Sign in to follow this  
razvan_b11

World Cycling Championships Melbourne 2010

26 members have voted

1. 1. Who will win the road race?

• Fabian Cancellara
      3
    • Philipe Gilbert
      16
    • Cadel Evans
      2
    • Joaquin Rodriguez
      1
    • Peter Sagan
      2
    • Allan Davis
      0
    • Mark Cavendish
      1
    • Andre Greipel
      1
  2. 2. Who will win the time trial?

• Fabian Cancellara
      15
    • Gustav Larsson
      0
    • Peter Velits
      3
    • Tony Martin
      8
    • Bert Grabsch
      0

Recommended Posts

Oare ce cota a avut Hushovd la pariuri?

cam pe la 12-15 asa.dar si gillbert avea 3-4.

mda m-a dezamagit rezultatul,cursa deloc.am sarit de la a-mi dori ca evadarea sa le dea un tur plutonului si sa se infiltreze printre ei :))) (erau la un moment dat in spatele plutonului cu un minut) la a tine cu kvachuk,apoi cu moerenhout sau serpa,apoi kolobnev sau gillbert si pe final cu freire.a iesit hushovd...nu e unul din preferatii mei dar asta e.a fost o cursa buna,era si mai buna daca reusea vreun atac.n-o sa inteleg de ce a tras ca un nebun brajkovic,el l-a mancat pe gillbert.

cam pe la 12-15 asa.dar si gillbert avea 3-4.

mda m-a dezamagit rezultatul,cursa deloc.am sarit de la a-mi dori ca evadarea sa le dea un tur plutonului si sa se infiltreze printre ei :))) (erau la un moment dat in spatele plutonului cu un minut) la a tine cu kvachuk,apoi cu moerenhout sau serpa,apoi kolobnev sau gillbert si pe final cu freire.a iesit hushovd...nu e unul din preferatii mei dar asta e.a fost o cursa buna,era si mai buna daca reusea vreun atac.n-o sa inteleg de ce a tras ca un nebun brajkovic,el l-a mancat pe gillbert.

in teorie,brajkovic a tras pentru bole,el nu a vrut sa atace

Cursa a fost una superba si nu ma asteptam deloc la Hushovd. Nu inteleg cum de au ajuns iar sprinterii la final. Si sunt cativa oameni in top 20 care ma surprind, in mod normal nu aveau ce cauta acolo. Cadel a fost de aplaudat dupa aceasta cursa, a fost unul dintre cei mai importanti de pe traseu. Leukemans si el a facut o treaba incredibila. Sunt curios ce s-ar fi intamplat daca evadatii prindeau plutonul din urma.

ma bucur ca a castigat hushovd (nu stiu de ce insa), dar nu-mi dau seama de ce a castigat: dupa ce-am vazut anul asta in marile tururi...

reubens, nu sunt mare comentator, dar nu stiu daca evadatii pot prinde plutonul din urma... :-S

ma bucur ca a castigat hushovd (nu stiu de ce insa), dar nu-mi dau seama de ce a castigat: dupa ce-am vazut anul asta in marile tururi...

reubens, nu sunt mare comentator, dar nu stiu daca evadatii pot prinde plutonul din urma... :-S

Poi se referea la faptul de a le da un tur de circuit.Sa se infiltreze in pluton asa cum a spus si Coppi.

Poi se referea la faptul de a le da un tur de circuit.Sa se infiltreze in pluton asa cum a spus si Coppi.

acu' am vazut ca la asta se referea. :P

ce bine,a castigat hushovd.scuze eu am fost plecat cu lunile

dar ma asteptam sa castige un sprinter sau semi-sprinter

spuneau comentatorii de la eurosport ca au sanse si sprinterii anul asta

daca stati sa va ganditi bine thor hushovd e un fel de paolo bettini

betini trecea cel mai bine muntii dintre sprinteri si era cel mai bun sprinter daca finihul era in putina urcare

bravo hushovd,cu el tineam de cand se bateau la sprinturi cu robby mcqueen si petacchi

anul asta va fi o placere sa-l vad in tricou de campion,l-ati vazut pe betini de 3 ori,nu strica si pentru thor