Dan71

Intrebari amuzante

Recommended Posts

facea misto de voi...

Mai degraba de el insusi... Si mai trist e ca nu isi da seama

Bravos nene!

io pui linku' și matale-ți tragi plusurile =))

Tare asta, acum am vazut. Hai ca ti-am dat eu un plus inapoi :))

Eu l-am intrebat pe unu' de la un magazin cu ce furca e echipat un model de MTB(unul expus p-acolo).

Si mi-a zis ca are furca de firma :)))))

• Upvote 5

eu am fost intrebat de cateva ori : da`de ce ai saua asa de sus ridicata ca tu nu esti prea inalt.....ce , ajungi cu picioarele jos daca e asa ? :))) si mai sunt intrebari enervante de la "inteligenti" de genul : he he n`ai avut bani de cauciucuri de iarna?,de ce mergi cu bicicleta, n-ai bani de masina? ti-ai platit locul de parcare ?.....ai alarma bah ca sa nu ti-o fure?ooooo esti ecologist?de ce nu mi-ai zis bah mie ca-ti aduceam eu bicicleta mea , e adusa din afara are coarnele normale,are niste cauciucuri groase frumoase , are suspensii,si 21 de viteze ....ti-ai luat vechitura asta, , a mea a costat cam mult ,5 milioane, da` merge frate.......  plus ca de fiecare data cand apar fara bicicleta : unde-ai parcat bah bicicleta?

Ma cam bat de intrebarea asta: "Ai cauciucuri de iarna pe ea?" :)). Intr-un fel am, adica gume de ciclocross, care merg decent pe zapada, nu am derapat niciodata cu ele, bine, nu cu viteza mare.

si eu le am pe cele de ciclocross dar intrebarea e pusa de multe ori la misto:)))  de obicei zic ca da , cu niste cuie  mari , si am si o lama atasat in fata sa dau zapada:))) dupa asa intrebare asa raspuns

Asta iarna ma duc cu masina in service sa schimb o bujie incandescenta (la diesel). In timp ce o insuruba in motor, geniul zice:

Mecanicul: Da...cum face? merge inecat?

Eu: !@#$%#^   E diesel, frate.

M: da, da, stiu, da zic ca merge inecat ca merge in trei.

E:merge in trei ce, ca la diesel aprinderea e prin compresie. Tu schimbi o bujie incandescenta

M:A, da....Gata!! am terminat. Ia da-i o cheie, vezi daca o ia acum.

E:omule, motorul merge de o ora, e cald, sigur o ia, nu aia era problema, ci DIMINEATA, pe frig. 

M:e normal sa plece mai greu pe frig

• Upvote 6

Azi am fost intrebat din nou la intrare in Barbulesti de catre un tigan la vreo 18 ani, in caruta, de unde vin. Intrebarea asta cred ca am primit-o de cateva sute de ori de cand m-am apucat de pedalat. A doua intrebare extrem de stresanta pe care o primesc mereu e cat costa bicicleta. Discutia incepe diferit dar se termina mereu la fel:

" - Mda, frumoasa bicicleta. Si cat costa una d-asta?

- Pai costa ceva, in jur de atat ... !

- Ba, tu esti nebun?! Pai cu banii astia iti luai masina! Ce dracu' face asta de banii astia? De ce nu mergi cu scuteru'?! "

Si apropo de presiunea din roti la cursiera: de mine rad si acum oamenii simpli cand le zic ce presiune bag in roti.

• Upvote 1

Intrebare legata de regulamentul unui concurs:

"Si.., avem voie sa ne ridicam din sa cand pedalam?"

• Upvote 2

Si apropo de presiunea din roti la cursiera: de mine rad si acum oamenii simpli cand le zic ce presiune bag in roti.

Si la multe vulcanizări se uită ghiolduș daca le spui ce presiune trebuie în roți.

"in al doilea rand daca mergi peste 20 km de ce nu ti ai luat o cursiera?"

Mie mi s-a parut amuzanta intrebarea :)).

• Upvote 1

Nu este intrebare amuzanta ci raspuns idiot dat de un vanzator de la un magazin "consacrat" din Bucuresti, magazin care intre altele a  echipat cu biciclete la preturi "promotionale" lotul de national ciclism care exista doar pe hartie.

Domn in varsta care se vedea ca are experienta in ciclism intreaba: "Baieuri aveti?"

Vanzator: "Aaa, baieuri nu se mai folosesc de muuult ca erau grele, cu cauciucuri pline. Acum se merge pe anvelope cu camera ca sunt mai usoare."

Domnul in varsta se uita cu compatimire la vanzator si dandu-si seama ca discuta cu un imbecil pleaca fara sa mai zica nimic.

• Upvote 4

"in al doilea rand daca mergi peste 20 km de ce nu ti ai luat o cursiera?"

Mie mi s-a parut amuzanta intrebarea :)).

e perla unui coleg forumist:D am vazut si eu acuma:))

De specificat.. un coleg se da pe Dhs chupper de 26 si se vaita de pozitia care o are pe bicicleta:P  prea aplecat...

omul cu ""in al doilea rand daca mergi peste 20 km de ce nu ti ai luat o cursiera?"  ii raspunde...

ca asa iese comica de 2 ori:P 

Zilele trecute,  faceam pauza mai multi biciclisti ..... cand apare un copil si intreaba:

Copil - Voi sunteti biciclisti ????

Eu - Nu!

Copil - Aaaaaaaaa, ........ voi doar mergeti cu bicicletele ?????

Eu - Da!

>-)

• Upvote 3

Acum cateva zile,la Petrom-ul de pe Brancoveanu,am fost sa-mi umflu rotile.Prima data am vrut sa ma duc la o vulcanizare dar am mai vazut o fata cu bicla care si-a umflat rotile acolo si m-am dus si eu.Dialogul cu tipul de-acolo:

-Salut! Baga-mi si mie 3 bari in asta de pe fata si 3 p-aia pe spate.

-3 bari???? (tipul era deja asa 3403615700_5a1e471bc0_m.jpg )

-Da,3 bari in fiecare.

Dupa asta,tipul cu aceeasi fata imi da mie pistolul ala (cred ca asa se numeste).

-Baga tu ca daca explodeaza??

-Bine,da-mi mie!

Dupaia il vad ca se indeparteaza si mirat se uita cum umflu rotile.Dupa ce termin:

-Dar n-ai bagat cam mult??

-As putea sa bag mai mult (max. 4,5 bari) dar dupaia ma doare fundul la gropi.

Si am plecat.Tipul ramasese cu aceeasi fata,cred ca se ruga sa nu-mi explodeze vreo roata :)).

• Upvote 3

Madaline, ti-am mai zis vreodata ca esti un pustan? banuiesc ca da.

cand vrei sa te distrezi, vii tu frumusel pana la mine, asta daca poti sa traversezi Bucurestiul si-ti dau si eu cursiera mea sa mi-o umfli si mie (undeva pe la 10 bari) iti dau eu bani de vulcanizari sau alte benzinarii si distractia o pastrezi tu, ca eu sunt satul de ea.

• Upvote 1

Daca tot ii umflu rotile pot sa ma plimb cu ea?

o intrebare de azi : "baiatu` daca tot te dai asa sportiv de ce urci bicicleta cu liftul?in blocul asta nu se intra cu bicicleta ca murdaresti peretii"  eu : " doamna stau de un an aici si nu e nicio urma pe FAIANTA de pe pereti "  ea : " da,da`strici liftul si noi nu platim liftu ca sa il strici dumneata ! de ce nu urci pe scari  , ca esti tanar?" "doamna dumneavoastra urcati pana la etajul doi cu liftul ...eu sa urc pana la 8 cu bicicleta-n carca?"  raspunsul EPIC : "blocul asta nu este pentru biciclete! " pabam , m-a inchis, sah mat  :)))))

revin cu o completare a povestii.... acea doamna , cu intrebarea  , a mai strans 2-3 "fete" care au influentat  3-4 "flacai " si au facut un club :U.B.C.U.C. (uniunea bosorogilor care urasc ciclistii). Tot clubul impreuna cu  restul blocului (hipnotizati ca altfel nu-mi explic de ce se  exteriorizau asa)  au facut o sedinta  de proprietari  in scara blocului ...iar eu , neatent , intorcandu-ma de la munca, am intrat in mijlocul lor:))))))....o experienta deosebita....a fost de ajuns semnalul :"uite domne , spunetii lui ca e aici ce ne spuneti noua !!" si au inceput ca gastele pe dude( ca sa nu zic muci ) "bai baiatule noi ne-am luat de la burta ca sa platim liftul" "baiatule asculta-ma pe mine macar azi e mai bine pentru tine daca urci pe scari" " ba eu pun mana pe un cutit si intru la puscarie " " bah pleaca baH ca noi aici vorbim lucruri importante nu ne arde de bicicletele tale" " daca nevasta mea ramane blocata in lift si trebuie sa bata cu pumnii in usi , se murdareste de cauciucurile tale....."( asta a fost un argument ..... genial ... ) eu am ramas 5 minute ca sa se racoreasca ,in ideea ,ma...sunt oameni se descarca apoi pot si eu sa le explic , omeneste ,si vor vedea ca nu am cum sa fac rau liftului ...pentru ca doar partile cu cauciuc ating  peretii...nici gand ... " de ce nu urci domnule pe scari , ca esti tanar , liftul e pentru batrani, si oameni cu nevoie" eu: "pai stau la etajul 8....arat eu mai facut dar ma indoaie pana acolo si ghiozdan in spate (de la munca) si bicicleta .." ei:" domnule liftul nu e facut pentru biciclete , daca vrei sa mergi cu bicicleta de ce nu intelegi ca trebuie sa urci pe scari" o baba: " da , da, sa stiti ca eu l-am vazut odata si cu o prietena cu bicicleta, cum coborau pe rand(sotia mea....)"  ....cand am vazut ca nu e cale de intelegere am zis " deci dvs vreti ca eu sa nu mai bag bicicleta in lift " " daaaa!" bine pai facti-mi loc( se dau laoparte , se face un culoar iar eu ma indrept catre usa cu ideea de a intra prin spate ca sa urc  cu celalal lift,  iar apoi sa traversez prin pasajul dintre scari ,la etajul 8)" Pai ce faci , nu urci pe scari? " Nu!ma duc sa ma plimb ,ca pe scari mi-e frica sa urc ca-s caini  la etjul 2 si la 5 ....si sunt destul de agresivi..."    o "tanara" : "daa.. si se intoarce la 10 noaptea cand noi nu mai suntem aici si urca tot cu liftu"l:))))) per total ce mai de prost gust situatie in care am fost tras...trgicomic:)

Ar trebui sa te doara in pix de ce spun ei daca nu au dovezi ca tu murdaresti liftul si ca-l strici.

vasile88, eu in locul tau le spuneam sa faca o hotarare a asociatiei in care sa mentioneze ca tu nu folosesti liftul si in consecinta, nu platesti nici curentul aferent functionarii lui si nici eventualele reparatii. Batranii astia sunt in stare de orice, inclusiv de a te lasa in pace, numai sa nu fie nevoiti sa scoata bani din buzunar.

• Upvote 1

pai am de gand sa ii ignor si sa fiu lafel de pertinent ca pana acum si in cazul in care vreunul tot insista agasandu-ma ,depun o plangere la politie ca sa nu mai aiba dreptul legal sa se apropie de mine ,iar in cazul in care vad ca devine badaraneasca rau situatia  le zic sa faca acea cerere de care vorbeai ...si urc cu biciclul in carca daca chiar scot hartia respectiva... la urma urmei cat de greu poate sa fie , o iau in spate ca are max 10 kg:)))  cu ocazia asta mai si slabesc....sau ma mut pur si simplu :)

@ madalin96 : pana acum m-a durut fix in pix , dar a fost putin cam surprinzator sa vad 30-40 de oameni inghesuiti  intr-o scara  , care rageau niste lucruri lipsite de sens si cu care nu te puteai intelege....., un singur domn  la vreo 35 de ani a zis:  nu va suparati , am si eu o intrebare .....se anume se intampla cu liftul daca urca cu bicicleta ?ca nu prea inteleg de ce va deranjeaza !:))))) cat pe-aci sa fie linsat de o duduie:)))