Laura

Crosul Petrom – Hai Sa Construim Mai Multe Piste De Biciclete In Bucuresti!

Recommended Posts

Pentru fiecare participant la cros (26 septembrie 2010), Petrom amenajeaza un metru de pista de biciclete!

Cu cat suntem mai multi, cu atat mai bine! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Pana acum, 4200 de metri de pista de biciclete au fost realizati in urma editiilor din 2009 si 2008.

Anul acesta competitia se va desfasura in jurul Palatului Parlamentului. Traseul este urmatorul: Bulevardul Libertatii, Calea 13 Septembrie, Strada Izvor, Bulevardul Natiunile Unite, cu sosire pe Bulevardul Libertatii, intersecţia cu Bulevardul Unirii. Startul Crosului se va da la ora 11:00, iar concurentii se pot inscrie in Piata Constitutiei, incepand cu ora 8:30. Categoriile de varsta sunt: juniori (cu doua subcategorii: 10-14 ani si 15-18 ani), seniori (cu trei subcategorii: 19-34 ani, 35-44 ani, 45-59 ani) si veterani (peste 60 de ani).

Premiile oferite constau în 4800 de litri de combustibil la categoriile seniori si veterani (locul I: 300 litri de benzina, locul II: 200 litri de benzina, locul III: 100 litri de benzina) si cadouri speciale pentru juniori (locul I: bicicletă, locul II: cub de fitness pentru fete sau set de rachete de tenis pentru baieti, locul III: sistem de antrenament fitness).

Anul acesta, crosul este completat de activitati sportive si demonstratii artistice: escalada, lupte, fitness, ciclism, tenis, baschet, freestyle football, kangoo jumps, rolling balls

• Upvote 1

Mai bine ziceai doar ca e crosul petrom , cand am vazut ca amenajeaza inca un metru de pista daca vin si io parca incep sa ma gandesc daca sa mai vin sau nu.

Io m-as baga sa iau benzina aia, da' nu-s sigur ce sa incendiez cu ea :D

Daca se dadea cate un voucher de 50 RON ca prima de start, bateam recordul mondial de participanti (credeam ca de-asta s-a scumpit motorina cu 6 bani saptamana asta)! :D

Pe pistele din parcul IOr scrie ca sunt facute ca urmare a crosului Petrom:

Imagine postată

Companiile petroliere imi sunt dragi ca sarea in ochi. :blink:

Companiile petroliere imi sunt dragi ca sarea in ochi. :blink:

Idem !

Eh, masele plastice si combustibilul necesar transporturilor de marfa sunt mai mult decat utile, n-ai cum sa negi asta.

Dar organizarea concursului si promovarea imaginii companiei in cazul asta e doar o fatada nesimtita, ce tine cont de ce spun cifrele de la marketing despe consumatorul mediu roman, nu de spiritul ideii in spatele careia incearca (fara succes) sa se ascunda :)

Nah, macar sper ca benzina aia sa fie folosita pentru deplasarea la maratoane si plimbari MTB. Succes !

Crosul Petrom – Hai Sa Construim Mai Multe Piese De Bicic...

Asa am citit din viteza si mi s-a parut mai atragator decat cu Piste.

Eu vin si imi iau cu mine si tricoul CICLISM.RO Mai vine cineva sa-si ia tricoul, sa facem o "gasca"?

Pentru fiecare participant la cros (26 septembrie 2010), Petrom amenajeaza un metru de pista de biciclete!

Cu cat suntem mai multi, cu atat mai bine! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Pana acum, 4200 de metri de pista de biciclete au fost realizati in urma editiilor din 2009 si 2008.

Anul acesta competitia se va desfasura in jurul Palatului Parlamentului. Traseul este urmatorul: Bulevardul Libertatii, Calea 13 Septembrie, Strada Izvor, Bulevardul Natiunile Unite, cu sosire pe Bulevardul Libertatii, intersecţia cu Bulevardul Unirii. Startul Crosului se va da la ora 11:00, iar concurentii se pot inscrie in Piata Constitutiei, incepand cu ora 8:30. Categoriile de varsta sunt: juniori (cu doua subcategorii: 10-14 ani si 15-18 ani), seniori (cu trei subcategorii: 19-34 ani, 35-44 ani, 45-59 ani) si veterani (peste 60 de ani).

Premiile oferite constau în 4800 de litri de combustibil la categoriile seniori si veterani (locul I: 300 litri de benzina, locul II: 200 litri de benzina, locul III: 100 litri de benzina) si cadouri speciale pentru juniori (locul I: bicicletă, locul II: cub de fitness pentru fete sau set de rachete de tenis pentru baieti, locul III: sistem de antrenament fitness).

Anul acesta, crosul este completat de activitati sportive si demonstratii artistice: escalada, lupte, fitness, ciclism, tenis, baschet, freestyle football, kangoo jumps, rolling balls

Pe alt forum te intitulezi Monica,desi esti un EL?! in continutul reclamei nu face referire deloc la ciclism,asta cu demonstratia de ciclism e de la el / ea, D-zeu mai stie ce este http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/angry.gif

toata lumea stie ca pe forumurile unde 80% din useri sunt baieti, un topic deschis de o fata va avea mai mult succes. uite cum merge marketingul de la Petrom :) eu zic sa sarim peste partea asta. era o informatie. cine vrea vine, alearga, se lipeste 1 metru de banda galbena printre masini pentru el.

e sansa noastra. profitam de ea, sau asteptam sa ne pice din cer benzi pe toate bulevardele principale?!?!

Horatiu, din pacate eu nu am tricou cu ciclism.ro, dar daca o sa ajungem, o sa avem tricouri de biciclete :D

Tu crezi ca cei de la Petrom sau de la PMB vor face vreun m de pista pe sosea?!

Visezi frumos atunci.

Adică ... 1000 de participanţi, 1 km de pistă. Jalnic =)))

Dar deh ... companie mare!

cine vrea vine, alearga, se lipeste 1 metru de banda galbena printre masini pentru el

Printre pietoni vrei sa zici :D

Şi pe după maşini, dacă cumva sunt parcate pe trotuar :))

chiar printre masini am vrut sa zic, ca pe trotuare nu mai sunt demult pietoni. :))

cand am zis sa cada benzi pentru biciclisti din cer, era o vorba generica.

Cu comentarii rautacioase sau nu, s-a desfasurat duminica si Cross-ul Petrom, pe o vreme cam nasoala. Am fost 2202 participanti, deci Bucurestiul se va imbogati cu 2202 m de pista de biciclete. Pe trotuar sau nu, printre masini sau printre pietoni, ramane de vazut. Important mi se pare ca 2202 de oameni s-au indurat sa vina pe ploaie si sa alerge impreuna, duminica dimineata. Mi se pare un lucru deosebit si o raza de speranta pentru o lume mai buna...

Saptamana viitoare va fi si Cross-ul Loteriei Romane. Totusi, in aceiasi zi cu 2 concursuri de MTB, deci probabil nu vor fi multi dintre noi pe acolo...

• Upvote 1

Cu comentarii rautacioase sau nu, s-a desfasurat duminica si Cross-ul Petrom, pe o vreme cam nasoala. Am fost 2202 participanti, deci Bucurestiul se va imbogati cu 2202 m de pista de biciclete. Pe trotuar sau nu, printre masini sau printre pietoni, ramane de vazut. Important mi se pare ca 2202 de oameni s-au indurat sa vina pe ploaie si sa alerge impreuna, duminica dimineata. Mi se pare un lucru deosebit si o raza de speranta pentru o lume mai buna...

Saptamana viitoare va fi si Cross-ul Loteriei Romane. Totusi, in aceiasi zi cu 2 concursuri de MTB, deci probabil nu vor fi multi dintre noi pe acolo...

Care sunt cele 2 concursuri de MTB? Unul e la Sfantul Gheorghe si al doilea?

Din pacate, al doilea nu se poate prezenta aici ;)