopteze in stafful de comentatori un fost ciclist (CEL PUTIN LA MARILE TURURI), astfel spun eu ar atrage si mai multa lume privitoare pe micile ecrane la ciclism

Alex nu e fost ciclist, inca aleraga :)

Saptamana viitoare parca va participa la turul Bulgariei cu Dinamo.

Oricum Alex Ciocan a fost o prezenta agreabila in studioul Eurosport. Documentat si competent, mi-a facut placere sa-l urmaresc.

In sfarsit au adus si un profesionist in studioul ala.

De regula comentatorii nu aduc asa ceva, ca sa nu fie eclipsati ei care sunt niste amatori. Ii felicit ca au avut curajul sa aduca pe cineva de la care sa aibe de invatat.

Sunt de acord. A fost un comentariu pertinent facut de un om care chiar stie cu ce se mananca ciclismul.

Pe Bet365 favorit era dat tot Purito Rodriguez urmat de Gilbert,iar al treilea era Nibali.S-ar putea insa ca Gilbert sa nu mai aiba picioare la final deoarece pana atunci vom avea 4 catarari de cat.2 si 3 catarari de cat.3.

cine i favorit azi in etapa a9a?

greu de spus,avem in evadare oameni puternici,pot merge pana la capat:gasparotto,moncoutie,kreuziger sau barredo.

gillbert cred ca va fi scuturat,daca nu,finalul e pe gustul lui.sa vedem daca o sa atace sastre sau menchov.si joaquin rodriguez ar vrea tricoul rosu.s-ar putea sa avem ceva atacuri.

petacchi s-a retras.

greu de spus,avem in evadare oameni puternici,pot merge pana la capat:gasparotto,moncoutie,kreuziger sau barredo.

gillbert cred ca va fi scuturat,daca nu,finalul e pe gustul lui.sa vedem daca o sa atace sastre sau menchov.si joaquin rodriguez ar vrea tricoul rosu.s-ar putea sa avem ceva atacuri.

petacchi s-a retras.

Gasparotto,Kreuziger si Barredo ar trebui sa fie motoarele acestei evadari deoarece Moncutie a fost si ieri in evadare.As vrea sa castige Kreuziger daca e sa ajunga la final.Rodriguez s-ar putea sa incerce ceva dar nu neaparat pt a prelua tricoul ci si pt al mai distanta pe Nibali.

La pariuri cota lui Nibali pt castigarea Vuelta e in momentul asta 1.80.

Petacchi a cazut rau de tot ieri cred ca dasta s-a retras.Oricum deja castigase o etapa deci nu cred ca pleaca cu un gust amar din aceasta Vuelta.

Castiga David Lopez.Pe doi Kreuziger,iar pe 3 Garuso.

Favoritii au venit mai toti in acelasi timp cu exceptia lui Menchov care a pierdut 13 secunde.

Maine e zi de pauza,iar luni o etapa plata care are insa o catarare de categoria 1 cu 32 de km inainte de final.Cavendish,Farrar sau alti oameni de genul asta sigur nu vor tine pasul si s-ar putea sa vedem un sprint fara cei mai buni.Hushovd s-ar putea sa tina pasul pe catarare si sa castige la sprint.

Alex nu e fost ciclist, inca aleraga :)

Saptamana viitoare parca va participa la turul Bulgariei cu Dinamo.

cand am facut acea afirmatie nu m-am referit la Alex Ciocan, care stiu ca inca concureaza pentru Dinamo, a fost cel mai bun roman anul acesta in Turul Romaniei dupa abandonul lui Zoltan Sipos ... m-am referit ca sunt multi alti fosti ciclisti uitati de lume prin Romania care ar putea fi cooptati in stafful comentatorilor Eurosport :P

Andy Schleck si Stuart O' Grady se retrag din cursa. Frank pierde doi oameni importanti din echipa, foarte probabil ca in urmatoarele zile sa se retraga si Cancellara.

s-au ciondanit cu riis.nici pe frank nu-l mai vad ramanand mult,cat mai are sanse la podium ramane dupa aia pa.

Care iti pui banii la bataie intr`un pariu cu mine? E deja turu lu Nibali aproape de 100% parerea mea. Daca nu se accidenteaza la cum s`a mers pana acum nu are nimeni nicio sansa. El a fost prima mea optiune(In afara de Andy care ar fi putut sa castige Vuelta dak s`ar fi inclus`o in planul lui din acest an)

Si mai fac un pariu cu voi pentru la anu. Contador castiga si Giro si Le tour daca nu se intampla nimic neplacut in pregatirea lui sau nu se dezvolta Andy mai mult decat ar fi prevazut.

Si in legatura cu dopaju. Nu ai cum sa fi cel mai bun ciclist in le tour si sa mergi asa prost nici 2 luni mai tarziu. Asta nu mai tine de conditia fizica ci de medicamentatie si alte chestii de genu.