florentzo

Făgăraş, O Lume De Ciocolată !

Recommended Posts

După 3 week end-uri consecutive de pedalat, un al 4-lea părea că nu îşi va mai găsi loc nici în blog dar mai ales la mine în stomac.

Planul îl fac mai repede decât o omletă şi asta pentru că nu prea îmi stă în fire să am răbdare când vine vorba să plec, aş putea spune chiar indiferent de locaţie [...]

[...]Apărat de gulerul înalt şi abrupt al crestelor, lacul Avrig este de o cromatică naivă şi momentul care te aduce lângă lac, te îndeamnă să poposeşti puţin pentru a asculta liniştea în care lacul îşi păstrează culoarea.

Un cort ancorat lângă lac, pare uitat de cineva, dar ne reaminteşte că există şi oameni prin zonă.

Împrejurilime sunt fabuloase. Văile sunt adânci şi mari, împodobite de verdeaţă iar versanţii mă copleşesc cu a lor statură şi îmi lasă impresia că sunt nişte străjeri uitaţi în vremuri de asedii.[...]

[...]Făgăraş...

Nimic mai mult.

Este singurul munte care nu are nevoie de o altă prezentare. Singurul munte în faţa căuia orice cuvânt măreţ umbreşte.

Intreaga poveste o gasiti pe www.florentzo.blogspot.com

All regards,

Florentzo.

Bravo mai baieti va spun si eu! :)

Superba tura, Fagarasii la fel de fascinanti si capriciosi ca intotdeauna.

Sper sa ajung si eu pana vine zapada pe macar unul din varfurile de vis de acolo.

Off-topic:

Si batoanele de ciocolata Fagaras sunt delicioase, cu stafide si alune...ca tot era vorba de ciocolata.

Şi sunt şi bune pe căldură, nu se topesc ca snicker's sau altele :D

Faină tura, păcat că v-a împiedicat vremea să vă duceţi planul la capăt :)

Eh...şi ciocolata şi Făgăraşul rămân la fel de delicioase şi accesibile în orice moment, aşadar nu este nici o grabă :)