ovidiu

07.11.2010 Arges Autumn Race - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Ma uimeste faptul ca e absolut imposibil sa nu existe vre-un frustrat care sa i se para ca ceva nu a fost in regula si trebuie schimbat. Ca vrea unul sau altul sa schimbe regulile de depasire ca ii moare lui orgoliul daca altcineva e mai bun ca el si vrea sa il depaseasca, sau ca vrea ca organizatorii sa fie omniprezenti si atotstiutori, informati in timp real in legatura cu problema fiecaruia si cu rezolvarea in buzunar. E IMPOSIBIL! A fost perfect asa cum a fost si felicitari tuturor, mai ales organizatorilor. Daca nici in conditiile in care intentionat s-a limitat numarul de participanti pentru a face oarecum o selectie de ciclisti cu spirit sportiv, fair-play si fara frustrari, mofturi si pretentii absurde nu s-a putut bucura toata lumea de concurs...nu cred ca e un motiv ca sa puneti la suflet tot ce "latra" unii.

Felicitari tuturor organizatori, castigatori, participanti sau trisori...FELICITARI !!!

Vad ca s-a discutat destul de mult despre depasiri. Fiind un traseul de XC gatuiri erau inerente si a fsot pana la urma potrivita ideea limitarii la 100 participanti.

Eu am incercat sa nu incurc insa asta nu insemna ca ma aruncam in sant imediat. Faceam loc cat sa fiu depasit si cat sa nu risc sa pic/derapez. Imi aduc aminte ca am intrat in sant pentru a face loc la 2 ciclisti si desi am mentinuat aceesi viteza (ce a insemnat mai mult efort insa) ei nu au putut depasi - nu au putut creste viteza suficient pe santul din stanga (desi eliberasem trasa buna) si pana la urma cred ca au luat ceva lemne la roata ca au ramas brusc in urma. Altii au depasit rezonabil in masura in care au beneficiat de aceeasi bunavointa.

Nu mi-a placut cand am fost usor acrosat de ghidon insa pana la urma e ok cand depasesti in viraje...e inerent insa asta a insemnat ca am acrosat si eu putin pe altcineva desi nu vroiam...

M-a deranjat cand 2 din spate mai aveau putin si urlau loc loc. In fata mea era cineva care mergea incet si nu aveam cum sa ma dau si nici el unde sa se dea. Cred ca un pic de rabdare era utila, sa nu aducem "traditiile" de pe autostrada cu flash de la 1km in spate!

Si ca incheiere, eu am inceput tura 6 cu fix 30 secunde (se spunea la microfon) inainte de terminarea celor 100minute si am parcurs integral tura chiar daca aveam crampe inca de la finalul turei 4 si ultimele 2 ture am urcat mare parte din pante pe jos, uneori chiar schiopatand. Si am iesit pe 36 ;)

... eu tot astept poze cu ceva trante, freze... le pastrati la sfarsit?! :P am vazut cateva caroserii sifonate, nu i-a surprins nimeni in fapt?

Toata stima pt Viorel&CO,rar se Intampla sa nu am eu ce comenta :D

Mi-a placut la nebunie,mai ales berea de dupa,am trecut de trei ori pe la realimentare :P faina idee http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Mircea Gustav este aici pe forum? Felicitari! a castigat la 200min desi are paeste 35. tare!!!

Felicitari si lui 'basso' care a castigat la 100min. si el, la fel, are peste 35. tare!!!

practic, locurile 4 si 3 de la CYC din Poiana Brasov. tare!!! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Mircea Gustav este vesnicul meu 'dusman' la cursele de ciclocros,nu trebuie sa mai spun de ce calibru este omul daca la Nationalele de ciclocros a terminat pe 4 la elite

Spunea cineva ca nu conteaza 30 de secunde :o ,hehe,nu si cand ai de a face cu oameni ca Maus sau Gustav http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Cat despre depasiri,nah,o parte din concurenti aveau o desteritate mai mare In a se eschiva putin de pe traseu sa-mi faca loc [multumiri http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif ]altii ceva mai timizi Intarziau ceva,iar eu Ii zoream de la spate -"hai hai,mai repede mai repede,asa asa,hai hai'' Incat bietii oameni probabil ca erau foarte multumiti sa scape de ghimpele din coaste :D ,iar vreo doi au fost chiar nepasatori,insa nu mai conteaza,In nebunia cursei mai exageram un pic ;)

Din pacate am avut probleme cu una din camere. Lipsesc "cateva ture".

• Upvote 2

Multumim pentru poze ,dar are cineva mai multe poze din padure , de pe prima coborare mai exact . (acolo unde era primul semn pentru maestrul Mauss) ? :D

am uitat: pe langa cele adresate organizatorilor, cred ca le datoram multumiri si tuturor fotografilor, au facut treaba super !

din fotografii Juganaru Razvan e cu un lant in mana. i s-a rupt in timpul cursei? pare ca a terminat totusi caci este si pe podium. a avut bafta sa i se rupa pe "ultimul viraj"? :D

Da, i s-a rupt undeva pe ultima jumatate a ultimei ture si a terminat mai pe ea la vale, mai pe langa ea la deal :)

Proiecte pot fi multe puse pe hartie.

Pentru realizare este nevoie de o ECHIPA ! Si sper ca am dovedit ca suntem. Stiu cat suflet a pus fiecare in partea de organizare, avand grija de cel mai mic detaliu. Devotamentul si pasiunea pusa in organizarea acestei competitii de catre membrii WarpSoft si partenerul nostru Ciclism.ro se pare ca a dat un pic rezultate. Nu a fost o competitie perfecta, cei din 'spate' am simtit o gramada de neajunsuri in organizare. Invataminte pentru editiile viitoare.

Speram ca toata lumea sa se fi simtit bine, sa-si aduca cu placere aminte de Arges si sa revina pe aceste meleaguri ori de cate ori vom mai organiza o competitie.

Pentru noi toti ati fost castigatori, indiferent de pozitia ocupata la final. Este si motivul pentru care am exclus podiumul la final si pe langa castigatorii fiecarei categorii am nominalizat fiecare participant.

Nu este greu sa ajungi sus, mai greu este sa te mentii acolo. Ne onoreaza aprecierile voastre dar in acelasi timp ne si obliga ca la editiile viitoare sa fim si mai buni.

Respect Prietenilor

Respect Ciclism.ro

Respect Concurentilor

• Upvote 1

Foarte tare filmuletul ombun, rezuma excelent atmosfera si traseul. Poti sa il urci pe Transfer.ro ca sa il avem si noi ca amintire pe HDD? Tu cumva aveai un tricou galben su negru si camera neagra in forma cilindrica pe casca? Tura lunga...

Frumoase poze, frumos filmeaza OMBUN, frumos scriu HOINARII, frumoasa atmosfera iar vremea a fost...  frumoasa. 

Totul a fost frumos? Se pare ca da! Asta ne bucura si ne obliga.

Pe curand.

Abia acum am vazut si eu filmuletul realizat de ombun.

Genial! Imi place mult... Felicitari! :D

Foarte tare filmuletul ombun, rezuma excelent atmosfera si traseul. Poti sa il urci pe Transfer.ro ca sa il avem si noi ca amintire pe HDD? Tu cumva aveai un tricou galben su negru si camera neagra in forma cilindrica pe casca? Tura lunga...

Inteleg ca poate fi downloadat direct de pe youtube... Filmul la rezolutie mare il pastrez pentru mine. :rolleyes:

Da, aveam un tricou al "sponsorului", alb, galben si negru...

Inteleg ca poate fi downloadat direct de pe youtube... Filmul la rezolutie mare il pastrez pentru mine. :rolleyes:

Da, aveam un tricou al "sponsorului", alb, galben si negru...

M-am uitat si nu mi-am dat seama cum se downloadeaza...ceva hints anyone?

M-am uitat si nu mi-am dat seama cum se downloadeaza...ceva hints anyone?

E un soft aici cu care poti downloda orice film de pe youtube :).

In urma discutiilor purtate in ultima luna, in cadrul clubului si cu partenerul nostru ciclism.ro am decis ca acest eveniment sa devina o traditie pentru Arges.

Arges Autumn Race 2011 va fi organizat aproximativ in noiembrie, in deja cunoscuta padure Trivale din Pitesti, cu un traseu complet modificat de 10 km.

Va asteptam cu multe surprize si cat mai bine antrenati pentru ca va fi mult mai DUR !

Bravo domnu Viorel.Iesim la incalzire deja... ;)

Bravo, sigur voi veni.

Bravo domnu Viorel.Iesim la incalzire deja... ;)

8, 12 sau 24 h ?

Guest
This topic is now closed to further replies.