maus

09.04.2011- concurs MTB Garboavele

Recommended Posts

eu zic ca important e ca e mici si bere pentru toata lumea . ce altceva mai conteaza ? :)

Oricum mare raspundere, daca deschideti sezonul iar cu noroaie o sa vi se duca vestea tot anul :)

Eu zic si cred ca daca tot sunt cateva categorii, nu are rost sa se comaseze.Si ce daca e unul singur la peste 50 de ani? Din contra e un exemplu si ptr altii.

Cat priveste noroiul ... traseul este preponderent pe iarba sau frunze ,si daca noroiul va fi grav ,zonele afectate grav se vor ocoli.Ce sa zic si mie mi sa cam acrit de noroaie ,asa incat am studiat la fata locului ce si pe unde merge ocolit.Din 20 de km sa zicem ca doar 2 sunt predispusi la noroi asta daca nu da inghetul :P

• Upvote 2

Vezi ca cine si-a bagat gherutele pe site, l-a busit nitel, cel putin Home Page-ul :)

O sa fie si vreun tricou? pentru ca-mi place foarte mult grafica logoului concursului. multumesc

Inca se discuta pe marginea pachetului de start care depinde cel mai mult de buget.big buget big pachet ;)

• Upvote 2

Eu zic si cred ca daca tot sunt cateva categorii, nu are rost sa se comaseze.Si ce daca e unul singur la peste 50 de ani? Din contra e un exemplu si ptr altii.

Toata stima domne' !

Asa mi se pare si mie normal,sa Incurajezi omul sa vina,nu sa te agati de diverse reguli sa-l desfiintezi ;)

Ultima data cand am fost la Garboavele era in 1990 la "Sarbatorile Salcamului".N-am sa uit niciodata gustul tochiturii moldovenesti si al vinului de Tg.Bujor.Sper ca restaurantul mai functioneaza.Daca baietii din alte zone vor sa-l "viziteze" rog organizatorii sa aiba in vedere.Urez anticipat distractie placuta.

Eu stiam ca sarbatoarea salcamului e la padurea de la Hanu Conachi ,si este si acolo o crasma unde se mananca bine.Poate ca in 90 se tineau la garboavele insa padurea nu e de salcami,ci de stejari :D .

Am fost si la Hanu Conachi la "Sarbatorile Salcamului" pe 6 mai nu mai retin anul si acolo am gustat din bunatatile locale.Oricul era dupa revolutie.

Scuze,Maus m-am uitat atent la pozele de la garboavele si nu sunt facute in mai la "Sarbatorile Salcamului" ci in august de Sf.Maria.Inca o data scuze pt. confuzie.

Maus, daca faci si categoria "ursi" ... ma ai de client. Ma bag voluntar la intors micii pe gratare :D

Hai bre ,parca ursii erau cu mierea si propolisul. Acu daca tii neaparat sa faci micii ,nimeni si nimic nu te poate opri... ;) Esti asteptat .

Mda.. o tura de dezmortire este bine venita. Ma bag si eu daca mai sunt locuri la mici si bere.

Toata stima domne' !

Asa mi se pare si mie normal,sa Incurajezi omul sa vina,nu sa te agati de diverse reguli sa-l desfiintezi ;)

Toata stima pentru ambii : Maus si Basso.

Hai bre ,parca ursii erau cu mierea si propolisul. Acu daca tii neaparat sa faci micii ,nimeni si nimic nu te poate opri... ;) Esti asteptat .

Pai na, miere nu prea e de gasit la inceput de sezon asa ca vom apela la mici. Am notat data, e prioritara in agenda ;). Ne vedem acolo.

Ar fi binevenite niste informatii legate de cazare prin zona, daca organizatorii ne pot pune la dispozitie.

incercam sa facem rost de ceva oferte pentru cazare ... oricum locuri sunt (chiar daca sunt la ceva distanta de locul actiunii - din pacate), dar stati linistiti ca Galatiul nu e oras turistic si locuri de cazare se gasesc. Vom prezenta in curand si o lista cu acestea.

Apropo, locuri de campat in zona gasim? Eventual prin Macin?

:blink: presupun ca era o gluma (faza cu Macinul), nuuu??? Padurea Garboavele - Macin aprox. 50 km si mai treci si Dunarea cu Bacul. Zona de campat cu cortul ar fi, dar la capitolul conditii se sta mai prost :(.

Nu era o gluma. :(

Spre rusinea mea nu am fost pana acum in zona si nici nu am observat pe harta "micul obstacol" pe care trebuie sa-l traversam (Dunarea). Din Galati am vazut ca sunt cam 30km pana in Macin, iar din Garboavele nu calculasem. Oricum daca nu era vorba de bac cei 50km se faceau relativ repede.

Ma gandeam sa campam acolo deoarece dupa concurs, duminica, vrem sa dam o tura si pe acolo.

O sa fie si ceva prezenta din partea tulcenilor dar... noi bem mai mult vin asa ca o sa iau un esantion[daca nu aveti nimic impotriva].Cele bune. ;)

Maus, te rog sa fii mai explicit ca lumea a inteles ca faceti concurs de mancat si baut.

:)) se pare ca in loc sa fie o incalzire la ciclism pt. anul competitional 2011, cei prezenti fac incalzirea pentru Sf. Sarbatori Pascale :)). Sa aducem si ceva oua si cozonac??? Va pupa tata pe toti.

Ar fi frumos sa facem si duminica o iesire de relaxare prin mtii. Macinului, totul depinde de vreme, ca daca o sa fii murat de sambata nu stiu ce chef o sa mai ai sa te umezesti si a doua zi .

Asa ma gandeam si eu .Suna interesanta propunerea lui Big asa ca am luat-o de buna...

Guest
This topic is now closed to further replies.