maus

09.04.2011- concurs MTB Garboavele

Recommended Posts

Hai ca tre' tre sa va anunt din timp ,chiar daca site-ul concursului inca nu este gata,ca la inceput de aprilie langa Galati ,in padurea Garboavele va avea loc o cursa de mtb ptr toate gusturile ,adica :superturalunga 40 km si superturascurta 20 de km.Traseul este facut 'hand made' de mine ,si asta nu inseamna trasat cu mana, ci curatat manual ca sa se poata strecura ciclistii prin inima padurii. ;)Deci ,trasarea e facuta cu edge 705. ;)

Deci propunerea mea de traseu este : http://www.bikemap.net/route/764023 o tura sau 2 in functie de distanta aleasa.

In speranta ca anul acesta noroiul ne va ocoli ,spor la pedalat. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

Site-ul concursului : Gartboavele XC

PS :linkul catre Facebook:

http://www.facebook....30338540?v=wall

PPS :Alaturat si traseul pana la padure de la intrarea in Galati dinpre Braila -podul peste Siret: Traseul pana la padure

Cazare la DAS Hotel in Galati pe calea Prutului.

1 camera 1 loc 38 lei

1 camera 2 locuri 52 lei

1 camera 3locuri 76 lei

1 camera 4 locuri 95 lei

A fost facuta o intelegere cu ei ptr cei care vin la concurs ,asa ca trebuie specificat ca sa puteti beneficia de aceste preturi.

Rezervarile la : 0744499915 sau 0236481842 D-na Vatafu.

• Upvote 3

Marcaje este?

Oameni la traseu treji si care sa stie indrumarul explicativ al traseului este?

Bere mici este?

Taxa la inscriere este?

Cronometraj este?

Pe traseu Maus este?

Daca toate astea este atunci bine este Imagine postată

• Upvote 3

N-am zis sa concureze!

Am zis sa fie pe traseu Imagine postată

Da fratilor ,va fi cu mici si bere ,dar la final.

La cum il cunosc pe Maus si gasca din Galati, clar nu vom fi dezamagiti.

Da fratilor ,va fi cu mici si bere ,dar la final.

Hai macar la ultimul CP, la superturasuperlunga.

Bey dar fomiti si insetati mai sunteti. Unul nu a intrebat de gradul de dificultate, de cum arata zona , de pionezele de pe traseu :(. Site-ul va fi gata saptamana viitoare. Daca Maus a pus profilul, eu va invit pe facebook - ca de sa socializam putin :)) - clubciclism

E bine ca au inceput deja postarile pe sectiunea de concursuri. Credeam ca e concediu - PE a fost fixata acum ceva vreme ;)

Astept cu interes mai multe detalii, pana una alta m-am uitat pe traseu si ma gandeam ca unele bucle sunt "lipite" de altele putand exista riscul ca mai multi ciclisti sa o ia aiurea. Nu se pot deplasa putin unele bucle ca sa nu mai fie tangentiale? Mai ales ca sunt si viraje acolo....

In teren nu sunt chiar asa tangentiale,si vor fi oameni in acele puncte sa nu se creeze confuzii.Cert este ca nu se suprapun . ;)

Bun asa,Incepem cu dreptul domne

Tu esti organizatorul coane ?

Sa stiu pe cine Injur daca o sa apara probleme la punctul 2 indicat de fratele MBZ :D

De mici si bere nu-mi fac probleme,doar venim la tatal lor ;)

Zi-le coane oamenilor ca esti competitor nu organizator sa nu-si faca iluzii desarte (daca nu ti-ai schimbat statutul).Incepusem sa cred ca mergi blat si ca ne anunti cu o saptamana inainte.

Ma bucur de faptul ca organizatorii ,o mana de oameni entuziasti ,m-au lasat pe mine sa aleg traseul.

Maestre Basso ,sper din tot sufletul sa nu fie probleme la punctul 2 .

Mult succes cumetre Maus in organizarea concursului,poate venim si noi la concurs ca sunt sigur ca ai grija de toate detaliile :=))))))))))

Felicitari pentru idee si pentru initiativa! Traseul arata bine, cel putin pe harta. Poate cam usor (dif. mica de nivel), dar usor=rapid, deci in final, daca tragi tare, sigur nu va fi usor pentru nimeni. Sper sa reusesc sa ajung si eu la start, asta daca rezolv intr-un fel cu transportul si fac si rost de ceva bani. Oricum, eu vreau sa ajung, asa ca o sa ma chinui sa fiu prezent! Spor la organizare, n-am dubii ca o sa iasa ceva frumos! :D

[...]m-am uitat pe traseu si ma gandeam ca unele bucle sunt "lipite" de altele putand exista riscul ca mai multi ciclisti sa o ia aiurea. Nu se pot deplasa putin unele bucle ca sa nu mai fie tangentiale? Mai ales ca sunt si viraje acolo....

Da-i zoom maxim si ai sa vezi ca nu se suparapun... :)

Nea mauszof, daca puneti cursa sambata putem duce duminica baietii in Macin ,asta daca vrei sa-ti dezvalui secretele.

Sigur ca da .Se va incerca acoperirea cat mai multor grupe de varsta.

Traseul este facut 'hand made' de mine ,si asta nu inseamna trasat cu mana, ci curatat manual ca sa se poata strecura ciclistii prin inima padurii. ;)

Adica cum adica?! Io cred ca nu ai fost singurul care si-a pierdut cheile la taiat crengute la ciini! Pe Miruna ai uitat-o? Si nu erau decit MINUS 'nshpe mii de grade, cu crivatz de la nord.

Pt cei care vor sa isi dea cu parerea despre traseu inainte: veniti de-l vedeti si apoi vorbim, la mici imbibati in bere! Stie Alpinman ce stie :))

...si inca ceva:

Nu va faceti griji pt vreme. Mausica are pregatit:

- traseu pt vreme ploioasa, 100% fara noroi

- traseu pt vreme caniculara, 100% pe la umbra si racoare

- traseu pt puturosi, 100% vale

- traseu pt fricosi-frinaciosi, 100% deal

- traseu pt amatori, 100% inclinare -0.5%

deci stati linistiti: maestru Maus vegheaza!

:))

Guest
This topic is now closed to further replies.