Panzer

CORRATEC Fan Club

Recommended Posts

Salutare,

Precum colegul Panzer, am si eu un Corratec SuperBow Fun 2010, doar ca in loc de Continental MK are Continental Speed King, iar mansoanele le-am schimbat cu unele de la Cube din spuma....

Umreaza tot Grupul XT....

Si Corratec-ul meu ... Are 1 anisor.

Alta poza reala de dimensiune mica momentantan nu am.

post-3251-0-66489700-1306653898_thumb.jpg

Daca te referi la bicla mea - multumesc. Dar km nu am multi , cam 1000, dar facuti cu drag si multa transpiratie #:-S . Deasemenea ture frumoase .

Salutare,

Precum colegul Panzer, am si eu un Corratec SuperBow Fun 2010, doar ca in loc de Continental MK are Continental Speed King, iar mansoanele le-am schimbat cu unele de la Cube din spuma....

Urmeaza tot Grupul XT....

pana la XT a "intervenit" o furca Fox, frane Formula RX, discuri Ashima Ai-Rotor 180/160...

post-10257-0-95939200-1320247021_thumb.jpg

Bravo,sa-l stapanesti sanatos(corratec-ul) ai facut alegere buna cu formula rx,discuri ashima airotor si furca fox.

merci mihaighimpu, sunt foarte incantat de noua configuratie cat si de cadru - forma lui in special.

urmeaza updateurile, bikeul e inca la inceput de drum

Salutare,

Am si eu un Corratec x-vert motion 2011...din care a mai ramas doar frame-ul :)

- shimano deore full -> cat de curand trec la deore XT

- butuci novatec, jante sun

- frane avid elixir R

- furca....astept sa vine un Magura durin

- ghidon / pipa -> truvativ T40

Momentan are 870km... si sunt foarte multumit.

p.s poze dupa ce termin update-urile.

Salutare posesori de Corratec am si eu un X-vert Expert 2012 cu care am facut aproape 1000km in 1 luna jumate(achizitionata pe 26 05 2012) ciclocomputeru indica 975km

ca echipare vine cu : Furca RST SATURN 3RL cursa de 100mm

Ax Angrenaj Hollowtech 2

Angrenaj Shimano Deore 552

Manete schimbator Shimano Deore SL-591 10 speed

Schimbator de foi Shimano Deore

Schimbator de pinioane Shimano Deore RD-593 Shadow

Frane hidraulice Tektro Draco 180/160mm

Anvelope Continental Race King 2.2

Jentile sunt de la ZZYZX

Pipa si ghidonul tot de la zzyzx

Sunt foarte multumit de ea imi place foarte mult cadrul ei ,,am marimea M (44CM) si pe viitor singurul lucru care vreau sa schimb la ea sunt cauciucurile de munte cu unele de sosea semislick probabil de la Schalbe inca sunt nehotarat ce model

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Am vazut ca majoritatea sunteti din Bucuresti ,eu ies aproape in fiecare zi cu ea ori in Tineretului ori in Herastrau si treb sa o duc la munte neaparat daca aveti timp de niste ture postati aici ;)

Fain bike-ul, dar asteapta-te la multe comentarii in legatura cu saua si ghidonul :))

Sunt obișnuit cu comentariile e genu'!

75508.jpg

Am descoperit si eu threadul asta si am zis sa ma laud si eu cu bicla mea - Corratec X-Vert Motion 2012 (poza nu-mi apartine). Are aproape 1 an si am fost cu ea la prima evadare, la maratoanele de la rasnov si tusnad (ture lungi) si s-a comportat ff bine (este mult peste valoarea stapanului). La prima evadare am fost doar al 5-lea cu corratec si nu inteleg de ce ca mi se par niste biciclete ff bune raport calitate pret. 

A mea are slx pe spate in loc de echiparea standard cu deore (nu am inteles de ce dar nu m-am plans). Singurele probleme le am cu furca (n-am stiut cum sa o curat si acum e cam blocata).

Pe timp de iarna i-am pus niste cauciucuri black shark pentru noroi dar din motive de sanatate si de lene n-am profitat ff mult de ele. 

Ce mi s-a mai parut fun a fost ca in ziua in care mi-am luat-o si ma indreptam spre casa ma trezesc cu o masina care ma claxoneaza si apoi vine in stanga mea si imi face semn sa trag pe dreapta. Deja ma enervasem cand omul coboara si ma intreaba de unde am luat bicla si cat am dat pe ea si daca sunt multumit de cum merge ca voia si el sa-si cumpere acelasi model.

Intru si eu in club - Corratec X-Vert Expert 2013. Dupa ce fac doua-trei ture revin cu impresii.

Salut băieti mă poate ajuta si pe mine cineva cu un răspuns. Întrebarea este cadrul corratec superbow fun ce fel de cuvetarie are integrata sau semi integrata si daca poate pune o furca taperd. Este pentru fratele meu el detine un corratec superbow fun. Multumesc anticipat.

X-Vert Expert 2013.

Tija de sa zzyzx are stantat pe ea promax. Curat murdar. Sau... american chinezesc.