Recommended Posts

Va prezint si eu achizitia facuta in urma cu 2 luni de zile.

Imagine postată

Eu l-am luat cu scopul recuperarii medicale. Este pentru copii dar are cadrul reglabil asa ca se potriveste si pentru persoane scunde.

Cumparat de la Ambringa din Budapesta. Ii recomand si eu cu incredere :)

PS Il puteti vedea prin Bucuresti

Bravo Alex :) dupa ce te pregatesti putin te asteptam la cateva ture ! Bafta si sanatate maxima !

E prea bine :D , promit sa ne vedem intr-o zi cat mai curand sa-ti vad si eu scula, arata super.

Acolo in fata vad ca mai are o gaura pentru fixarea angrenajului ? Cat a costat ?

Foarte tare scula. Dar a costat ceva.

A costat... Dar deja se văd progrese. Asa ca nu mai contează preţul. E adevărat ca a fost nevoie de o campanie de strângere de fonduri...

cat ai dat pe bicicleta?asa,de curiozitate...sunt si modele mai mari?!?!

Pretul l-am mentionat mai sus. Modele sunt diverse, de toate dimensiunile. Siteul producatorului este www.hasebikes.com

Ma tot chinui de cand l-am luat sa gasesc o oglinda care sa se potriveasca. Chiar nu ma pot uita in spate dupa masini asa ca e cam nasol. are cineva vreo propunere?

Da, la mag de pe strada Lanariei gasesti la mag biciclete :) 15ron, se baga in ghidon

In ghidon adica in teava? Nu merge :) Din cauza formei ghidonului as sta cu mana peste ea. (Am vazut oglinda la MosIonRoata)

Cauta (sau in lipsa, confectioneaza-ti) una pentru casca, s-ar putea sa fie cea mai buna optiune avand in vedere posibilitatile limitate de montare de pe triciclu.

Am impresia ca e si un topic dedicat temei.

Atunci .. asta-i viata :P

Glumesc.

Un alt posibil loc de prindere imi par manerele alea mici de langa scaun, in caz ca gasesti o oglinda cu tija suficient de lunga incat sa "vada" pe deasupra rotilor spate (si cu prindere tip colier, nu bar-plug).

Pentru asta ai putea incerca sa cauti si vreo ieftinaciune de oglinda de prin bazar/talcioc/obor, d'astea am vazut sa aiba tija mai lunga. Posibil sa trebuiasca si in cazul asta facute niste modificari :)

Am vazut pentru casca, dar nu port. Si de altceva nu am de ce sa prind.

Poti sa ti-o prinzi de o ureche :D

Cred ca la bicla ta s-ar putea atasa o oglinda pe axul rotii din fata.

E cam departe axul. Cred ca cea mai ok varianta e cu o oglinda rigida care se prinde cu clema, si s-o prind de manerul de langa scaun. Desi s-ar putea sa fie nevoie de modificari.

Eu nu imi dau seama de ce nu poti s-o pui in capatul ghidonului dar ma rog....

Dai un ciocan in manson, se decupeaza exact capatul si bagi nuca aia de la oblinda, evident pe stanga ! :)

Nu stau cu mainile intinse pana la ghidon. Ci indoite. Practic tin de partea de jos a mansonului. Cand o sa vezi o sa intelegi :P

Asa, nu te lasa, incet dar sigur iti va folosi scopului pt care ai luat-o si in plus vei capata ceva conditie fizica pentru ture mai lungi :)

Duminica am mers cam mult prin noroiul de langa sosea si mi-a blocat frana de pe roata dreapta. Azi am fost cu el la Mos Ion Roata si mi-a curatat-o desi avea destul de multa treaba tipul :) Va recomand macar sa-i vizitati :)

Mda. Pe sistemul "vreau si euuuuuuuuuu" cineva importa trikeuri Hase in romania. Sunt tare curios de preturi. Cine e curios sa-i contacteze: www.hase.ro