Dani'malu

Anunturi in Marketplace

Recommended Posts

Linkul de profil din Marketplace arata datele lui dan.disa daca nu esti logat.

Nu cred ca e o problema foarte serioasa dar de obicei erorile de genul asta sunt simptome ale unor buguri care pot duce la consecinte grave.

[eliminat date personale ale respectivului]

Mhhh, cam ciudat. Incerc sa vad de la ce se intampla si sa elimin problema. Momentan ti-am editat postul si am scos poza si link-ul, ca se vad totusi datele persoanel ale respectivului.

Sal.Imi cer scuze daca nu postez unde trebuie , dar as vrea sa stiu si eu de ce (inca) nu pot posta anunturi in marketplace,am inteles ca am fost suspendat o perioada,cand expira aceasta suspendare ? Trebuie sa atasez o poza cu factura la anunt sau sa i-o predau clientului.Va multumesc.

Salutare.

Incerc sa pun un anunt la MarketPlace si nu reusesc. Logat sunt, vechime am, postari peste 200, cazier forumistic n-am si apas butonul ADD NEW ITEM care ma duce la Profile Details unde completez absolut toate campurile cu date reale (sper sa nu fie publice pentru oricine vede profilul meu, nu mi se pare corect), dupa care apas Update - sunt de acord sa "fac actiunea" respectiva. Si mai departe?

M-am gandit ca se intelege ca nu pot adauga nimic la MarketPlace daca am postat doleanta mea; chiar daca am updatat profilul, conform cerintelor, am apasat din nou butonul ADD NEW ITEM si apare mesajul: "You MUST complete your Profile before adding any items to database".

Rog, totusi, ca cineva din staff "sa ma lumineze" daca se poate, cand se poate.

Multumesc.

Am instalat Mozilla Firefox si este ok acum.

Multumesc.

Buna nu miai raspuns la mesaj si in plus mie imi apar datele personale

pe acest sait cu numele meu dan.disa,daca nu esti logat doresc sa stiu cit timp sint blocat pe acest sait pentru ca vad la anunturi de 1 an si ceva cu aceiasi vinzatori cu aceleasi biciclete si aceleas piese diverse ei nu pomenesc de factura sau alceva care este problema nu inteleg: rechinul11,

LucianTheOne,AXE,si multi alti au cite 3,4 anunturi puse si nu se pomeneste de nimic adica nu vad nici o factura sau vro citanta la anuntu pus sa zica cineva ceva multumesc pentru intelegere astept raspuns.

O zi placuta.

• Upvote 2

Raspuns:

Nu inteleg nimic din ce ai scris.

Nu mai ai acces la bazar pana cand nu prezinti facturi sau documente de provenienta pentru produsele comercializate.

• Upvote 1

Dannys,

1. spamezi, ai postat acest mesaj si in profilul meu. Iti recomand sa incetezi.

2. limba pe care o vorbesti nu seamana cu limba romana pe care am invatat-o la scoala, nu cred ca e cineva obligat sa-si bata capul sa-ti descrifreze anagramitatile.

3. ai incalcat regulamentul bazarului si ca urmare ti-a fost restrictionat accesul la bazar. Cand o sa ne hotaram sa ridicam restrictia o sa te anuntam si pe tine. Momentan nu e cazul.

4. "Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia." - e treaba noastra, a staff-ului, cu ce oca masuram fiecare caz in parte.

• Upvote 1

Sal.Sunt total surprins de raspunsurile pe care le-am primit.

1.limba in care scriu si vorbesc este limba pe care am invatat-o la scoala(nu cred ca in acest mesaj exista probleme de acest gen)

2.chiar nu inteleg ce reguli am incalcat pe acest forum(daca se poate specificati)

3.nu am expus niciodata la vanzare biciclete a caror provenienta nu putea fi justificata

4.in prezent detin factura pentru bicicletele pe care le detin:cui o prezint? la anunt atasez o copie, o trim.pe private unui administrator sau o trim. clientuluI(va rog specificati)

5.am vazut ca la bazar se perinda cam aceeasi "clienti", au aceeasi marfa si nici poveste de factura sau alte acte de provenienta a marfii

6.si nu in ultimu rand eu cred ca exista prea multa ostilitate pe acest site si cred ca se vrea a deveni ceva exclusivist.

• Upvote 3

Trimite la un admin PM cu copii ale facturilor bicicletelor pe care vrei sa le vinzi, si, daca totul este ok, iti va ridica restrictia de postare la Bazar.

Regula pe care ai incalcat-o este cea privitoare la vanzarea mai multor biciclete in acelasi timp.

• Upvote 2

Sal

1.limba in care scriu si vorbesc este limba pe care am invatat-o la scoala(nu cred ca in acest mesaj exista probleme de acest gen)

o trim.pe private unui administrator sau o trim. clientuluI

Nu cred ca ai invatat la scoala cuvintele subliniate.
  • Upvote 1

Am incercat si eu sa postez un anunt de vanzare a bicicletei fetitei mele, si desi am respectat toti pasii, dupa ce apas butonul de add item, imi apare o eroare. Imi puteti spune unde gresesc? Multumesc anticipat.

Gresesti atunci cand nu spui ce eroare iti apare:)

Daca spui si ce text a aparut sau daca faci efortul sa atasezi un print screen poate ca reusim sa te ajutam.

Salut Ovidiu

asta e mesajul pe care mi-l da dupa ce apas butonul "add new item"

"

A aparut o eroare

Ne pare rau, a aparut o eroare. Daca nu sunteti sigur cu privire la modul de a utiliza o facilitate, sau nu stiti de ce ati primit acest mesaj de eroare, incercati sa cautati prin fisiere de ajutor pentru mai multe informatii.

You can not add Items to this Category

Linkuri utile

• Recuperarea parolei uitate
  • Inregistrare cont nou
  • Documentatia noastra de ajutor
  • Contacteaza administratorul forumului
Mergi Inapoi

Am sters niste anunturi mai vechi, nu va alarmati, puteti sa le puneti din nou.

Alpinman, da un restart si mai incearca odata, eventual cu alt browser. Daca tot nu merge, o sa arunce Ana o privire mai diseara, dar nu uita florile ;)

• Upvote 1

Salut Lucian,

am schimbat Internet explorer cu Mozilla si a avut acelasi rezultat.

Cat despre flori, nu-i problema, punem si-o cutie cu trufe.

Daca iti vizualizezi profilul, ai sa observi acolo si data de la care te-ai inscris pe forum. Apoi faci un calcul.

De asemenea te rog sa folosesti pe cat posibil topicurile existente pentru tema ce te intereseaza, mai ales daca nu-s vechi si neutilizate de multa vreme :)

Salut ! Va rog, nu reusesc sa plasez anunturi la vanzari ! Sunt iarasi restrictii ? Multimesc !