LucianTheOne

Cvadricicleta

Recommended Posts

Nu inteleg pentru ce are nevoie de doua roti pe fata, in rest pare haioasa pt ca poti purta o discutie si socializa intr-un spatiu bine definit.

Va dati seama ca furcile alea au presiune minima pt ca oricum greutatea e toata pe spate.

Io vreau una cu 4 locuri, sa pot Imagine postată pe bancheta din spate.

• Upvote 1

Nu inteleg pentru ce are nevoie de doua roti pe fata, in rest pare haioasa pt ca poti purta o discutie si socializa intr-un spatiu bine definit.

Va dati seama ca furcile alea au presiune minima pt ca oricum greutatea e toata pe spate.

Posibil pentru stabilitate. Quad e mai stabil decat trici. Si la ATV din cauza asta au fost declarate ilegale cele cu 3 roti, erau pea multe victime.

Adica erau prea multi bizoni care forjau mai tare decat puteau sa le tina cu rotile in jos :P

Dar intr-adevar, e mai stabil cu 4

Mie imi place si varianta asta. Cred insa ca este destul de greu de construit. Oricum sunt dispus sa investesc in asa ceva.Merita toti banii !!!

Imagine postată

Lucian, mai am cateva poze mai detaliate. Ce zici cu o finantare adecvata te incumeti sa o construiesti?

oare unde gasesc o bicla de-asta cu 4 roti si multe scaune de vanzare???pot merge cu ea pe sosea,prin oras,fara a avea probleme cu politia?!?!vreau ceva original,nu handmade.ca ma gandesc sa mi-o modific pe urma eu...daca gasiti ceva de vanzare prin tara,dati va rog un PM.mersi mult,si..bafta!

vreau sa mi-o fac Taxi sa car Doamne frumoase si tinere pana la padure...ca pe asta merg cate 3 deodata!!!tandemul e prioritatea.si o bicicleta orizontala..ca m-a prins flama,.si bani este!dar nu ma grabesc ,ca vreau sa imi iau ceva deosebit!

Mie imi place si varianta asta. Cred insa ca este destul de greu de construit. Oricum sunt dispus sa investesc in asa ceva.Merita toti banii !!!

Imagine postată

Poza e facuta in Grecia right?

Biciclete cu 4 roti dar 2 locuri exista niste scheme ceva? Tare mult as vrea sa-mi construiesc una sau sa cumpar una dar la un pret rezonabil,pt ca am cautat pe net si preturile mi se par exagerate rau....1000Euro??? Eu zic ca e exagerat de mult....as fi dispus sa dau 500Euro dar sa merite...Daca stiti de vanzari de genuu sau daca va constrii care din voi asa ceva sau dak aveti si vreti sa o vindeti, nu ezitati sa ma contactati..uita-ti aici ID-ul meu anghel_nicolae11@yahoo.com

In Romania nu ai voie cu 2 remorci fara autorizatie speciala. :)

Valabil la orice vehicul.

lasa nea... ca am vb acum 3 ore in rahova un tip pe un MTB... no name.. cu suspensie pe toate axele pisibile:)) sus jos.. stanga dreapta... fata spate... oblic..perpendicular... paralel... tangent.. cotangent... ce vrei u:))) dar cu o super remorca:X facea show pe oriunde trecea:P un troler (neinchis total) plin cu haine legat cu o sarma de portbagaj:))) asa ca... remorci sa fie.. autorizatii canci:P

(din pacate nu am apucat sa fac poze.. eram in tramvai pe sensul invers de deplasare a biciclistului)

Ai spus cuvantul ala cheie... nea...

O super remorca. Eu ma refeream la remorca dupa (+) remorca dupa tragator, cum e in imaginea de mai sus. :)

Frumoasa jucaria, dar cam scumpa, 6800 de dolari e o suma!