ovidiu

07.11.2010 Arges Autumn Race - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Ghinon neica :), eu zic sa faci o cerere ca ti-ai pierdut certificatul de nastere si sa te inscrii undeva mai jos sau mai sus...

Chiar ca oameni cunoscuti http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif , la categoria mea suntem 4 oameni din care unu e Logigan Lucian si altu e Juganaru Razvan . Sper sa nu se afiseze numarul de ture facute http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif , mie puteti sa imi ziceti la ureche ...

Vezi ca si cel pe care nu l-ai mentionat alearga aproape la fel de bine ca Juganaru si Logigan :D Asa ca nu fa greseala sa speri ca vei ajunge pe podium langa cei 2 asa cum am sperat eu pentru cateva secunde :)

Nu m-am dus niciodata cu scopu de a termina pe podium , nici daca eram 3 oameni nu speram treaba asta http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif .

Oricum weekendu viitor ma dau cu bicla in liga campioniilor :) .

O sa fie oricum cea mai buna clasare a mea intr-un concurs si nici nu o sa rada lumea la finish pentru ca practic ajung in acelasi timp ca ceilalti(si mai zic ceva in genu cand sunt pe langa oameni la finish " la a 9-a tura chiar am crezut ca o sa cedez , dar mi-am revenit dupa http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif " )

Am reusit si eu sa ajung cu la Banca Romaneasca vineri cu 5 minute inainte sa se inchida, am spart poarta la servici, asa ca ne vedem acolo. Mi-e dor de un XCO ca lumea. Intr-adevar, numai lume buna...

Eu fac un altfel de calcul.

Daca la editia precedenta (Spring Race) cei de la Hero au facut 6 ture, la Autumn Race , cei de la 200 de minute, la o medie de 20 de minute/tura vor face 10 ture si 47 de km minim cu o diferenta de nivel de 3010 metrii :D Un mic maraton ! Pentru cei de la 100 de minute impartiti calculul la 2.

Salut

Am fost si eu pe traseu iar partea cu 300 m diferenta de nivel pe tura nu are legatura cu realitatea. Mie mi-a iesit 110 m diferenta de nivel / 4.7 km.

Daca vremea mai tine cu noi o sa avem parte de un traseu superb.

Incet incet se strang randurile si se ocupa suta de locuri. Sperietura cu zapada si ploaia a avut efect insa prognozele meteo actualizate au mai redus pulsul la concurenti...

Sa avem parte de vreme buna si sa turam tare foile! 90+

Incet incet se strang randurile si se ocupa suta de locuri. Sperietura cu zapada si ploaia a avut efect insa prognozele meteo actualizate au mai redus pulsul la concurenti...

Sa avem parte de vreme buna si sa turam tare foile! 90+

Se pare ca am castigat la 'lozul in plic' de care zicea Ovidiu. Va fi revansa pentru calitatea traseelor de la AWR si ASR :)

Mai trebuiesc 8 'nebuni' si jucam 'cu casa inchisa' :))

Sa ne veme cu bine la AAR !

Imi bag nasul prin oalele altora, dar nu pot pricepe daca mai aveti timp sa alergati dupa toti participantii sa le luati o proba de sange sau va permiteti sa faceti asta (in Romania nu stiu daca exista tehnica/aparatura/personal calificat pentru asa ceva)!

" • doping = descalificare;"

Nu vreau sa va stric regulie, dar cat timp aceste competitii private, ne sunt destinate tuturor nu vad de ce s-ar aplica aceasta regula deoarece premiile sunt modeste, la fel si inscrierea.

Daca cineva are de castigat, castiga si fara "....".

:)

Imi cer inca odata scuze!

Oricum da bine asa la regulament , mie imi place :) .

Clar ca nu au cum sa verifice nimic , auzisem pe la televizor ca un test anti-doping se invarte pe undeva pe la 1000 euro .

Nu mai vorbim ca nu iti acoperi costul substantelor respective din premii.

Oricum mie mi-ar fi mila sa descalific pe cineva la un concurs de genu asta pentru ca s-a dopat , l-as lasa in pace ca oricum l-a descalificat viata .

Cel mai important: sambata e ceva chermeza?

Sa nu ma simt singur si stingher la atatia amar de kilometri de casa...

Hoinarii

Clar ca facem chermeza. Acolo la pensiunea aia la care suntem cazati.

Se pare ca va fi o cursa faina, ma bucur ca Argeseni s-au mobilizat pe ultima suta de metri

Se preconizeaza un weekend frumos

Daca este chermeza sa fim si noi invitati ;)

Program, etc...

Daca este chermeza sa fim si noi invitati ;)

Program, etc...

La Cornu Vanatorului dupa orele 20 :)

Inscrierile s-au inchis. Sa ne vedem cu bine la 'Nebunie' :)

Dl. Morcov a fost asa grabit sa prinda ultimul loc, incat si-a gresit numele :) . Ce ti-e si cu strategiile astea...

LE: Rectific, s-a corectat

Are loc careva in masina(bicla + om) si pentru mine :)?

Bineinteles impartim costuriile drumului...

Inscrierile se mai fac cu spaga de acum... ;)

Dl. Morcov a fost asa grabit sa prinda ultimul loc, incat si-a gresit numele :) . Ce ti-e si cu strategiile astea...

LE: Rectific, s-a corectat

Ce ti-e cu spionii astia :D ;)

Imi place concursul asta,doi pasi de casa,zona faina,bere si haleala la botul calului,un organizator care pune mult suflet si prieteni buni consumatori de zama cu hamei din belsug,doar nu era sa ratez asa ceva ;)

Cel mai important: sambata e ceva chermeza?

Sa nu ma simt singur si stingher la atatia amar de kilometri de casa...

Hoinarii

Sa intelegem ca noi cei de la CS Tibiscus(inclusiv Maus) nu va suntem de ajuns? :P

Ce ti-e cu spionii astia :D ;)

prieteni buni consumatori de zama cu hamei din belsug ;)

... finalul de sezon ne prinde pe toti cu gaturile facute palnie. ;) :P

Avem o luna sa ne pregatim apoi ptr Scartisoara. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

PS Viorele ceva surprize ptr noi?Camere ascunse?Pioneze?Canibali?

"PS Viorele ceva surprize ptr noi?Camere ascunse?Pioneze?Canibali? "

E posibil sa fie niste mine pe la jumatatea traseului sa mai scape de noi ,asa poate mai ramane si vin si bere http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif . Cat despre canibali si camerele ascunse sti cum se spune detalii detalii http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Uraaa!! S-au ocupat tpate locurile, acum suntem in echipa completa. Nu credeam ca o sa fie inscrieri pana in saptamana concursului insa suntem toti si pana la urma cine a vrut sa participe are loc, practic aceasta contand.

S-a incins si topicul, daca lumea o sa fie cel putin la fel de activa si la pedalat o sa imi iau masca de fata sa nu ma inec in praful celor din fata ;) Dar nu'i pb ca il curat cu bere dupa sutar.

Am reusit sa ma inscriu si eu pe ultima suta de metri datorita faptului ca nu stiam cum voi fi de munca si aveam si nevoie de un impuls pentru a lua atitudine. S-a rezolvat cu ambele iar organizatorul mi-a promis ca ma va incadra la categoria mea de varsta, pentru ca inca nu vreau sa fiu mai batran cu un an ... deja.

Sa ne vedem cu bine la Pitesti iar daca ar fi sa ne luam dupa meteorologi este posibil sa particip la prima cursa uscata pe anul asta ... cine ar fi crezut ...

Guest
This topic is now closed to further replies.