maus

09.04.2011- concurs MTB Garboavele

Recommended Posts

Da-i zoom maxim si ai sa vezi ca nu se suparapun... :)

Nu am scris asa ceva dupa cum se observa sin in citat, am scris ca ar fi tangentiale. Ca in realitate nu sunt lipite e bine de stiut, insa in febra concursului si in viteza cativa metri se pot parcurge repede si ajunge off track. Daca or sa fie oameni acolo e bine, daca sunt in cunostinta de cauza si nu dezerteaza este excelent.

Imi dau cu parerea pentru ca e ceva distanta pana la Galati si daca vin, vin sa ma dau nu sa caut drumul bun.

Am promis ca ma ocup de traseu ,si stiu de cele 4 puncte fierbinti unde se trece tangential.Am zis ca in zonele cu risc ridicat ,trebuie oameni ,semne dese si sageti directoare,banda de delimitare.Ah da si ceva vopsea.Da, da vopseaua e mai greu de furat.

Stiu ca se mai gaseste cate un cioben care sa faca glume ,insa fiind zona protejata nu vin ciobanii cu oile ,dar mai trec vacarii cu vacile...

Si eu am oroare de rataciri ...

• Upvote 1

1.Nu putem muta maratonul pe data de 16-17 aprilie 2011 ca sa fie la inceputul vacantei de pasti si ca toata lumea de la cei mai mici la cei mai mari sa poata veni? (aici ma gandesc la studenti):rolleyes:

2.Ceva biciclete de inchiriat la fata locului?Cum a fost la Surmont, de exemplu.http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

3.Pt cei din Galati: facem o tura de "incercare" cand vremea se va incalzi? Multumesc. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

:)1.E sambata asa ca nu e problema cu scoala.

2.E cam complicat cu bicle de inchiriat.Inca.

3.Oricand si nu numai ptr cei din Galati. ;)

Sigur ca da .Or sa fie pe site trecute toate categoriile.

• Upvote 1

Ca tot il intrebam eu pe Maus cand are de gand sa schimbe echipa si sa se bage pe partea cealalta a benzilor :D

E perfect asa, mai ajung si eu pe la socri, Ana are ocazia sa evolueze in fata propriilor suporteri, cazare moca, mici si bere din partea casei, count us in! :)

Eh ,nu sunt eu cel bagat asa de mult pe partea cealalta a benzilor.Totusi cum e frumos ,ne mai sfatuim ce si cum trebuie facut.

Eu sper sa ne vedem la start in ziua cursei... ;)

Clar ne vedem, poate aranjezi matale cu cel de sus sa fie fara ploaie, ca anu trecut au fost numai MudRace-uri.

Sa vedem daca vrea sa ma asculte... :rolleyes:

Cate puncte primim in clasamentul UCI dupa participarea la acest concurs? :D

Site-ul concursului e aproximativ gata - adica se gasesc informatiile necesare si se pot face inscrieri - nu e prea colorat, dar asta se rezolva in timp :D

http://www.clubciclism.ro

Foarte frumoase pozele din padure...m-a luat un dor de competitie...ca as da si doua luni din viata numai sa vina mai repede aprilie :D :D

Daca dorim sa achitam taxa de inscriere pana pe data de 01.04.2011 prin ce modalitati o putem face?

da' lista de inscrisi se poate vizualiza? As fi curios cine mai vine.

va fi si lista disponibila

Sigur ca da .Or sa fie pe site trecute toate categoriile.

Ma da'rai mai sunteti (Cristi-Maus)!!!, "minim 7 in cat." Viorel a fost mai omenos (minim 5). Eu as fi facut minim 3 - gandindu-ma la prieteni ;)

Apropo : cum e cu varsta, cea care o ai la 01 Ian, sau cea care o ai la data concursului ?

PS. CCT va fi prezenta in formatie completa !

Esti ingrijorat ca nu suntem destui in categorie? Io zic sa nu fi ca este concurenta acerba la categoria mosi batrani Imagine postată

Varsta ar trebui sa fie cea pe care o implinesti pana la 31 decembrie anul curent.

Cred ca vor ramane categoriile asa cum sunt pe site fara comasare.Inainte de asta am sa vb cu organizatorul ,care nu sunt eu si nici Cristi :) si nu cred ca va fi o problema ramanerea in picioare a categoriilor indiferent de nr de participanti. :blink:

PS Erori, greseli, sigur vor mai fi insa incet incet se vor remedia.Eu zic ca si 1 daca va fi la categorie nu se va comasa . :P

Cred ca vor ramane categoriile asa cum sunt pe site fara comasare.Inainte de asta am sa vb cu organizatorul ,care nu sunt eu si nici Cristi :) si nu cred ca va fi o problema ramanerea in picioare a categoriilor indiferent de nr de participanti. :blink:Eu zic ca si 1 daca va fi la categorie nu se va comasa . :P

Eu zic ca ar fi o greseala. In fiecare an aud aceleasi discutii cu categoriile, cu varsta, ble bla bla.

Solutia este simpla. Categoriile dupa UCI (organism international) si comasarea categoriilor daca la start nu sunt minim 5 participanti la o categorie.

• Upvote 3

Tu zici. UCI este un organism care se adreseaza in special profesionistilor. Alte reguli UCI se mai aplica la concursurile de la noi sau doar categoriile?

Si daca se comaseaza conform regulilor UCI, cum? in sus sau in jos? Categoria 40-50 o comasezi cu pana in 40 sau in peste 50?

Guest
This topic is now closed to further replies.