krupp

TURĂ LA POLUL SUD CEL VITREG

Recommended Posts

Am vrut sa fac si eu o tura din asta, dar am calculat cate graunte trebuie sa car pentru porcusori si nu e fezabil. Trebuie cel putin trei seturi de pannier-e numai pentru graunte.

• Upvote 1

de băut nu mai beau decât apă chioară, că am avut nişte incidenturi groaznice la băutură, mi-au furat unii tălpile de la ciubote şi pedalele de la singăl, aşa că nu mai beau, vreau să fiu vigilent, că vigilenţa eternă e necesară, aşa am auzit eu de la un mare sfânt pe care îl calc de câte ori deschid călindarul creştin ortodox cu duminica primă zi în săptămână. deci băutura nu va mai face casă bună cu mine şi nici nu-mi va mai fi tovarăşă prin peregrinările mele cicloboemice.

• Upvote 7

Sa nu uiti busola! Cica de regula busolele arata nordul, tu sa ceri la magazin o busola care arata sudul, ori sa intrebi vanzatoarea daca poti sa o ti invers ca sa gasesti unde e sudul... ( :rolleyes: )

• Upvote 3

nu-mi trebuie busolă, mă orientez după muşchii mei.

Eu cred ca te mananca pielea bade krupp:)

• Upvote 3

Deci din momentul asta krupp tu iesti idolu meu! :D

Nu mai plec in concediu si-ti dau bani tie, ba chiar am sa lucrz in concediu ca sa strangem mai multi bani, pentru ca expeditia ta sa reuseasca, iti dai seama cat de mult ar ajutata tarisoara noastra draga si scumpa? puoate am iesi si din criza si ne-ar primi si ieuropeni in spatiul ala al lor... da' hai ca ma intind. Nu uita sa-mi trimiti contu' pe privat. Succese nebanuite!

• Upvote 2

chiar vroiam să-ntreb... nu ziseși nimic de sponsorizări.

Dă și tu un cont să băgăm banu' în el că pt. o asemenea tură/expediție ciclosudică merită să rupem de la gură.

Care gură a rămas căscată la aflarea veștii ăsteia...

Deci UAU!

• Upvote 2

@krupp Barbate te-ai scos. Ma iei si pe mine si platesc eu cazarea si masa, iar ca sa nu ramii dator, poti lucra in timpul verii la o ferma de pinguini.

Nu m-as mira sa gaseasca si sponsorizare, ca Romania e tara tuturo posibilitatilor. Prezentarea turei e facuta cel putin cu mult talent desi este cam ironica la adresa unui coleg de-l nostru de pe forum. Krupp este plin de talente oricum. Ai un + si de la mine.

• Upvote 2

Ce ma preocupa este, de ce iti trebuie porci de ambe sexe ?

Vrei sa te uiti la orgii, in noptile geroase ?

atâtea răspunsuri şi nicio ofertă de porcuşor, nici măcar o coadă, o ureche. rog să revenim ontopic, altfel nu mai postez nimic o grămadă de luni.

"Vrei sa te uiti la orgii, in noptile geroase ?"

Atentie ca pe la aia noptile dureaza juma' de an, adica 6 luni... 26 de saptamani... 182.5 zile... Pai, ori suntem exploratori ori nu mai suntem?

• Upvote 1

In sfarsit un topic serios !

Facand comparatia cu tensiunile de anul trecut, cand din momentul in care majoritatea bicicletelor erau la "pastrare" iar posesorii au tabarat pe forum sa isi rezolve "problemele", pot spune ca acest an a inceput bine.

Face cineva traseul sau mergem la noroc? :rolleyes:

krupp-ule, nu te pot ajuta cu porcuşorii, dar, în speranţa că cineva bun la suflet te va ajuta şi pe tine(că meriţi!), să ne comunici data întoarcerii. O să vorbesc cu vreo 2,3 televiziuni comunale şi nişte ziare ca să-l întâmpine la sosire pe marele ciclo - Băi! Nu ţi-ai ales o poreclă http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif Care eşti tu? http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/mellow.gif

cu voia dumneavoastră, ciclo-bau-bau să-mi fie numele.

Bre, tu faci misto de noi... Incearca ceva mai serios gen "Amundsen Dâmbovițensis"!

ma de porci dai greu acum ca s-o taiat toti. Cu o sunculita sau un soric te ajut eu...daca nu te trage macar tine acolo la burta.

ok, aştept propuneri. variante bune ar fi cele care conţin "porcuşor", "bau-bau", "vitreg", "powerstrong".