Recommended Posts

Da si tu un link, sa-mi iau si eu :D

Am vazut ca au si pt cursiera. Le-a probat cineva?

google/ebay/esy grips/selectezi europa ...

tre' sa pleca acasa ca as cauta. dupa ce ajung, daca imi aduc aminte caut, dar asta poate face oricine

• Upvote 1

google/ebay/esy grips/selectezi europa ...

tre' sa pleca acasa ca as cauta. dupa ce ajung, daca imi aduc aminte caut, dar asta poate face oricine

Am gasit pe Ebay UK si costa aproximativ 75 de lei: http://www.ebay.co.uk/itm/Chunky-Yellow-ESI-Grips-silicone-foam-handlebar-lenkergriffe-punhos-TruckerCo-/260938985099?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item3cc12cee8b Faza e ca sunt expediate din SUA si plata se face doar prin PayPal, asa ca pretul va mai creste.

:-?

Da, aduce Vlad, a avut de vanzare mai demult pe Marketplace.

de adus aducea, dar la pret de patron, ultima data le-a avut la 110 lei. cand i-am zis ca e "negustor" mi-au sarit toti in cap.

mai bine va comanda-ti singuri, parerea mea

De pe Ebay am luat si eu acum cateva zile.De la cel din link-ul lui Ibzk,din SUA,15.5 dolari plus 5 dolari transportul(70,5lei).A se citi link-ul pe care l-am pus,am vb.cu tipul ce vinde,are mai toate culorile,mai putin negru ce doream eu asa ca mi-am luat rosii.

Mihai, ti-au ajuns mansoanele? Ai platit vama pt ele? PayPal ce comision ti-a perceput?

paypal nu percepe comision la achizitie, rata de schimb este diferita de cea bnr si e rata pe care ti-o aplica banca la care detii cardul, nu paypal-ul. La colete cu valoare sub 50$ nu se percepe vama si nici tva.

Am vorbit cu Vlad, aduce dar mai dureaza o luna si jumatate. Pretul intre 100-110 lei. Nu mai stiu daca include transportul. Tot culoarea neagra model chunky asi vrea si eu.

N am probat prea multe grip uri la viata mea,dar unele dintre cele mai comode au fost ODI Longneck ST.Ele sint pentru BMX,dar poate fi taiat capatul "intern" si ajustate pentru o bicicleta Cross Country-All Mountain.N am idee cit cintaresc,dar cu siguranta sint foarte comode.Striatiile destul de inalte,ajuta la amortizare si incheieturile mele se simt usurate de cind merg cu ele.Odata fixate pe ghidon,cu siguranta nu mai misca de acolo.Eu le am fixat cu un pic de WD 40 seara si dimineata erau fixe de ziceai ca le am cimentat.

@Ibzk:Da au ajuns,maine ma duc la posta sa le iau.Cu siguranta nu voi plati nici un fel de vama,la valori pana in 100USD nu se plateste nimic.Am mai cumparat din SUA,Canada,Hong Kong si Taiwan si stiu ce vorbesc.PayPal nu ia comision,atata doar ca la orice plata o fac prin ei,la valuta respectiva pt.care platesc,iese la un curs cu 10,15bani mai mare.

seara , am si eu o intrebare.

cum sa fac cu mansoanele sa nu mi se mai deplaseze spre interiorul ghidonului ?

sa le bag cu apa si sapun ? ce alte metode mai sunt ?

daca nu as avea dreptate as mai intelege sa ma injure lumea, dar asa ...

oricum pt cine nu are posibilitatea unei comenzi online, e o alternativa bunicica zic eu

Mai nou trimit ăştia de la Amazon din Statele Unite şi în România? într-o vreme trimiteau doar cărţi - orice altceva trebuia luat de pe .de sau .co.uk

Vanzatorii de pe amazon.com trimit si in roamania, dar nu toti, depinde de vanzator. E la fel ca si cu "magazinele" de pe ebay.com.

eu am luat anul trecut, caut acum linkul de unde am luat

L.E. chiar din linkul pus de mine mai sus am luat. Foarte de treaba gagiul, nu am dat nici macar nicio centima mai mult. marele noroc a fost ca am avut un amic care mi le-a comandat, ca altfel nu aveam alternativa.

Daca vrea cineva sa faca o comanda acolo sa ma anunte si pe mine ca ma bag si eu cu ceva mai kinki

După cum se poate vedea şi în link-ul ăsta: http://www.ebay.com/...#ht_1290wt_1163 este vorba de acelaşi vânzător atât pe ebay cât şi pe amazon.

Din păcate pe mine m-a "păcălit" cu preţul de pe ebay şi am comandat de acolo...Văd că pe amazon e mai ieftin...aproape jumătate.

UPDATE: am făcut un test şi de pe amazon costă 21.99$, deci nu m-am păcălit :).

hipopotanu, mai mult ca siguca ca de la TruckerCo (indiferent daca pe ebay sau amazon). Are cele mai bune preturi cu tot cu transport. Si intradevar vad ca pe amazon le are ceva mai ieftin (12,99$ chunky black) , probabil ca are comision de platit mai mic ca pe ebay.

Dar foarte ciudat e ca la simulare transportul pe amazon sare de la 5$ din cat e afisat in rata la 12$ :) deci tot de pe ebay iesi mai ieftin.

seara , am si eu o intrebare.

cum sa fac cu mansoanele sa nu mi se mai deplaseze spre interiorul ghidonului ?

sa le bag cu apa si sapun ? ce alte metode mai sunt ?

revin cu aceasi problema , am spalat bine bine mansoanele cu detergent , am spalat si ghidonul in zonele unde vin mansoanele .

tot se deplaseaza catre interior in mers, mai putin dar tot se deplaseaza .

ce sa le fac , sa le bag super glue ?:)

revin cu aceasi problema , am spalat bine bine mansoanele cu detergent , am spalat si ghidonul in zonele unde vin mansoanele .

tot se deplaseaza catre interior in mers, mai putin dar tot se deplaseaza .

ce sa le fac , sa le bag super glue ? :)

Spray fixativ pentru păr.