ovidiu

07.11.2010 Arges Autumn Race - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

LucianLS

Traseul nu este pt orcine asa cum s-a spus,am incercat sa dam frunze la o parte dar degeaba, maine or sa fie din nou acolo.Locuri de depasire sunt, credema.Panta despre care vorbesti ca este complet curatata are cea mai mare pante (dpdv al unghiului).De aceea am zis sa o curatam.Partea de final asa a fost si la ASR si totul a fost ok,doar trebuie sa avem si putina tehnica pe traseu.Cat depsre celelalte frunze, nu avem cum sa le dam laoparte si pana la urma unde mai e distractia?

Marcajul este cu banda si cu buline portocalii si sageti rosii pe copaci.

Ne-am intors si noi acum o ora de pe traseu si va putem spune ca o sa beneficiati de cele mai bune conditii pt maine. A fost marcat in totalitate si curatat de frunze pe coboriri si unele urcari mai dificile.Este un traseu de viteza cu portiuni tehnice. Atentie la sleaurile care s-au format cind pamintul era moale si care mai sunt acoprite(speram cit mai putine)cu frunze. Noi am facut tot posibilul sa identificam zonele periculoase si sa inlaturam stratul de frunze depus. PT. TOTI PARTICIPANTII MULT SUCCES !! Bucurati-va de vremea aceasta minunata cu care ne rasfata dumnezeu si de compania tuturor prietenilor cu sufletul pt acest sport!

Multumim pentru poze, un concurs frumos care a incheiat un sezon noroios. :D

Un concurs mai mult decat frumos , perfect as zice , dar n-a incheiat sezonul ... mai e cursa de la cluj.

Am ajuns si eu acasa si va atasez rezultatele.

Am avut noroc cu vremea si eu cred ca a iesit un eveniment frumos.

Felicitari tuturor celor care au participat, indiferent de locul ocupat in clasament. Ne vedem anul viitor la concursurile de amatori din Romania.

Feminin 100 minute peste 30 ani.pdf

Feminin 100 minute sub 30 ani.pdf

Masculin 100 minute 18-25 ani.pdf

Masculin 100 minute 26-35 ani.pdf

Masculin 100 minute 36-45 ani.pdf

Masculin 100 minute peste 45 ani.pdf

Masculin 200 minute 18-25 ani.pdf

Masculin 200 minute 26-35 ani.pdf

Masculin 200 minute peste 35 ani.pdf

Masculin 100 minute sub 18 ani.pdf

Un concurs mai mult decat frumos , perfect as zice , dar n-a incheiat sezonul ... mai e cursa de la cluj.

Ai dreptate, un concurs perfect, din toate punctele de vedere. ;)

Suberb, nu am cuvinte , m-am simtit extraordinar si astept urmatorul concurs cu nerabdare . Bravoo pentru toata lumea. Am fost invingatori cu totii zic eu .

Felicitari organizatorilor si multumiri si celorlati care au facut posibil acest eveniment. Vremea a tinut cu noi si traseul a fost de viteaza, lozul in plic a fost de fapt jackpot!

Traseul, desi scurt, a fost intens, solicitant si epuizant insa in acelasi timp frumos, de viteza, tehnic si plin deadrenalina. Organizatorii au curatat frunzele in zonele cheie si m-au amuzat indicatoarele speciale pentru "domnul Maus".

Mi-am depasit limitele si m-am simtit excelent! Multumiri si pentru viteza afisarii rezultatelor si a primelor imagini. Asteptam cu nerabdare si restul pentru a retrai clipele intense!

:))... figuri expresive in zona de concentrare maxima

http://picasaweb.google.com/102729619478769572633/ArgesAutumnRace2010#5536933465982603778

felicitari tuturor!

Da... tineam baietii mari in spate. :))

Eu m-am simtit bine la concurs... dar nu m-am simtit bine din cauza efortului. :))

Am beneficiat de o echipa tehnica de exceptie: Vali, Viorel si Ovidiu m-au ajutat sa-mi fac pana. Multumesc. :)

Mi s-a parut un traseu solicitant si, intreadevar, cred ca cifra de aproximativ 100 de ciclisti / traseu a fost optima. Au fost bucati de traseu unde depasirile erau dificile sau imposibile.

Dar, pentru mine si coborarea "in gat" si urcarea cu denivelari au fost imposibile; n-am reusit sa le fac pe bicla. :D

Concurs foarte intens. Organizare brici. Draguta chestia cu nominalizarea tuturor concurentilor, asa sa mai vedem si noi astia mai mici cum este sa stai langa cei care inving.

Foarte tare indicatorul de dreapta pentru Maus :)), am ras in hohote cand l-am vazut.

Startul in alergare pana la bicla mi s-a parut foarte inspirat.

Per total am petrecut o zi excelenta.

Extraorinar eveniment, multumesc Vio, echipa lui si ciclism.ro + Ovidiu

A fost o zi superba, priteni buni alaturi, o cursa infernala dar foarte placuta, surprize foarte placute din partea lui Vio, ce pot spune totul la superlativ.

Cred ca Vio va fi foarte greu sa ne mai surprinzi cu ceva la viitorul concurs pe care il asteptam cu drag

Multumesc mult pentru o experienta faina

Un concurs mai mult ca reusit din toate punctele de vedere. Organizare, traseul, vremea; totul de la foarte bine in sus.

Foarte foarte inspirat stabilirea numarului maxim al concurentilor, pe toata durata a celor 200 de minute am avut 2 mari preocupari : sa nu retin " avioanele " pe singletrackuri, si sa nu fiu retinut nici eu.

Pentru tanarul si nelinistitul concurent de la conpet; la prima tura pe singletrack nu e frumos sa tipi sute de metri la concurentul din fata, ca oricum nu o sa se opreasca sa-ti lase egoul tau sa aiba drumul liber; mai ales dupa ce mi-a fost de ajuns din vorbe si te-am lasat, ai inceput sa impingi bikla in fata mea pe o urcare.

Cu scuzele de rigoare, acum am aflat de la echipa de arbitraj ca in timpul cursei concurentul cu numarul 65, de la CS Conpet,tura de 100 de minute, categoria <18 ani, nu a mai realizat bucla la ultima tura, trecand pe sub benzile de marcaj, motivand ca este obosit si nu mai poate.

La finish a ajuns bine mersi si a fost premiat pentru locul 3. Retragem acest premiu si o sa inaintam o scrisoare oficiala clubului Conpet prin care vom solicita returnarea premiului.

Dovadata sta marturia celor 2 arbitrii din punctul de control si timpii pe tura realizati de catre concurentii la categoria <18 ani.

65 Muscalu Constantin :

1: 16:50 16:49.2

2: 15:18 32:06.3

3: 15:01 47:06.9

4: 16:30 1:03:36.6

5: 16:50 1:20:25.8

6: 16:52 1:37:16.9

7: 14:08 1:51:24.4

Acest concurent are interdictie pe viitor in a mai participa la competitii organizate de catre Clubul Sportiv WarpSoft.

Locul 3 revine pitesteanului Motonea Catalin Mihai de la echipa timeXPEDER, care isi va primi maine premiul oficial.

Cu scuzele de rigoare, acum am aflat de la echipa de arbitraj ca in timpul cursei concurentul cu numarul 65, de la CS Conpet,tura de 100 de minute, categoria <18 ani, nu a mai realizat bucla la ultima tura, trecand pe sub benzile de marcaj, motivand ca este obosit si nu mai poate.

La finish a ajuns bine mersi si a fost premiat pentru locul 3. Retragem acest premiu si o sa inaintam o scrisoare oficiala clubului Conpet prin care vom solicita returnarea premiului.

Dovadata sta marturia celor 2 arbitrii din punctul de control si timpii pe tura realizati catre concurentii la categoria <18 ani.

65 Muscalu Constantin :

Acest concurent are interdictie pe viitor in a mai participa la competitii organizate de catre Clubul Sportiv WarpSoft.

Locul 3 revine pitesteanului Motonea Catalin Mihai de la echipa timeXPEDER, care isi va primi maine premiul oficial.

Si pana la urma Nr.65 pe ce loc ramane?

Dovadata sta marturia celor 2 arbitrii din punctul de control si timpii pe tura realizati de catre concurentii la categoria <18 ani.

65 Muscalu Constantin :

Nu am vrut sa nominalizez, dar inca un punct negru pt aceeasi concurent ( nr. 65 ) pentru comportament nesportiv pe traseu... A urlat cam 300 m in spatele meu sa-i las drumul liber pe singletrack ( probabil ca a inchipuit ca o sa ma dau jos-si la o parte ), si cand am lasat sa plece inaintea de ultima urcare a coborat de pa bicicleta in fata mea, neputand aborda catararea respectiva.

Guest
This topic is now closed to further replies.