Dani'malu

Anunturi in Marketplace

Recommended Posts

Depinde pe cine intrebi si daca s-a trezit cu fata la cearsaf :)

Pe principiul "cum imi asterni, asa dorm :D "

Asta s-a vrut o amenintare subtila? :P

cum imi asterni, asa dorm :D

Imagine postată

Imagine postată
  • Upvote 1

Rozule aci nu se ameninta!

Somatia si focul in aer urmeaza focului in teasta Imagine postată.

Stimate dle administrator si rechin al forumului.

Introducerea mentiunilor facute de Lucian si de termenul celor minim 100 zile in regulamentul general si plenipotentiar forumului ar fi benefic si fara echivoc. Stie omul din capul locului la ce se inhama de la inscriere.

Asa, se perpetueaza "sindromul farmaciei" fiecare produs(arie forum, site, market place) are instructiuni separate de folosire, si risti un soc anafilatic daca nu citesti la fiecare in parte instructiunile de administrare Imagine postată

Simplu, concis si eficient.

Era o sugestie, si daca te enervezi numai de atat inseamna ca primavara deja isi maifesta semnele evidente cu tot cu astenia aferenta Imagine postată

Bine de stiut, si pe viitor ma voi abtine sa fac sugestii si mai ales sa fiu sarcastic.

Pentru ultima sesiune de enervare administrator am vorbit deja cu duhovnicul personal si mi-a prescris inchinaciuni cu o cadenta de 70 pe minut, niscai rugaciuni de Doamne Iarta-ma! in intervale si pocainta de trei ori pe saptamana.

• Upvote 5

La campionatul mondial de trolling ai fi pe podium:)

• Upvote 3

Din partea ta afirmatia asta este si curioasa si gretoasa...

Poti sa-mi spui cand in trei ani am facut eu trolling pe acest forum?

In primul rand ca "O fi greu sa se scrie cele de mai sus in regulamentul ciclism.ro?" era o intrebare retorica. Nu afirmam sau exprimam ca ar fi gresit ce s-a hotarat, ci faceam o sugestie in sens pozitiv spre bunul, simplul mers al lucrurilor. Stiu ca binele cu sila nu poate fi implementat dar uneori sunt enervant in intentia de a face bine unuia(altuia, unora). Si mai stiu ca intentia conteaza, desi, si iadul este pavat cu bune intentii. Ai cuvantul meu ca legat de functionarea in orice fel a acestui forum nu voi mai ridica nici o discutie nici aici nici pe alta cale.

Pilat din Pont

• Upvote 3

Bine de stiut, si pe viitor ma voi abtine sa fac sugestii si mai ales sa fiu sarcastic.

In primul rand ca "O fi greu sa se scrie cele de mai sus in regulamentul ciclism.ro?" era o intrebare retorica.

Atunci cand recunosti ca esti sarcastic nu te mai da lovit cand cineva te ia in balon chiar si atunci cand ai o abordare serioasa asupra unei chestiuni.

De ceva timp te-ai transformat intr-un Gica contra si in plus simti nevoia sa ne impartasesti din imensa ta inteligenta.

O sa te surprinda dar NU NE INTERESEAZA opinia ta postata "sarcastic".

Ai de spus ceva despre ciclism o poti face pe forumul ciclism.ro. Pentru alte probleme ma gasesti la telefon, pe Skype sau pe PM.

• Upvote 2

Multumesc pentru luminare.

Sugestiv si sarcastic pot fi in aceasi expresie sau separat.

In cazul de fata ma referam la o sugestie dintr-un post si la sarcasmul din altul(altele), care nu ti-era adresat, dar daca te-a ofensat si te-a enervat inseamna ca probabil am atins vreun punct sensibil...

Mi-e greu sa nu fiu expresiv uneori, mai ales ca uneori situatia o impune.

Numai ganduri bune.

• Upvote 3

Va rog sa faceti UNAPPROVED pe itemuri bazat pe data ultimei actualizari a anuntului si nu pe data adaugarii lui.

Mi s-au sters anunturi care, desi erau postate cu ceva vreme in urma, aveau reduceri de pret recente.

Merci.

Si eu am rugamintea daca se poate sa primim notificari pe mail de la raspunsurile la market.

Si eu am rugamintea sa va organizati cumva, ca mi se pare ciudat, ori va calcati pe picioare, ori sunteti certati si nu vorbiti intre voi.

Am vrut sa editez anunturile mele sa scot fotografiile suplimentare atasate(in consens cu noua politica privind volumul atasamentelor), mai putin cea curenta de profil a anuntului. Intrucat nu am mai avut aceasta posibilitate am solicitat sa faca asta un admin sau moderator.

Intai mi s-a raspuns ca ramane asa pana expira, adica maxim doua saptamani... de la un admin. (15 martie)

Apoi am primit notificari ca anunturile mele au fost sterse, ... de la alt admin, desi nu erau nici expirate si nici nu am solicitat stergerea lor. (17 martie)

Azi am primit notificari de la un moderator ca anunturile mele au fost trecute in UNAPPROVED (22 martie) [care sunt neaprobate daca au fost sterse?]

Probabil ca nu inteleg procedura si m-as lumina daca un responsabil imi explica si mie pe scurt ce si cum(sigur, in limita timpului).

Multumesc.

• Upvote 2

Ar mai fi si faza aia cand te intreaba daca esti sigur ca vrei sa cauti ceva dupa ce dai serci ! :D

Stimati utilizatori,

Marketplace-ul este considerat de administratori un rau necesar si intretinerea lui este tratata ca atare. Nu suntem dispusi sa investim timp si energie in acea zona.

@MBZ

Problemele se vor rezolva in decursul celor 2 saptamani. Dupa ce vor trece cele 14 zile vom sterge doar anunturile expirate. Pana atunci te rog sa arati putina intelegere.

@Axe

Raspunsul la problemele tale il gasesti in primul paragraf.

• Upvote 1

Apoi am primit notificari ca anunturile mele au fost sterse, ... de la alt admin, desi nu erau nici expirate si nici nu am solicitat stergerea lor. (17 martie)

Voi vorbi doar despre asta, caci e singura pe care cred ca am infaptuit-o.

Atentie va rog si de la ceilalti care au primit astfel de notificari.

Periodic sterg anunturile "UNAPPROVED", stergere totala si definitiva. De ce le sterg ar trebui sa fie clar pentru toata lumea, fac curatenie. Pe 17 martie exact asta s-a intamplat si chiar nu cred ca am sters anunturi active. Dar, se adunasera multe anunturi UNAPPROVED si de aceea multa lume a primit mai multe notificari.

Ana! N-am obiectat ca le-ai sters, si nici daca le editai.

Ceva in cronologie nu se leaga. Firesc ar fi fost ca odata sterse de tine, sa nu mai apara iar "UNAPPROVED" dupa 5 zile... Imagine postată

La asta ma refeream.

• Upvote 1

A.. o fi o eroare undeva. Ca odata sterse trebuiau sa dispara din lumea celor care exista. Acum vad ca sunt toate la loc, ma intreb daca n-a restaurat cineva pentru orice motiv un back-up.

Au fost sterse toate anunturile mai vechi de 15 zile de moderatorul de la marketplace radu_has. Nu mai sariti pe el, ca deja a primit o grama de email-uri de "multumire".

Altceva nu stiu, eu nu m-am bagat.

Cum se face ca Axe a pus toate prețurile 0 ? Se revoltă împotriva sistemului? :)

• Upvote 2

Crapurile lui Axe si asa nu le cumpăra nimeni, e cel mai prost vânzător din câți am văzut, nu știe vinde ceva nici pe gratis.

• Upvote 3

off-topic: ce-s alea crapuri?

off-topic: ce-s alea crapuri?

Rahat in engleza pus la plural dupa metoda romaneasca:

Crap - rahat / shit / tampenie / prostie.

Crap-uri - tampenii / prostii.

Au fost sterse toate anunturile mai vechi de 15 zile de moderatorul de la marketplace radu_has. Nu mai sariti pe el, ca deja a primit o grama de email-uri de "multumire".

Altceva nu stiu, eu nu m-am bagat.

Aoleu! Imi cer scuze... Si eu i-am trimis un pm. Nu intelegeam ce s-a intamplat, ma speriasem :). Daca e doar treaba cu 15 zile , nu-i bai, mai suim odata anuntu'.