ovidiu

03.10.2010 - Maraton Alpinsport Edita II

Recommended Posts

Cateva poze (in principal de la start):

http://picasaweb.google.com/mcatalin23/MarathonMTBValeaCrisului2010#

Nu am concurat dar am facut traseul scurt. Am avut timp sa admir peisajele deosebite din zona. Traseul este bine ales si merita incercat. Despre organizare am doar cuvinte de lauda.

Felicitari organizatorilor si sper sa ne vedem in 2011 http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/dry.gif

Multumim ca imparti cu noi pozele facute despre peisaj, asa va fi mai usor sa ne aducem aminte despre evenimentul extraordinar trait.

Ajuta si relieful ,ca daca nu ar fi fost asa pajiste mare, tot la inghesuiala se ajungea.

Degeaba e relieful daca nu-l gasesti :P.

Multumim pt toate gandurile bune, telefoanele pe care le-am primit !!

Si multumesc si in numele tuturor colegilor mei ca ati venit si ne-ati onorat cu prezenta voastra si ati facut ca acest eveniment sa fie un eveniment reusit!

Toate cuvintele de bine ne fac sa ne gandim deja la concursul de anul viitor!

SI cu aceasta ocazie o sa va cer o mica favoare!

Toti care ati fost sau ati fi dorit sa veniti, sau participati la maratoane sa ne scrieti ce nu va placut , ce ati fi vrut sa mai fie, ca la anul sa stim ce trebuie schimbat si adaugat ca sa ajungem un eveniment de calitate!

Va multumesc inca odata ce ati venit la noi!

• Upvote 1

Degeaba e relieful daca nu-l gasesti :P.

Multumim pt toate gandurile bune, telefoanele pe care le-am primit !!

Si multumesc si in numele tuturor colegilor mei ca ati venit si ne-ati onorat cu prezenta voastra si ati facut ca acest eveniment sa fie un eveniment reusit!

Toate cuvintele de bine ne fac sa ne gandim deja la concursul de anul viitor!

SI cu aceasta ocazie o sa va cer o mica favoare!

Toti care ati fost sau ati fi dorit sa veniti, sau participati la maratoane sa ne scrieti ce nu va placut , ce ati fi vrut sa mai fie, ca la anul sa stim ce trebuie schimbat si adaugat ca sa ajungem un eveniment de calitate!

Va multumesc inca odata ce ati venit la noi!

O singura ideie as dori sa va sugerez pentru viitor si anume sa lansati mai multe categorii atat pentru sexul feminin cat si pentru cei peste al 4.-lea X.

Cum am precizat si inainte de concurs sper ca la anul reusim sa mai impartim categoriile !

Cu mai multe categorii speram sa mai atragem si alti concurenti care se vor incumeta sa concureze la categorii mai bine impartite!

Sugestie notata! MUltumesc astept si pe alti sa-si spuna parerea!

PS ne gasiti si pe Facebook !Puteti scrie si acolo!

Sa incercati sa nu-l mai suprapuneti cu alt concurs. Anul trecut am participat si a fost foarte bine, anul asta am fost la Ploiesti ca era mai aproape. Sunt doua concursuri foarte bine organizate si e pacat ca trebuie sa alegem.

Noi deja am programat din 2009!

Asa cum vom face si anul acesta! Noi ne facem programul si calendarul competitional cu un an inainte!

Si se pare ca si in 2011 vom avea in octombrie! Nu prea putem jongla cu datele avand 10 concursuri intr-un an trebuie sa avem grija la date!

Daca il fixati de pe acum pentru la anul, anuntati din timp. Concursul de anul asta a fost pus pe ciclism.ro cu 1 luna inainte, ceea ce mi se pare cam tarziu. Daca stiati de ceva timp, trebuia anuntat mai repede...

Daca il fixati de pe acum pentru la anul, anuntati din timp. Concursul de anul asta a fost pus pe ciclism.ro cu 1 luna inainte, ceea ce mi se pare cam tarziu. Daca stiati de ceva timp, trebuia anuntat mai repede...

Eu, si nu numai eu, am aflat de planificarea acestui concurs cu foarte multe luni in urma, nu mai stiu din ce sursa, probabil de pe site-ul Alpinsport. Am asteptat doar confirmarea, anul acesta nemaifacindu-se promovarea incisiva de anul trecut. Si nici nu cred ca era neaparata nevoie. Reusita de anul trecut te facea, ca participant, sa retii organizatorul si sa-i cauti evenimentele si chiar sa le promovezi printre cunoscuti.
  • Upvote 2

De acord, dar uite de exemplu eu doar de anul asta am inceput sa particip si m-am ghidat numai dupa ce era pus pe ciclism.ro

participarea mea la maratonul de alergare din piatra craiului m-a costat neparticiparea la sf gheorghe. cu o zi inainte am participat la ceva ce imi doream de mult, dar am fost prezent si duminica la sf gheroghe pentru ca anul trecut mi-a lasat o impresie foarte buna. am ales cu prietena sa facem o plimbare scurta de 25 km prin zona si am fost foarte incantati de ce am vazut si anul acesta. atmosfera f frumoasa la finish, anul viitor o sa facem posibilul sa fim prezenti.

bravo pentru un eveniment reusit!

• Upvote 2

Toti aveti dreptate!

Anul acesta nu a fost promovat atat de mult ca anul trecut (ocupatii personale ale mele) si credinta ca cei care au fost anul trecut si le-a placut anul acesta vor cauta sa vina si-l vor gasi pe situl nostru unde la evenimente 2010 a fost pus chiar din ianuarie!

Va promit ca anul viitor veti afla mai din timp!

Dupa sarbatorile de iarna voi incepe promovarea si nu veti scapa nici voi de reclame!Si pe robinet va curge Alpinsport MTB marathon 3!

Eiii,asa suna mai bine .Data daca e stiuta de la craciun ,stim mai bine cum sa dramuim carnatii. :rolleyes: Si pe mine ma indignat suprapunerea .Sper ptr la anul sa fie de invatatura tuturor.Anul are 52 de weekenduri cu 2 zile pe weekend.Posibil teoretic 104 curse nesuprapuse. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/huh.gif

• Upvote 1

Lasa omule,nu e nici o problema daca nu ajungi la toate concursurile,au ocazia sa urce si altii pe podium... :P

• Upvote 3

Asta a fost lovitura sub centura. Imagine postată

Pe cand poze noi de la concurs?

Vineri am terminat si eu cursa ca ultimul concurent. Am fost insotit de prietenii din Sf. Gheorghe. La finish am fost lasat sa intru primul, desi cu totii erau mai buni decat mine (Doruk and Co!). Am primit si tricoul participant. Ii multumesc pe aceasta cale baietilor care au tinut sa vina cu mine, si Alpinsport de la care am primit tricoul.

Vineri am terminat si eu cursa ca ultimul concurent. Am fost insotit de prietenii din Sf. Gheorghe. La finish am fost lasat sa intru primul, desi cu totii erau mai buni decat mine (Doruk and Co!). Am primit si tricoul participant. Ii multumesc pe aceasta cale baietilor care au tinut sa vina cu mine, si Alpinsport de la care am primit tricoul.

FELICITARI

OK. Sper sa fi observat anuntul lui csuribacsi cei care pot sa se regaseasca in poze.

Pacat ca nu merge site-ul Alpinsport.