Sign in to follow this  
BLUE

La sfarsitul lunii mai sau inceputul lui iunie pe Trans

Recommended Posts

Am anuntat acum cateva luni intentia mea de a merge pe transfagarasan in perioada anuntata in titlu. Atunci s-au anuntat cateva persoane (Sigmund, Krupp si Luky007) Innoiesc acest anunt si sper ca cei mentionati sa nu se fi razgandit :D

Krupp a propus sa mergem cu trenul pana la Brasov, de acolo pe bicle la Cartisoara unde vom petrece prima noapte. In ziua a 2-a urcam pe trans pe versantul nordic si coboram tot pe acolo inapoi si ne intoarcem cu trenul la Bucuresti.

Sper sa fim cat mai multi. Data exacta o hotaram de comun acord. Cine vine?

Cine vine?

Eiiii,acum e acum.Unu are un botez ,unu o cumetrie ,unu o pune de o eclipsa ,si altul se da cu cutremurul.Ar mai fi motivul ca bicicleta mea e prea mica ,sau prea mare dupa caz ,sau ca este o etapa importanta de vazut la TV.

Daca era o oala cu sarmale ,se adunau o gramada .Na ca i-am enervat si poate vin toti.... :oops:

(deci daca vii cu sarmale ,eu vin....si bere :wink: )

Daca-i musai...In foi de varza sau de vita de vie? Cu smantana sau cu iaurt? Ti-ajung 6 sarmalute? (cam atatea incap intr-un borcanel) Iar berea ti-o dau la munte! :D Vezi? iti creez toate conditiile necesare urcarii transului! Deci cand esti liber?

i`m in abea astept dar va zic de acum cu o singura conditie....sa nu includa ziua de 1 iunie pt ca am examen auto, in rest vin cand vreti voi..abea astept

Conditia cea mai importanta este vremea.Daca se anunta un weekend fain nu mai stam -zburam.

da man io am zis de la inceput ca sa nu se speculeze ca am botez, cumetrii sau fac sarmale:D ca pe 1 nu pot oricand altcandva inafara datei asteia vin cu cea mai mare placere ba chiar deabea astept

Eu va propun sa mai asteptati pana pe la jumatatea lui Iunie. Nu de alta dar nu prea merge cu bicicleta daca este un metru de zapada :wink:

EU vin oricand se face tura.

Va propun alt program

Veniti vineri la Sibiu.

Sambata facem Sibiu - Balea.

Duminica facem asa de relaxare un Sibiu - Paltinis dimineata si la ora 3 hopa in tren si plecarea spre casa.

vorba lui Ovidiu, mai bine cand pleaca zapada de pe sosea.

daca va hotarati ptr varianta din Brasov, Cartisoara chiar va rog sa scrieti pe forum din timp am veni si cativa din Sf Gheorghe / Covasna.

oricum suna interesant si propunerea lui Ovidiu

Eu pe 19 iunie plec dn tara si ma mai intorc in octombrie asa ca daca nu merg acum pe trans abia in 2008 mai am sanse :?

Na voi organizati ca eu vin oricand.

Nu pot rata intalnirea cu Basso :)

am Inteles aluzia http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif dar sti ca nu sunt ofticos,tot sper sa faci pana la deal http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

pai apoi man,la mine nu se pune problema cand vin,ci de cate ori,si pt ca BLUE nu poate altadata,am sa vin si cu el,ca na,prietenii la oase rupte se cunosc http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Momentan se poate urca in conditii bune,doar pana la copertinele da la piatra alba."Aveti putintica rabdare,stimabililor!" http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif Zapada se topeste vazand cu ochii.(cam 5cm/zi )Nu mai e mult si se deschide transul.Adoua jumatate a lui iunie. :wink:

Pedala usoara!

Blue....

Am studiat calendarul si propun weekendul 8-10 Iunie.

Il iei de urechi pe maestrul Krupp, pe florin si alti mafioti de Bucuresti si va lansati.

In functie de programul vostru ma modelez si eu si o gasca de timisoreni.

Aia din sibiu vin oricum ca de nu le rup picioarele.

Daca apare si Doruk cu cativa ficiori suntem deja o turma de nu e destul de lata soseaua pt noi.

Cum suna?

Din punctul meu de vedere suna foarte bine! Sa auzim ce zic si ceilalti flacai bucuresteni. Mai este fix o luna pana atunci deci Transul o sa arate mult mai uscat decat acum. Plus ca mai am o luna la dispozitie sa ma antrenez..cu atatia mafioti pe acolo...nu o sa am viata usoara :?

Nu te antrena prea mult ca locul doi e rezervat pentru Basso :( :( :X

Salut,vream sa va anunt ca drumul care duce din Brasov spre Sibiu este in renovare ,asa ca exista semafoare multe si nu v-as indica sa o luati din B

V pe bite

:X

lasa man ca e bine si locul 2,atata vreme cat nu scapi de mine e ok :wink:

vezi ca vin cu noua 'arma anti Ovidiu' :(

Ce doctore o sa fim asistati ? vine si televiziunea?

WOOW o sa fim vedete :D

:o

Nu credeam ca sunt mai dementi decat noi astia din Sibiu.

Nu pot sa spun "bravo lor" pentru ca au riscat destul de mult ca sa faca chestia asta.