thesilentbike

Pareri Rockrider 6.3

Recommended Posts

@sole.eu am gasit sh la 500 euroi un rockrider cu sram x7 la concurenta cu un giant cu deore,cam pe acelasi palier.am mers pe rockrider cu sram x9 furca shock rox cu autoblocaj pe ghidon,amortizor cu aer,hidraulice magura,cam 13 kg,mi-a placut,o are amicul meu,eu ma dau cu acel entry level shogun cu 3kile mai gras si cu frine pe cablu.la coborire pe stincaraie in baiului,am fost singurul calare,restul cu bicle mai performante,pe linga...d-aia zic eu ca depinde si de calaret.am dat peste atitia fitosi pe forum cu bicle super dar...nema putirinta.ps.in 1972 aveam 22,prima mea semicursiera,sputnik rusesesc,25 kile in viu...la babele de la giurgiu,calare...asa ca sa nu vina fitosi pe forum sa-mi zica ca nu stiu sa scriu la 60,sa urcam dichiu si omu si la urma sa vorbim.;la comana la cursa in 23 oct2010,cu tancul meu,basca 5 kile in rucsacel am lasat multi fitosi cu bicle mult mai performante,in urma,giant,cube,specialized s.a.ps.ca nu sunt laudica,la forum pe alpinet am zis ca la 60 cocot stinca ca unul tinar,mircea ordean ,un nume in alpinism s-a convins pe viu cam ce pot,a se vedea articolele lui despre turele noastre in malin,ripa zapezii,urzica.poze pe picasaweb.google.com/oldrocker1950 articole pe alpinet.com la multi ani tie si tuturor indragostilor de munte,de bicla,de sport in general!

Sincere felicitari pentru performanta.

Dar asta nu face textele tale mai putin obositor de citit, de aceea ti s-a atras atentia ;)

• Upvote 2

Sincere felicitari pentru performanta.

Dar asta nu face textele tale mai putin obositor de citit, de aceea ti s-a atras atentia ;)

multam de observatie!sa sti ca sunt foarte receptiv,asta este,pe bune,una din calitatile mele.nu tin nasul pe sus,daca am ceva de invatat,invat,sunt receptiv la nou.fi-miu,tinerel ca voi mai imi zice cite odata"tata,esti ...varza"zau daca ma supar,iau de la voi tot ce e nou,asta e un secret al "tineretii mele".sa citez iar din mircea ordean:citi din voi la 60 o sa mai catarati sau o sa pedalati cum o fac eu acum...nah,ca ti-am dat si tie tema de meditat.ps.am fost obositor in comentariul meu?multi,multi ani cu bucurii si cele doritein 2011!de la unul...nascut mai devreme.

@bicicleta tacuta.multi ne-am dat cu parerea,am si intrat in polemici...cordiale.tu,alegi ce vrei dupa vorba veche,e frumos ce-mi place mie,nu tie...bugetul de austeritate are si el un cuvint greu de spus.fie ca 2011 s-ati aduca ce vrei tu nu ce chibitam noi pe aici.la multi ani!

• Upvote 1

1. vezi ca pe forumul asta produsele de la decathlon( ca si dhs) sunt vazute mai prost decat sunt ele in realitate. daca se spune ca sunt proaste, de fapt ele sunt pe la mijloc cel putin. de pilda corrado a spus de piese ca sunt cele mai proaste de pe piata. bun. daca sunt cele mai proaste de pe piata, atunci cum sunt cele de la dhs, first bike sau rich bike?! mai sunt exemple destule dar vreau sa ma culc.

2. nimeni nu poate sa iti spuna tie ce ti se potriveste. ai vazut si tu. ai spus ca vrei full suspension pentru ca ai probat hardtail si nu vrei in ruptul capului.ti s-a zis sa iti iei hardtail. ce sa mai zici... spui ca vrei in 20mil si iti da link cu 37mil...

daca ai banii astia si nu ii dai cu sila nu cred ca o sa fii dezamagit. de rupt in doua sigur nu o sa se rupa. am tras eu mai urat de un dhs si uite ca are vreo 4 ani. daca ala nu s-a rupt(si merge ca la inceput) care na... e dhs... atunci tu nu o sa ai probleme cu 6.3-ul.

mare grija pe forumul asta. aici majoritatea sunt cei care beau carlsberg la 4 lei ca tuborg la 2.5lei e teapa. sigur te fura undeva...

• Upvote 1

Deja-vu. Posesorii de biciclete ieftine si dovedit proaste (DHS, Btwin si altele) percep orice critica adusa acestor producatori ca pe un afront personal. Se pleaca de la niste sfaturi pertinente in legatura cu o bicicleta si se ajunge la o discutie despre bani si caractere.

TOPIC INCHIS.

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.