hcampian

BROOKS Fan Club

Recommended Posts

Cred ca-i mai trebuie putina sauna, kinetoterapie, fizioterapie si implanturi cu silicon ! :P

• Upvote 1

Si cateva injectii cu Botox. Decat o sa frumoasa si incomoda, mai bine una urata si confortabila.

eh. partea buna e ca daca o sa ajungi la inchisoare nu o sa iti fie teama de dus :D

animaloo ...lasa-ma cu inchisoarea, eu vreau sa ma plimb cu bicicleta!!Imagine postată

pinkbike- masajul am uitat sa-l pun in ghilimele. Asa mult dureaza, 6luni???

animaloo ...lasa-ma cu inchisoarea, eu vreau sa ma plimb cu bicicleta!!Imagine postată

pinkbike- masajul am uitat sa-l pun in ghilimele. Asa mult dureaza, 6luni???

Si cheita aia din cutie pentru ce e? Ca sa faci masaj la oo?

Uite asa se foloseste saua ca sa se inmoaie mai repede.

Imagine postată

Imagine postată Lucian , imi trimiti si mie crema aia pentru inmuiat!? Eu stiam ca aia e sa intareasca nu sa inmoaie!Imagine postată

Draga pisica arctica, eu am "imblanzit-o" pe a mea in vreo 500 de km. Adica in vreo 3 saptamani la vremea aia. Deci depinde...

De recomandat e sa o "tratezi" cu niste crema de la Brooks, proofide parca se cheama, sau, cum am facut eu, cu banala crema de piele (de om) Nivea. :)

Succes!

Va recomand folosirea cremei in doze homeopatice si cit mai rar. Acelasi lucru este valabil si pentru cheita din dotare si surubul de tensionare. Prezervativul original Brooks pentru protejarea seii este de decor si bun de aruncat (o punga de plastic este mult mai eficienta).

Presupus ca piela se uda cindva evitati folosirea seii pentru a evita intinderea excesiva a pielii.

eu nu stiu despre ce e vorba in propozitie. In 2500+ km saua mea sufera numa de la loviturile primite (cazut de la 2 metri pe pietre). In rest forma este identic naturala cu ce am primit.

Mi se pare ca pana se va lasa de tot mai trebuie sa dureze o minivesnicie.

ce e drept e ca fundul meu sta comod pe ea. S-au impretenit. Oricine altcineva se aseaza pe ea ma injura :D

Cred ca la tine s-au modelat bucile dupa sa, nu invers. Cel mai inteligent cedeaza.

Intrebare generala:

O sa Brooks B17 Standard e ~90eur la un magazin de la noi, iar la un magazin online din DE e ~65-70eur.

E o diferenta maricica de pret. Imi scapa mie ceva ?

Iti scapa transportul si adaosul vanzatorului.

De parca vanzatorul german nu are adaos! Si face saua in curtea lui, nu o aduce si el de undeva, platind transportul.

De fapt nu iti scapa nimic. E evident ca vanzatorul roman are un adaos nesimtit.

Eu cand mi-am luat B17 Narrow am cautat la vanzatorul roman o perioada, care vanzator roman nu prea s-a sinchisit nici macar sa-mi raspunda la mail.

Drept urmare am comandat de pe wiggle.co.uk si mi-a venit acasa in 3 zile si a costat cu vreo 10 euro mai putin (desi am platit transport vreo 15 euro).

Deci lasa vanzatorii romani si comanda cu incredere de la neamt sau de la englez.

Este corect ce spui tu, dar una e sa vinzi 2 sei pe luna si alta e sa vinzi sute in toata lumea, e vorba de volumul de vanzari, cand vinzi mult este logic faptul ca poti sa iti permiti sa castigi mai putin la fiecare produs. Una e sa ai un site si alta e sa ai 3 oameni in magazin si sa platesti chirie si imporizte si taxe etc. Discutia este un nonsens oricum.

Brooks nu se face in Germania !

Eu vroiam doar sa subliniez faptul ca vanzatorul roman nu vrea/ nu stie sa-si vanda marfa. Daca ar fi stiut ar fi vandut si el sute de sei lunar.

Si evident ca Brooks sunt englezesti, credeam ca toata lumea stie asta.

Am cumparat un Brooks B66 ca asta dar nu gasesc un adaptor pentru prinderea de tija. Ma gandesc sa-l fac dintr-o bucata de platbanda sau doua bucati sudate intre ele.Are vreunul din voi asa prindere? Ma intereseaza dimensiuni(lungime, grosime, adancimea santurilor).Multumesc!

Am cumparat un Brooks B66 ca asta dar nu gasesc un adaptor pentru prinderea de tija. Ma gandesc sa-l fac dintr-o bucata de platbanda sau doua bucati sudate intre ele.Are vreunul din voi asa prindere? Ma intereseaza dimensiuni(lungime, grosime, adancimea santurilor).Multumesc!

In romania seat-sandwich nu cred ca gasesti. Am batut tot bucurestiul pentru unul la un B66s pentru Bianca, pe la toti cei care aduc biciclete second, nimeni nu avea. Cei de pe povernei s-au uitat cu un sictir la mine incat nu am mai intrat nici o data la ei. Solutia mea a fost sa schimb tija de sa din una microadjust intr-o tija clasica si sa folosesc clema pentru doua sine(http://www.brooksengland.com/catalogue-and-shop/spareparts/saddle+clamps/Double+Rail+Clamp+-+BYB+105/)

Pe Bikeforum am gasit un post(nu il gasesc acum) in care un tip si-a facut din plastic dur adaptorul. Concret e doar un distantier dreptunghiular de dimensiunea un pic mai mare decat distanta dintre sine, cu o gaura in centru pentru surub. Si iti mai trebuie un surub mai lung. Surubul trebuie sa fie neaparat calit, tot pe threadul respectiv altcineva se plangea ca surubul s-a retezat cand pedala.

Asta o poate face un frezor cu usurinta:

Imagine postată

Exista si o varianta din plastic:

Imagine postată

http://shop.strato.de/epages/61089618.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/61089618/Products/39930

Dimensiunile le gasesti masurind seaua.

P.S. Cunosc oameni care si-au facut acest adaptor din lemn de esenta tare si a tinut o vesnicie. “Santurile” erau facute in forma de “V”.

Da, practic e un distantier,poate il fac si dintr-un lemn de esenta tare:)) sau fibrotextolit..si cand ma gandesc ca am avut un surub din asta lung si l-am donat pe aici pe forum ca nu aveam ce face cu el :D . Multumesc pentru raspuns bedstefan!