Dani'malu

Anunturi in Marketplace

Recommended Posts

... da' imi este o lene sa le pun separat ....., in fine asta e!

Care e smecheria cu pusul unui anunt la Marketplace ?

Vreau sa pun un produs dar imi spune ca:

Oops! Something went wrong!

Trebuie sa atasezi minim o imagine la anunt

[#10CFDM2012]

Daca vreau sa adaug imagine, pauza:

You can upload up to 0bytes of files (Max. single file size: 500KB)

Am pus link cu poza in anunt, degeaba :(

Nu vezi ca am limita la 0 bytes ?

eu stiu ca pe forum poti incarca pana la 500 kb, asta e limita forumului, dar in market place poti incarca poze, cate vrei, dar sa nu depaseasca 500 kb (adunate).

daca nu merge mai sterge din cele de pe forum, ce sa-ti zic, daca nu ia o bere rece, las-o la congelator juma' de ora si dupa ce mai conteaza ca nu poti pune un anunt in marketplace, oricum nu se mai vinde nimic aici.

Mă uit peste vreun ceas jumate, când ajung acasă...

...ce mai conteaza ca nu poti pune un anunt in marketplace, oricum nu se mai vinde nimic aici.

Subscriu. 

Și mai zic și: păcat.

Ș-am zis-o și cu multe alte uocazii  ;)

• Upvote 2

You can upload up to 0bytes of files

Mai poți face upload la 0 bytes pe forum. Deja în postările tale ai aproape 3,5 MB în 6 fișiere, depășind limita de 500 kB per user, așa că nu mai poți încărca alte fișiere până când nu ștergi din cele vechi.

Atașamentele tale le găsești aici: http://www.ciclism.ro/forums/index.php?app=core&module=usercp&tab=core&area=attachments

Dacă 500 kB/user ți se pare puțin, gândește-te că la acest moment avem peste 1 GB de atașamente ale userilor de pe forum, ceea ce mi se pare foarte mult pentru un forum care nu are ca obiectiv file sharing și plătește scump traficul făcut. :|

Recomandarea e să atașezi poze la o rezoluție acceptabilă (800x600 și 100kB fiecare ar trebui să fie suficient), iar dacă e nevoie de mai multe să le pui într-un album pe imgur și link în anunț. Când anunțul a expirat, poți șterge și pozele din profil.

Ba nu! Sunt pozele mele!... Jur! :D

Poate ar fi bine de explicat frumos, e link ce duce catre continutul utilizatorului inregistrat care il acceseaza, oricare ar fi acela.

LE: de mistouri sunt satul

Tare ! Mersi @@puterfixer pentru initierea in tainele forumului. Asa-i cand nu cunosti produsul, te faci de kko. Promit ca data viitoare imi fac lectiile :)

Chiar uitasem de atasamentele alea.

:D Pățăști. Aș vrea să pot crește limita aia de vreo sută de ori, da' cât timp serverul e într-o țară bananieră unde traficul se plătește, e cam nasol.

Ai formulat constatarea.

Care este întrebarea? Dacă îi facem parastas?

:)

• Upvote 5

Poate pe-ala de trei ani, ca restul s-au facut :D

Păi asta este viața. Vezi că există un website românesc de ciclism renumit pentru marketplace-ul lui. Este renumit și peste hotare, poliția și cicliștii căutând acolo de fiecare dată când dispare un număr mai mare de biciclete. Noi am ales să spunem nu acestui tip de "marketplace".

• Upvote 6

Nu se mai pot posta anunțuri de cumpărare în Marketplace ? Sau nu văd eu bine... :D